Skocz do zawartości

Malzenstwo Obywatela Z Osoba Na Wizie Studenckiej


megan79

Rekomendowane odpowiedzi

Paycheki nie sa wymagane, to tylko opcja. Tak samo jak tranksrypty. Obowiazkowe jest tylko zalaczenie kopii rozliczenia podatkowego z ostatniego roku razem z kopiami form W-2, 1099. Oryginalow nie wysyla sie.

dopiero na zyczenie USCIS sie dosyla co chca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na zyczenie USCIS dosyla sie co chca - tyle, ze w tym czasie bedzie wstrzymana sprawa, ona nie bedzie mogla dostac AP ani EAD. I sprawa sie wydluzy.

Jest wyraznie zaznaczone, ze powinien byc dolaczony proof of current employment - to jest albo w formie paychecks z ostatnich 6 miesiecy albo w formie odpowiedniego listu od pracodawcy.

All sponsors must submit the following documentation with their I-864:

* Proof of current employment or self employment

* A photocopy or an Internal Revenue Service-issued transcript of a photocopy or an Internal Revenue Service-issued transcript of your complete Federal income tax return for your most recent tax year, or an explanation if it is not submitted. Your W-2s and/or 1099 forms may also be required, see the I-864 instructions for details.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W checkliscie formy I-864 pisze tak:

The following items must be submitted with Form I-864:

For ALL sponsors:

A copy of your individual Federal income tax return, including W-2s for the most recent tax year, or a statementand/or evidence describing why you were not required to file. Also include a copy of each and every Form 1099,Schedule, and any other evidence of reported income. You may submit this information for the most recent three taxyears , pay stub(s) from the most recent six months, and/or a letter from your employer if you believe any of theseitems will help you qualify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani mam pytanie, co nalezy wpisac w formie I-485, part 1, pyt.: expires on??? czy tyczy sie to kiedy expire i-94 czy current status?? podejrzewam, ze chodzi o current status. Niestety ktos dodatkowo namieszal mi w glowie, i powiedzial ze nalezy tam wpisac I-130 Filed D/S. Ktora wersja jest poprawna???? aha i czy przy skladaniu aplikacji o advance parole musze miec naprawde wazny powod wyjazdu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge ci tylko powiedziec jak moje papiery zostaly wypelnione i sprawdzone przez kogos kto sie na tym zna:

I-485 date mam wpisana z I-94, z tym ze nigdy nie przedluzalam swojego statusu, albo zmienialam na inna wize. wydaje mi sie jednak, ze tyczy sie ta data current status :/

co do AP nie podalam zadnego powodu. powiedziano mi, ze nie trzeba tego robic. date wyjazdu i jego dlugosc zmyslilam, bo i tak nie mam zamiaru z tego korzystac. jednak, jezeli ty chcesz korzystac z AP i masz pewnosc, ze cie wpuszcza podaj przyblizone daty swojej podrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W checkliscie formy I-864 pisze tak:

The following items must be submitted with Form I-864:

For ALL sponsors:

A copy of your individual Federal income tax return, including W-2s for the most recent tax year, or a statementand/or evidence describing why you were not required to file. Also include a copy of each and every Form 1099,Schedule, and any other evidence of reported income. You may submit this information for the most recent three taxyears , pay stub(s) from the most recent six months, and/or a letter from your employer if you believe any of theseitems will help you qualify.

a w instrukcji do formy I-765 pisze, ze trzeba za nia placic... a tymczasem nie zawsze trzeba. Instrukcje nie sa uaktualniane, za to wymogi USCIS sa. :( Mialam przyklad klienta, ktory pracuje w tej samej firmie od 15 lat, zarobki powyzej $300,000 na rok a USCIS dalej chcialo proof of employment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani mam pytanie, co nalezy wpisac w formie I-485, part 1, pyt.: expires on??? czy tyczy sie to kiedy expire i-94 czy current status?? podejrzewam, ze chodzi o current status. Niestety ktos dodatkowo namieszal mi w glowie, i powiedzial ze nalezy tam wpisac I-130 Filed D/S. Ktora wersja jest poprawna???? aha i czy przy skladaniu aplikacji o advance parole musze miec naprawde wazny powod wyjazdu???

Nie "ktos" tylko ja mam imie.

I nie sadzilam, ze "namieszam Ci w glowie" jesli powiem Ci co trzeba wpisac w forme I-130. Jesli masz wize studencka to masz wyraznie zaznaczone, ze twoj status jest "D/S". Jesli jakis prawnik powiedzial Ci co innego to byl w bledzie. Wystarczy poszukac na necie i znajdziesz potwierdzenie tego co mowie. Nie bardzo wiem jak osoby tu na Forum moga Ci powiedziec, ktora wersja jest poprawna jesli tam jest do wpisania tylko jedna wersja.

