Skocz do zawartości

Amerykanka W Polsce, Ponad 30 Dni


Rekomendowane odpowiedzi

TooM, teraz już za późno, ale na przyszłość, i do wiadomości innych, cudzoziemiec musi przedłużyć wizę, jeśli chce zostać w Polsce dłużej niż 90 dni:

http://www.udsc.gov.pl/Przedluzenie,wizy,,495.html

Tam jest napisane, że trzeba się zgłosić przynajmniej na tydzień przed wygaśnięciem wizy pobytowej, ale część urzędników tego nie wie i uparcie twierdzi, że trzeba się zgłosić najpóźniej 45 dni po przyjeździe. My z mężem zgłosiliśmy się dwa m-ce po jego przyjeździe do Polski i powiedziano nam, że już za późno na przedłużenie wizy. Opłata za przedłużenie pobytu to 400-coś tam złotych.

Sama jestem ciekawa, co grozi Amerykaninowi za pozostanie w Polsce nielegalnie przez kilka m-cy. Napisałam w tej sprawie do straży granicznej, ale chyba jeszcze myślą nad odpowiedzią... czyżby luka w przepisach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Znowu wykazujesz się swoją ignorancją, bo minimum to 3, a nie 10 lat.

Tak, powinien dostać karę, bo urzędnicy nie znają przepisów i nie pozwolili mu złożyć wniosku o przedłużenie pobytu... Całkiem możliwe, że mój mąż trafił na urzędnika, który nie lubi Amerykanów tak jak ty.

A tak na marginesie, znajdź sobie jakieś hobby, zamiast rozpętywać kolejną awanturę na forum, bo wszystkie wątki przez ciebie pozamykają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, sly. Miałam dzwonić, ale stwierdziłam, że pisemna odpowiedź będzie lepsza, bo pod mailem ktoś się przecież podpisze, no i można to wydrukować. Od czasu jak powiedzieli mężowi, że za późno na przedłużenie pobytu, co potem okazało się nieprawdą, będę takie sprawy załatwiała tylko na piśmie, przynajmniej przez maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akma a ja zadzwonilem i sie dowiedzialem paru spraw fajnych

jednak prawo Polskie wobec Amerykanow jest tzw laskawe :)

w 1991 roku byla podpisana umowa pomiedzy USA a Polska w sprawie zniesienia wizy dla amerykanow :

http://www.msz.gov.pl/bpt/documents/8180.pdf

na 90 % kazdy Amerykanin zostanie wpuszczony na teren Polski jak nie ma zakazu wjazdu a to mozna dostac za deportacje-przestepstwo

A i moze byc tak ze straz graniczna wykryje taki nielegalny pobyt wtedy moze nalozyc mandat ale i wtedy mozna wrocic do Polski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mandat już brzmi lepiej niż deportacja:], szkoda by było, dziewczyna już lata do Polski z 4 lata, tylko teraz się zasiedziała, przez moją i swoją nieuwagę, byliśmy przekonani, że może byc 6mcy, no ale co, mądry polak po szkodzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest takie cos jak dobrowolny nakaz opuszczenia Polski a wtedy nie dostaje sie zakazu wjazdu :)

a deportacja juz za soba takie cos niesie na pewien okres czasu ...

I tez tak powie na granicy jak sie spyta urzednik o pobyt ten dlaczego tyle byla B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sly, ty to jesteś dobry człowiek. Dzwoniłeś do zarządu ds. cudzoziemców, do ich biura prawnego czy jeszcze gdzieś indziej? Mam nadzieję, że na maila też mi odpiszą, chciałabym to mieć czarno na białym, bo skoro powiedzieli ci, że na 90 procent, to chyba sami nie są pewni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa pewni co zrobi urzednik na granicy bo jedni przymkna oko i zazwyczaj tak jest i jak bedzie ktos ktos bedzie mial zly dzien wtedy moze byc roznie ale wtedy tez sie da z tego wyjsc

bo wtedy mozna powiedziec ze sie bylo na piwku w Czechach(wtedy lepiej miec jakis rachunek z tego ) i nawet jak nie ma granicy- kontroli to jest umowa pomiedzy USA a Polska ze kazdy wjazd na teren Polski liczy sie od nowa tzn te 90 dni :),,jest to opisane w tym linku u gory tzn ta umowa..I o tym juz urzednik powinien wiedziec i znac to bo nadal to prawo obowiazuje B),mozna tez pojechac na Ukraine a wtedy ma sie ten stempelek :)

dzwonilem do SG - ds. cudzoziemców,,Oni tym sie zajmuja ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...