Skocz do zawartości

I-94 Z Wbitym Work Authorization


Saka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, staram sie o prace i pracodawca sprawdzil czy moge pracowac na I-94. Dyrektor HR odpowiedziala mi:

"You also need some other document than just the I-94 form. I looked at the US customs website and it mentioned that the I-94 can be used for work authorization only if it is for a specific employer".

Teraz nie wiem co z tym fantem zrobic. Czy ktos ma jakies strony rzadowe odnoszace sie do osob chcacych zaczac prace na K1 z wbita pieczatka? Cos so moglbym im pokazac ;) Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno na stronie US Customs tego nie znalezli, bo oni nie maja nic wspolnego z pozwoleniami na prace.

Znalezli te informacje na formie I-9, gdzie faktycznie I-94 jest wyliczona, ale tylko dla konkretnego pracodawcy, a chodzi tu o wize pracownicza.

Powinien zatrudnic, niech sprawdza dokladnie w USCIS jak sie upra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec sie pogubilem na VJ pisza, ze na K1 nie wolno pracowac, nawet majac te pieczatke w paszporcie, ze SSA nie decyduje o tym kto moze pracowac, a kto nie, wiec nie ma co patrzec na ich strone. Moj pracodawca skontaktowal sie z jakims znajomym z Department of Labor, aby sprawdzic czy moge podjac prace czy nie, a jedyne co znalezli na potwierdzenie jest wypis ze strony SSA :/

Link do tematu: http://www.visajourney.com/forums/index.php?showtopic=204085

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem zaczal sie bodajze w kwietniu 2009 kiedy weszlo nowe I-9 i wedle nowych zasad ktos kto ma pozwolenia na prace w formie pieczatki na 90 dni nie moze pracowac. Teraz dochodzi jeszcze to, ze USCIS mowi, ze osoba, ktora wleciala na K-1 moze sie starac o tymczasowe EAD (wazne do 90 dni) - tylko logicznie rzecz biorac to dluzej zejdzie zeby ten dokument wyrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz Karina :D

Jakie moga spasc na mnie konsekwencje, gdybym jednak gdzies podjal prace legitymujac sie I-94 z pieczatka i paszportem? Nie znam sie na przepisach, ale wedlug mnie nie powinni wprowadzac w blad ludzi, bo osobiscie na lotnisku JFK upewnialem sie czy dostalem te pieczatke zezwalajaca na prace.

Dodam, ze mowie o legalnej pracy w normalnej firmie, normalnie placac podatki itd. Nie interesuje mnie praca na czarno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mnie konsul zapewniał i zachęcał co do tej pieczątki. Całkiem możliwe, że nie wiedział o nowym I-9.

Cały czas liczę na to, że jednak ta pieczątka wystarczy aby podjąć pracę. Ciekawe jak będzie.

Saka - jeśli dostaniesz pracę na podstawie tej pieczątki to daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace dostalem, pracodawca kontaktowal sie ze swoim adwokatem, urzedem imigracyjnym i ministerstwem pracy co do mozliwosci mojego zatrudnienia i nikt nie dal negatywnej odpowiedzi. Wypelnilem to nowe I-9 z pomoca pan z kadr i wszystko bylo ok. No coz moze tak naprawde nikt nie wie o co chodzi ;) Dodam, ze musialem tylko podpisac papapierek, ze moga mnie zwolnic w kazdej chwili i nie bede domagal sie zadnych rekompensat itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...