Skocz do zawartości

Jak Wjechać..szukam Pomysłu Histori Ludzi Którym Sie Udało..


szalu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są w ogóle takie przypadki...

Krótko mówiąc.. byłem na wizie turystycznej, zakochałem sie (Polka z obywatelstwem us), przedłużyłem pobyt znacznie, a dokładniej o jakieś 1,5 roku, wróciłem do PL (nieplanowany błąd przed którym własnie teraz stoję) ślub z narzeczoną w PL i co dalej...

opcje i przemyślenia:

1. kupienie biletu (innaczej mówiąc zaryzykować) i wyjazd jak za pierwszym razem na turystycznej... ale odciski zdjęte na granicy, system sprawdzi i pies pogrzebany..

2. adwokat w usa chowajacy do swojej kieszeni moje 6 tyś $ na dzieńdobry i zapewniający że załatwi sprawę (wzmianka o waiver - choć podobno małe szanse)

3. może zamiast wkładać do kieszeni $ adwokatowi lepiej zapłacić tym co potrafią z człowieka niewidzialnego zrobić i szybkim sposobem znalezć sie w usa...albo w więzieniu... ale przy legalizacji moze być problem i pytania "jak to sie stało że tu jest a mimo to wyjechał" a tego nie chcemy..

Co mam zrobić żeby pojechać do własnej żony która żyje w USA ! rany, czy nie ma już żadnego sposobu...

ma ktoś jakiś pomysł hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

waiver lub tez odczekania tych 10 lat

a jak bedziesz kombinowac to raz odbiora Ci GC-obywatelstwo,,dostaniesz dozywotniego bana na wjazd na teren USA

Mozesz tez sprobowac innych sposob ale tym sposobem mozesz sie znalesc w wiezieniu,mozesz bardzo duzo kasy stracic i nic nie dostac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 może zamiast wkładać do kieszeni $ adwokatowi lepiej zapłacić tym co potrafią z człowieka niewidzialnego zrobić i szybkim sposobem znalezć sie w usa... - ale potem przy legalizacji moze być problem i pytania "jak to sie stało że wyjechał a jednak tu jest" a tego nie chcemy..

nie zalegalizujesz pobytu jesli wjechales nielegalnie, musisz miec ta biala karteczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna z przywar Polakow jest ze i przed szkoda i po szkodzie glupi

dzięki za tak cenne informacje..

nie zalegalizujesz pobytu jesli wjechales nielegalnie, musisz miec ta biala karteczke

mam z pierwszej wizyty... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz zeby nie te komputery itp to moze i by sie udalo a tak,nawet jak Ci sie uda jakos przez jakis czas to moze wyjsc ze oklamales urzad wtedy pozegnasz sie na zawsze z USA ..

Tak wiec pytanie sie ludzi o te sprawy tez nie ma sensu bo jak komus sie udalo to moze Tobie sie nie udac ...

Wybor nalezy do Ciebie ale nie miej pretensji do USA jak Cie wydala oraz do urzedu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, wszystko rozumiem, złamałem prawo zostajac dłużej, ale na miłoś boską czy to znaczy że mamy wszystko przekreślić i czekać 10 lat lub ubiegać sie o kosztowny waiver (adwokat) który tak naprawde nie daje nam żadnej gwarancji.. wcale nie mam zamiaru kombinować, chcę załatwić sprawe legalnie ale po tym wszystkim co przeczytaliśmy i wysłuchaliśmy, ręce opadają nam do ziemi...

przy okazji dziękuje za informacje Karina i czekam na pomysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szalu jak chcesz to zrobic legalnie to tak jest,,takie jest prawo a jak bedziesz chcial je zmienic to masz znajomych ktorzy moga pisac do Kongresmenow na zmiane prawa ale nie sadze aby to cos dalo..Masz to szczescie ze nie masz zakazu wjazdu na zawsze ..

Tak wiec pozostaja Ci te dwa wyjscia ,,ze albo waiver co bedzie kosztowny i to bardzo lub tez odczekanie tych 10 lat,nie radze leciec do USA jak bedzie ruch bezwizowy,,teraz masz w Kanadzie tak ze takie osoby sa wlasnie zawracane z granicy jak byly nielegalnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waiver lub tez odczekania tych 10 lat

a jak bedziesz kombinowac to raz odbiora Ci GC-obywatelstwo,,dostaniesz dozywotniego bana na wjazd na teren USA

Mozesz tez sprobowac innych sposob ale tym sposobem mozesz sie znalesc w wiezieniu,mozesz bardzo duzo kasy stracic i nic nie dostac..

Obywatelstwa tak łatwo nie zabieraja i bardzo ciężko to im zrobić. GC bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...