Skocz do zawartości

Malzenstwo Obywatela Z Osoba Na Wizie Studenckiej


megan79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
dziekuje kolejny raz za pomoc, i kolejne pytania niestety przyszly do glowy.. czy powinnam dolaczyc kopie I-20 skoro jestem na wizie F1 (konczy sie w sierpniu). no i znowu to nieszczesne Adv.Parole: tym razem part 1 co nalezy wpisac w class of admission. no i ostatnie: jesli maz zostal obywatelem przez proces naturalizacji czy musze wpisywac jego alien number (A#)? czy nie skoro juz nie jest rezydentem? kolejny raz z gory dziekuje. Zawdzieczam temu forum naprawde wiele. Probowalam sie dowiedzies czy ktos moze sprawdzic moje wszytskie aplikacje (dla mojego spokoju psychicznego) ale niestety wszyscy do tej pory odmawiaja (mowia ze moga wypelnic od A do Z) z wyjatkiem jednej babki, ktora stwierdzila ze moze sprawdzic w tej samej cenie co wypelnienie czyli 1500$ :)paranoja

kazda sprawa jest inna - tak jak zauwazylas na swoim przykladzie. Ty masz wize studencka i bedziesz inaczej wypelniala dokumenty niz ktos na wizie turystycznej, mimo, ze Ty tez wjechalas na wizie turystycznej.

Co do sprawdzenia dokumentow - to nasza praca. My z tego zyjemy. I tak jak wspomnial juz wczesniej marcinct - kazdy za swoja prace powinien dostac wynagrodzenie. Z drugiej strony rozumiem Cie, bo $1500 to jest troche pieniedzy, ale naprawde nie spodziewaj sie, ze ktos poswieci godzine czasu badz wiecej na analizowanie Twoich dokumentow za $200. Ty chcialabys spac spokojnie - ktos za swoja prace chce pieniadze i kolko sie zamyka. Kiedys sprawdzalam, a nawet wypelnialam dokumenty za darmo i jeszcze wysylalam gotowe ludziom do podpisu :(. Teraz kiedy niektorzy zarzucili mi, ze traktuje to Forum jako marketing i Bog wie ile sie dorabiam na ludziach, ktorzy tu sa - przestalam to robic.

Inaczej odpowiada sie na pytania tutaj - nie znam sytuacji, nie widzialam dokumentow itd. Tymczasem kiedy ktos mi daje wypelnione dokumenty to wtedy czesto zaczyna sie dyskoteka tyle tam roznych rzeczy. I zawsze slysze to samo: no, ale tak mi powiedzieli na Forum.

W tej chwili siedze i kombinuje co zrobic, bo chlopakowi zmarl tata dzisiaj w nocy w Polsce. Chlopak stara sie o green card, wyslal I-131 bez listu wyjasniajacego i wczoraj przyslali mu list, ze I-131 jest denied. Teraz on chce leciec na pogrzeb, a nikt sie nie spodziewal, ze tak sie zycie potoczy. I tez mi mowil, ze nie wyslal listu do I-131, bo inni tez nie wysylali a dostawali approval. Na niego trafilo, ze nie dostal. Teraz zrobilismy spotkanie przez Infopass (Bogu dzieki bylo jeszcze jedno na dzisiaj), mamy akt zgonu z Polski i liczymy, ze ktos bedzie ludzki, ze ktos moze zrozumie sytuacje i wyda emergency advance parole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wyslali RFE do tego I-131 o ten list tylko od razu denied?

USCIS nie musi wysylac zadnych RFE - to tylko dobra wola urzednika. W instrukcji do I-131 oraz w formie I-131 pisze zeby bylo wyjasnione dlaczego ktos chce leciec. Pisze sie co sie chce po to zeby dostac I-131. Na wielu forach internetowych podaja zeby w ogole nic nie wpisywac jako date wylotu i jako dlugosc wylotu w I-131 i zeby nie dolaczac listu a USCIS i tak wysle advance parole. I ludzie trzymaja sie tego, bo ktos tak gdzies powiedzial albo napisal wiec musi byc dobrze. Na pewno komus takie cos przeszlo, ale wiele osob 'nacielo sie'. W przypadku tego chlopaka nie bylo RFE - od razu decyzja, ze nie spelnil wymogow itd. Zawsze mowie ludziom, ze lepiej wlozyc do koperty 10 kartek za duzo niz 1 za malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

dziekuje Wam wszystkim za pomoc, niezmierna serdecznosc jak najbardziej doceniam, EAD juz otrzymalam, podobnie potwierdzone Advance Parole, termin na interview za ok. miesiac, myslalam, ze najwiekszy problem z papierami za mna, a teraz coz- jeden wielki stres-mimo ze jestesmy malzenstwem prawie 3 lata:) jeszcze raz OGROMNE dzieki i powodzenia wszystkim!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...