Skocz do zawartości

Emigracja Usa


Krzysztof Benz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na tym forum jestem tutaj nowy i prosilbym was o pomoc lub doradzenie w sprawie emigracji do USA. O podrozy tam juz postanowilem dlatego prosze o pomoc na tym forum. Mianowicie mam ukonczone 18 lat 03.01.1991 i moim glownym planem jest wyjazd do USA i pozostanie tam. Przed napisaniem tego tematu czytalem troche na forum o wizach i innych problemach ktorych nie jest malo przy takim wyjezdzie dlatego wiem ze jest tego troche ale idzie sobie z tym poradzic. Szukam osob ktore moglyby pomoc mi z zaklimatyzowaniem sie w USA rozumiem ze wiekszosc z was posiada rodziny i nawet nie mysla o tym zeby obcego przyjmowac do siebie ale moze jest ktos na forum kto posiada mozliwosci pomocy w kazdy sposob jaki potrafi poniewaz kazda rzecz jest dla mnie bardzo wazna. Wiem ze obecnie jest ciezka sytuacja w USA (kryzys) tak mowia i ciezko jest o prace itd. Ale nie pojade tam z pusta kieszenia i nie chce komus zwalac sie na glowe i byc jak pasozyt wrecz przeciwnie chcialbym dac wiele od siebie pomagac itd. znalesc prace i jakos powolutku stanac na nogi. Posiadam prawo jazdy kat. B ale wiem ze w USA bede musial zrobic driver license lecz mysle ze nie bede mial z tym problemu poniewaz jestem bardzo dobrym kierowca ,znam sie troche na autach i rowerach tych profesjonalnych serwisowanie itd. Z wielka prosba szukam osob ktora sa wstanie spelnic moje marzenia czyli zamieszkac w USA! Prosze o wyrozumialosc poniewaz wiem ze nie jest to prosba o pomoc poprzez porade czy cos w tym stylu lecz prosze o pomoc ktora zmieni moje zycie.Oczywiscie jestem bardzo kominikatywna osoba bez nalogow itd. Nie jestem osoba w zaden sposob karalna.Jezyk ang. mam sredni ale dogadac sie umiem szybko sie ucze. Pozdrawiam wszystkich tutejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Twój jedyny ratunek to ślub z obywatelem.

Nie wiem czy skończyłeś liceum, czy technikum i coś potrafisz.

Jeżeli nie chcesz się dalej kształcić dla papierów, to przynajmniej zdobądź jakieś doświadczenie w pracy/mieszkaniu przez jakiś czas na obczyźnie w Europie. Wyspy, Skandynawia.

Rzucanie się na głęboką wodę w tak młodym wieku moim zdaniem nie ma sensu, bo można sobie spierdzielić życie.

Żeby nie było, że mędrkuje zza oceanu. Mieszkam w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a dlaczgo nielegalnie skoro staralbym sie o wize tylko musialby mi ktos doradzic jaka?

jedyna wiza, jaka moglbys dostac to turystyczna - mozesz na niej przebywac max. 6 m-cy w USA, pozwiedzac i wracac do domu. Nie uprawnia do pracy, nauki czy "mieszkania na stale".

Ewentualnie moglbys starac sie o wize dla studentow w celu podjecia nauki w USA - wtedy musisz udowodnic, ze znalazles szkole, ktora cie przyjmie oraz ze masz fundusze na pobyt i nauke - od powiedzmy $20 000 w gore rocznie.

Tak jak ci ludzie radza, Polska jest w Unii - jedz do Holandii czy innej Norwegii - wszystko legalnie i blisko od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam prawo jazdy kat. B ale wiem ze w USA bede musial zrobic driver license lecz mysle ze nie bede mial z tym problemu poniewaz jestem bardzo dobrym kierowca

To akurat nie ma nic do rzeczy. Nie musisz byc dobrym kierowca, zeby zrobic amerykanskie prawo jazdy, musisz natomist byc LEGALNIE a ty nie bedziesz.

Poswiec kilka dni na czytanie forum a potem pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo myslalem ze masz profil informatyczno-matematyczny a tak masz prawie nic ...Oprucz dobrych checi ...

Aby cos uzyskac w zyciu to czy w Polsce czy tez w USA musisz cos umiec ,na czyms sie dobrze znac i teraz musisz zobaczyc w czym jestes dobry i w tym kierunku isc ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...