Skocz do zawartości

Bylem Kiedys Karany...a Wiza Do Usa


mateusz24

Rekomendowane odpowiedzi

Tak we wniosku zaznaczyłem ze byłem karany .. z sadu otrzymałem zaświadczenie o tym ze nie jestem karany.. bo podobno jest ustawowy czas które drobne przestępstwa.. idą w niepamięć...dodam jeszcze ze nie miałem żadnych papierów na to że coś mnie trzyma w Polsce, bo nawet tutaj nie pracuję. pracowałem w Holandii.. i wyciąg z banku byl w walucie euro... tak jak ktoś tu napisał ważne jest to by mówić prawdę.. przez prawdę można wiecej zyskać niż przez dobre kłamstwo. odpowiedalem szybko i szczerze.. i myślę ze dzięki temu mi sie udało.. pomimo tego ze powiedziałem ze chciałbym tam zostać.. udało mi sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mateusz24 Ambasady nie obchodzi co jest w Polsce tzn ze mozesz miec taki kwit , starales sie o wize do USA i musisz podlegac Ich przepisom a tam sa inne przepisy ..Jak sam widzisz warto mowic,pisac prawde i nawet jak ktos Ci zarzuci cos wtedy mozesz spac spokojnie .Do tego dobrze sie przedstawiles i masz wize w kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

USA na zasadzie wzajemności respektują prawodawstwo polskie. Jeśli osoba jest zgodnie z polskim prawem niekarana, to za taką uznaje ją tez USA.

Zgodnie z polskim prawem osoba która zostałą skazana za przestępstwo i dostała karę w zawieszeniu to po upływie 6 miesięcy od zakończenia kary(np. ktoś dostał 2 lata w zawieszeniu na 3 to po trzech latach i 6 miesiącach) z mocy prawa następuje automatyczne zatarcie kary(w sytuacji odsiadki okresy sa dużo dłuższe, od 5 do 15 lat). Adnotacja o karalności jest wymazywana z krajowego rejestru karnego i odtąd taka osoba zgodnie z prawem jest uznawana za niekaraną. Może zgodnie z prawem w kazdym przypadku(nawet podczas zatrzyamnia przez policję) podawać informację że jest osobą nie karaną. Jeśli składa wniosek o wizę do USA tez powinna podac informację ze jest osoba nie karaną, bo jest to fakt prawny, który poświadczy tez zaświadczenie o niekaralności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba1 to prosze mi podac podstawe prawna na czym ta tzw wzajemnosc jest?

bo jesli faktycznie tak jest to dlaczego piszac ze osoba nie byla karana mozna takiej osobie odebrac wize,odebrac GC bez zadnych problemow jesli napisala prawde o niekaralnosci?

jak widac tak nie jest...

a i to jeszcze ze strony Ambasady USA:

Akta Sądowe i Wyroki

Każda osoba w przeszłości karana powinna przedstawić oryginał lub odpis wyroku sądowego, niezależnie od tego, czy była następnie objęta amnestią lub ułaskawiona.

Akta sądowe (wyrok) powinny zawierać dokładny opis okoliczności przestępstwa, a także sposobu egzekwowania kary, z ewentualną karą pieniężną włącznie. Należy je przedłożyć wraz z tłumaczeniem na język angielski sporządzonym przez tłumacza przysięgłego.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...rtificates.html

jesli to ma byc niby zatarte to po co Im takie informacje,do czego to jest potrzebne>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułaskawienie i amnestia a zatarcie wyroku to różne rzeczy. W dwóch pierwszych wypadkach osoba zostaje zwolniona z konieczności odbycia kary, ale jest nadal uznawana za osobę karaną. W przypadku zatarcia wyroku- taki proceder stosuje tez prawodawstwo amerykańskie(Expungement) jest się z mocy prawa osobą nie karaną.

http://en.wikipedia.org/wiki/Expungement

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zatarcie_skazania

Jako taka występując o zaświadczenie o karalności do sądu(czyli dokument jaki w razie wątpliwości wymaga ambasada amerykańska) otrzymuje zaświadczenie że nie była karana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziales mi na pytanie bo takie czegos nie ma jak wymiana pomedzy USA a Polska co tak pisales..

wiec jeszcze raz sie zapytam dlaczego Ambasada chce wiedziec na co sie bylo skazanym,mialo sie wyrok?czyzby chcieli miec duzo papierow na glowie

i prosze zadzwon do Ambasady i powiedz Konsulowi ze takie cos jest i ze to zataisz bo tak niby prawo mowi i ciekawy jestem co Ci odpowie?