Current status a I-94 to sa 2 rozne rzeczy. I-94 mowi do kiedy masz wazna wize czyli te biala karteczke. I jesli masz napisane przez oficera imigracyjnego "D/S" to jest to "D/S". Current status to jest status.

# The date or D/S notation, shown on your Arrival-Departure Record, I-94 or I-94W is the official record of the your authorized length of stay in the U.S.

Upon entering the U.S., Department of Homeland Security, Customs and Border Protection (CBP) officials at the port of entry, places a small white card, Form I-94, Arrival-Departure Record in your passport. On this card, the U.S. immigration inspector records either a date or "D/S" (duration of status). In most cases, a specific date will be indicated on the Form I-94 (in the lower right-hand corner). If your I-94 contains a specific date, that is the date by which you must leave the United States. Some students, exchange program participants, and certain temporary workers (e.g., foreign diplomats) will be admitted for duration of status.

z innego forum na ten temat:

pytanie:

Also, the question following the I-94 # box and the USCIS status box asks for an expiration date...

odpowiedz:

Just answer the question and give them exactly what they want. The I-94 says "D/S" -- period.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co wiecej tak jak pisalam wczesniej - osoby z "D/S" nie podlegaja pod zakaz wlotu do USA (3/10 letni) nawet jesli 'przesiedza' wize, chyba ze beda deportable/removable wedle decyzji IM badz IO.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przy skladaniu aplikacji o advance parole powinno sie napisac list i podac powod wyjazdu. Advance Parole jest dokumentem do emergency travel i dlatego taki wymog istnieje aby pisac list. Jesli komus przeszlo to bez listu czy wyjasnienia - mial szczescie. Jesli Tobie odmowia AD tylko dlatego, ze nie wypelnilas zalecen badz z blahego powodu - bedziesz miec pretensje do siebie. Pisze w instrukcjach i w aplikacji, ze nalezy dolaczyc list i podac powod - to dlaczego tu kombinowac i co stoi na przeszkodzie, zeby nie dolaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Karino, szczerze- nie mialam na mysli Pani. Pani wyjasnila mi to telefonicznie-to fakt-ale nie sadzilam,ze to nalezy wpisac w ta rubryke -na forum chodzilo mi o forme I-485 . probowalam sie pozniej jeszcze raz skontaktowac, ale domyslam sie, ze chetnych o porady jest mnostwo. Przykro mi, ze doszlo do nieporozumienia. "namieszala mi w glowie" kobieta, ktora udziela porad, ale nie jestem pewna czy jest prawnikiem. A na bialej karteczce mam konkretna date - poniewaz wlecialam jako turystka, pozniej dopiero zmienilam status na studencki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zmienilas status na studencki to masz nowa karteczke I-94 (znajduje sie na takiej zielonej kartce ze Statula Wolnosci). Na tejze kartce (czyli na approval) masz na dole takie cos:

EAC:

Name:

Valid: .... - Duration of status ALBO D/S

jezeli Twoja kartka z tymze approval jest ostatnia kartka jaka masz (czyli pozniej juz nie zmienialas statusu) to nadal masz "D/S" i ta biala karteczka, ktora masz z lotniska nie jest tu wyznacznikiem. (bo masz nowe I-94) a liczy sie to ostatnie I-94.

I tak masz wpisac. Masz status: student a exp. date D/S.

Wiem, ze dzwonilas, ale ja mialam jeszcze 3 osoby na linii i nie bylam w stanie odebrac, a skonczylam rozmawiac dopiero po polnocy mojego czasu wiec bylo za pozno zeby oddzwonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje kolejny raz za pomoc, i kolejne pytania niestety przyszly do glowy.. czy powinnam dolaczyc kopie I-20 skoro jestem na wizie F1 (konczy sie w sierpniu). no i znowu to nieszczesne Adv.Parole: tym razem part 1 co nalezy wpisac w class of admission. no i ostatnie: jesli maz zostal obywatelem przez proces naturalizacji czy musze wpisywac jego alien number (A#)? czy nie skoro juz nie jest rezydentem? kolejny raz z gory dziekuje. Zawdzieczam temu forum naprawde wiele. Probowalam sie dowiedzies czy ktos moze sprawdzic moje wszytskie aplikacje (dla mojego spokoju psychicznego) ale niestety wszyscy do tej pory odmawiaja (mowia ze moga wypelnic od A do Z) z wyjatkiem jednej babki, ktora stwierdzila ze moze sprawdzic w tej samej cenie co wypelnienie czyli 1500$ :)paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...