Skocz do zawartości

F4 - Zawsze Tak Długo ?


krokus

Rekomendowane odpowiedzi

Siostra męża ( obywatelka USA) złozyła na niego petycję w 2004 r. W petycji wpisała dane męza , moje i naszego syna. Końcem lipca b.r. dostała pierwszy list z urzędu( my jeszce nic nie dostaliśmy, ciągle czekamy)mam 2 pytania:

-czy zawsze to trwa tak długo ( ok. 12 lat) Czy są moze osoby co załatwiły to szybciej ?

- i czy wiza będzie dla całej rodziny czy tylko dla męża

mam nadzieje że Ktoś da mi nadzieje że można jednak szybciej przez to przejśc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jesli nawet siostra dostanie approval notice to i tak nic sie nie da zrobic az nadejdzie wasza priority date - priority date to data z ktora wasze dokumenty zostaly zlozone do immigration. Te date szuka sie na stronie rzadowej w biuletynie zwanym Visa Bulletin (drukowanym co miesiac).

2. wizy beda dla was wszystkich

3. nie da sie przeskoczyc dat... kiedys czekalo sie kroecej - teraz ze wzgledu na ilosc petycji (coraz wiecej) kolejka sie wydluzyla do prawie 12 lat.

a teraz przyklad do punktu 1:

Pani Kowalska jest obywatelka USA. Wyslala 12 marca 2005 roku petycje I-130 na sponsorowanie swojego brata Pana Stanislawa na green card. Petycja I-130 byla przyjeta 15 marca 2005. 30 listopada 2008 roku petycja I-130 byla zatwierdzona. Kiedy Pan Stanislaw wleci do USA?

Priority date: 15 marca 2005

Obecna data w Visa bulletin: 22 luty 1999

czyli we wrzesniu o wize imigracyjna (green card) beda sie mogly ubiegac osoby, ktore mialy zlozona petycje 22 lutego 1999 badz wczesniej. Nie ma tu znaczenia, ze petycja Pana Stanislawa byla zatwierdzona 30 listopada 2008 - ma znaczenie kiedy byla zlozona.

Jesli petycja I-130 jest zatwierdzona to znaczy, ze urzad imigracyny uznal, ze Pani Kowalska prawnie moze sponsorowac sowjego brata Pana Stanislawa, ale NIE oznacza to, ze Pan Stanislaw juz teraz moze dostac green card. Poniewaz ilosc green card (wiz imigracyjnych) w kategorii, w ktorej jest sponsorowany Pan Stanislaw, jest bardzo mala, a petycji wplywa bardzo duzo, to kolejka sie wydluza. I po to drukowana jest Visa Bulletin, zeby rozladowac traffic i ulozyc kazdego w kolejce. Kiedy data 15 marca 2005 pokaze sie w Visa Bulletin (badz pozniejsza data) wtedy Pan Stanislaw moze sie ubiegac o green card (wize imigracyjna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz spotkac takie osoby ze beda Ci nie wiadomo co obiecywac lub tez mowic,,zawsze to sprawdzaj z tym co jest napisane na stronie rzadowej

sa tacy ze za pare dol moga powiedziec tak Ci ze bedzie milo-ze cos szybko zalatwia a potem sie okaze ze czas i kasa stracona ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Takich naciągaczy nie brakuje. Zastanawia mnie tylko jeszcze jedna sprawa: maż ma 2 rodzenstwa na które siostra mieszkajaca w USA złozyła petycje rok wczesniej. Do dzisiejszego dnia nie ma zadnej odpowiedzi w ich sprawie. Więc skoro to tak rozpatrują sciśle według terminów to oni powinni dostac wczesniej dokumenty niż mąż. Chyba że się myle?? Licze na Wasze doświadczenie i wiedze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra, ktora zlozyla I-130 powinna dostac receipt. Czyli potwierdzenia, ze I-130 zostalo zlozone. Takie potwierdzenie dostaje sie w ciagu max. 90 dni od zlozenia dokumentow. Siostra nie musiala jeszcze dostac zatwierdzenia I-130 (bo moga wyniknac rozne pytania co do sprawy itd.). Nie jest tak - jesli mowimy o I-130 - ze kto pierwszy zlozy ten musi miec pierwszy zatwierdzenie petycji. Ale receipt siostra musi miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...