a odpowie Ci tak ze za takie klamstwo wizy nie otrzymasz ...I tak to wlasnie wyglada

bo to co podales z wikipiedii nijak sie ma do tej sytuacji,,nie placz zycia w Polsce z tym co w Ambasadzie i co potrzeba dostarczyc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziales mi na pytanie bo takie czegos nie ma jak wymiana pomedzy USA a Polska co tak pisales..

wiec jeszcze raz sie zapytam dlaczego Ambasada chce wiedziec na co sie bylo skazanym,mialo sie wyrok?czyzby chcieli miec duzo papierow na glowie

i prosze zadzwon do Ambasady i powiedz Konsulowi ze takie cos jest i ze to zataisz bo tak niby prawo mowi i ciekawy jestem co Ci odpowie?

a odpowie Ci tak ze za takie klamstwo wizy nie otrzymasz ...I tak to wlasnie wyglada

bo to co podales z wikipiedii nijak sie ma do tej sytuacji,,nie placz zycia w Polsce z tym co w Ambasadzie i co potrzeba dostarczyc..

Nie rozumiem o co Ci chodzi.

Oni chcą wiedzieć za co ktoś został na przykład ułaskawiony np. przez prezydenta. Bo wtedy np. mimo że jest karany może dostać wizę jesli konsul uzna żę rzeczywiście przestępstwo które popełnił było błache, albo nie z jego winy albo że tak na prawdę jest porzadnym człowiekiem ale powineła mu się noga bo ukradł powiedzmy pieniadze żeby mieć na chleb dla dzieci etc.

Ten przepis to szansa dla takiej osoby a nie przeszkoda, bo w pewnych okolicznościach osoba karana może dostać wizę. Wzajemne uznawanie osób za karane lub nie regulują specjalne umowy między USA a Polską.

Powtarzam jesze raz aby ubiegać się o wizę na rządanie konsula trzeba przedstawić zaświadczenie o niekaralnosci które jest jedynym dokumentem w RP zaświadczajacym o historii karnej danej osoby.

Jak przynosi się takie zaświadczenie do ambasady to ambasada nie ma innej mozliwości zweryfikowania tego zaświadczenia. Jak pojedziesz na wizie turystycznej do USA to po wynajęciu samochodu mozesz nim jeździć po USA na polskim Prawie Jazdy, bo USA na podstawie umowy o ruchu samochodowym honoruje polskie prawo jazdy i ufa że rząd polski wydaje prawo jazdy tylko dla osób które potrafią jeździć. Tak samo jest z zaświadczeniem o karalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ty sie zastanow co teraz napisales i wczesniej ?dobrze przeczytaj swoj 1 post i reszte i teraz ten ostatni..

jak widzisz dopiero teraz napisales to co powinno sie znalesc w 1 poscie ze wize obojetnie jaka moze dana osoba dostac jak wykaze ze teraz jest inna osoba juz gal o tym pisal wczesniej jak patrza urzednicy na dana osobe ale wpisac w papiery nalezy ze sie bylo karanym i potem wrazie czego pokazac papiery za co to bylo...i tak to wyglada ..

a ja ci radze poczytac co jest napisane w krk komu mozna udzielac informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanie tez bylem kiedys karany dostalem wyrok w zawieszeniu ktory juz dawno minal staram sie o wize K1 wybralem zaswiadczenie o niekaralnosci i nie figuruje w kartotece karnej i w kartotece nie letnich nie wiem wiec co mam wpisac w formulazu ktory dostane prosze o rade!!!!!!!!!!!!

To sprawdz w nieletnich i dopiero pisz zle zrobiłes że od razu nie zakreśliłes nieletnich to jest w jednej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja nie wiem co mam zrobic moze mi ktos pomoze bo przez to nie moge wypelnic wniosku

no wiec mam 19 lat a w wieku 15 lat zostalam wrobiona w niefajna rzecz... dostalam umorzenie bez zadnego kuratora bez niczego jedyne co bylo to tylko to ze musialam pojechac na policje i zlozyc zeznania do wszystkiego sie przyznalam bez zdjec odciskow palcy itp i dostalam umorzenie bo sprawa byla blacha

czy jak minelo od tego tyle czasu, skonczylam juz 18 lat to mam wpisac yes czy no ?

ps staram sie o wize turystyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...