Skocz do zawartości

Amerykanka W Polsce, Ponad 30 Dni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, odwiedziła mnie amerykanka w pl, jest u mnie już prawie 6 miesięcy, za kilka dni powrót, ona nie ma żadnej wizy pobytowej w Polsce, jakie są sankcje prawne dla niej jeżeli wyjdzie, że przedłużyła pobyt?

PS, nie wiedziałem gdzie zadać to pytanie, myślę że dobry dział.

Z racji, że nie mogę wyedytować tytułu wprowadzę poprawkę tutaj. Miałem na myśli 90 dni, nie 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tzn ze po 90 dniach jest juz nielegalnie na terenie Polski jak i Unii ..

Teraz zalezy czy ja wpisza do systemu jako osobe nieporzadana ,jak wpisz to bedzie widoczna w calej Unii wiec zalezec bedzie od urzednika na lotnisku-granicy czy ja wpuszcza znow na teren Unii-Polski i na jaki okres czasu ..

ps trzeba zadzwonic do strazy granicznej -Warszawa centrala i tam sie dowiedziec o pewne sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 90 dniach Amerykanka jest nielegalnie, jeśli nie ma wizy. Podróżowanie po Unii nie kasuje tego czasu, jak to było kiedyś. Mój mąż, zanim się pobraliśmy, co 3 miesiące opuszczał Polskę na kilka godzin (piwko w czeskim Cieszynie), potem wbijano mu nową pieczątkę i nikt nigdy nie robił nam problemów z przesiedzeniem pobytu. Teraz oczywiście ten numer nie przejdzie, trzeba by opuścić Unię i postarać się o nowe pieczątki w paszporcie, na co jest już za późno, bo twój gość mocno się zasiedział. Jest nadzieja, że się nie dowalą do tego przesiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gal nethi ma racje ze od chwili przystapenia Polski do Unii i do strefy Schengen takie cos jak jazda pomiedzy Panstwami w Unii nic nie daje..kazdy Ci to powie kto sie na tym zna...

Teraz wlatujesz do Anglii a potem jedziesz do Polski to z chwila przekroczenia granicy juz sie liczy te 90 dni i nie ma znaczenia ze siedzisz potem w Polsce ..

Co innego jak wyjazd po za Unie np na Ukraine wtedy znow by sie liczyl od nowa czas .I nie ktorzy tak robia ze jada z wycieczka na Ukraine i wracaja i maja nowy pobyt wbity i znow moga siedziec 90 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze nie wierzysz,moze to i dobrze,,,,

jak znajde to z checia pokaze aby pokazac ze pewne sprawy sie zmienily od wejscia Polski do Unii i do strefy Schengen i taka podroz po Unii nic nie daje ..

To nie te czasy co kiedys ze sie jechalo do Niemiec,Czech i wbijany byl pobyt od nowa

Posiadacze zezwoleń na pobyt wydanych przez jedno z państw Schengen, mogą podróżować bezwizowo po strefie Schengen przez okres nieprzekraczający 3 miesięcy.

To sie tez liczy wjazd w ruchu bezwizowym

http://www.msz.gov.pl/Schengen,Info,12588.html

ze strony Ambasady USA w Polsce

http://poland.usembassy.gov/poland/general...-schengen-area/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...