Skocz do zawartości

Iii Rok Studiów - A Promesa Wizowa


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj byłam po wizę.

Jestem swieżo po obronie mgr i jeszcze przed egzaminami na doktorat - czyli nie jestem juz formalnie studentką.

We wniosku mialam wpisane, w rubryce czym się zajmuję, że jestem absolwentem UW. Nie mialam zadnych zaswiadczen z uczelni ani nic.

Wizę dostałam na 10 lat, a konsul nie zadał mi ani jednego pytania!

Dodam, że wszyscy "obeznani" z wizami mówili mi, że nie dostanę promesy, ale postanowiłam spróbować. I udało się.

Na koniec rada, którą dostałam od koleżanki:

Don't think, JUST DO IT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

GRATULUJĘ po pierwsze! ;)

Noo jak widać, wszystko zależy.. no właśnie w zasadzie nie wiadomo czego.

A byłaś w Konsulacie Krk czy Wawie ambasadzie??

NO dzięki za odp, bo będę wiedzieć co napisać w polu co robię... ;-)

Ale ai jednego pytania Ci nie zadał, nic zero...??

Rozumiem , że dostałaś turystyczną...

Ja będę się starać Jeszce raz za jaki miesiąc lub wcześniej, zobaczymy co powiem tym razem... :)

A trafiłam ostatnim razem na całkiem całkiem Konsula, młody na oko 30lat, i dobrze mówił po PL, bez problemu dało się zrozumieć, nie potrzebna była zmiana na ang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULUJĘ po pierwsze! ;)

Noo jak widać, wszystko zależy.. no właśnie w zasadzie nie wiadomo czego.

A byłaś w Konsulacie Krk czy Wawie ambasadzie??

NO dzięki za odp, bo będę wiedzieć co napisać w polu co robię... ;-)

Ale ai jednego pytania Ci nie zadał, nic zero...??

Rozumiem , że dostałaś turystyczną...

Ja będę się starać Jeszce raz za jaki miesiąc lub wcześniej, zobaczymy co powiem tym razem... :)

A trafiłam ostatnim razem na całkiem całkiem Konsula, młody na oko 30lat, i dobrze mówił po PL, bez problemu dało się zrozumieć, nie potrzebna była zmiana na ang.

Ja wyszłam z założenia, żeby za bardzo nie rozpisywać się we wniosku, że jak konsul uzna, że chce coś więcej wiedzieć, to zapyta. Wniosek wypełniłam po ang, żeby było mu łatwiej, a o wizę turystyczną starałam się w Warszawie - po raz pierwszy w życiu. Poza tym nie mam nic do ukrycia, uczciwa jestem, a to, że akurat nie jestem studentką nie powinno mi przekreślać marzeń o zwiedzeniu NYC.

Sama się zdziwiłam, że nie dostałam żadnego pytania. Powiedziałam z usmiechem "dzien dobry", zeskanowałam jeszcze raz jeden palec, czekam, czekam - w tym czasie młody pan wklepywał coś do komputera. Na końcu wysunął karteczkę - myślałam, że mam coś podpisać, albo uzupełnić, a to było potwierdzenie z DHL :) i koniec!

Mam jedną radę, prócz mojej poprzedniej, nie czytaj tego forum :) Ja czytalam i nie spalam po nocach wymyslając, co mam powiedzieć konsulowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

A mi się non stop moje plany mieszają..

Otóż wczoraj do Mojego Taty przyszły Papiery z Imigration dla mnie na zielona kartę i opłata 70&. <w ciągu ilu dni trzeba im odesłać papiery, bo tak się składa, że wylatuje na dniach Tato do PL>>

PYTANIE jak długo ciągnie się sprawa az do GC, ja jestem w PL :-).

Nie wiem czy chce tam mieszkać na stałe, wolałabym skończyć tutaj edukację i nie wiem czy zdążę, bo chcę mgr zrobić a to dodatkowe 2 lata w PL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI sly

akurat biuletyn sledze, tzn śledziłam..

Chodziło mi o czas oczekiwania na spotkanie w ambasadzieUSA w Wawie ,a złożeniem pierwszych papierów i tej opłaty 70$,

bo czytałam a forum, że póżniej następna opłata ok 430& <może więcej nie pamiętam dokładnie> i papierki ponownie..

Więc chodzi mi mniej więcej o ten czas... ile on mógłby trwać :-)

To najwyżej inna osoba odeśle papiery w USA...Jeśli będzie trzeba odesłać do 30 dni

Bo prawda to, że od spotkania z Urzędnikiem w WAWIE, mam 180dni na opuszczenie Polski...?Szukam dodatkowych dni zwłoki opuszczenia USA w innym celu niz turystycznym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...