Skocz do zawartości

Emigracja Usa


Krzysztof Benz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

andyopole ma racje ze trza miec gadane i podejscie....ja np nie mam tutaj duzego pola do popisu ..

wszystko zalezy czy szukas ksiezniczki czy tez normalnej dziewczyny np z dzieckim-dziecmi ktore chca ustabilizowac sie ...tutaj masz wieksze pole do tzw popisu ..

No i czy szukasz wsrod samych Polek czy tez innych narodowosci,grup etnicznych..wazne aby chciala Cie jak bedziesz na pobycie turystycznym bo tutaj moze byc roznie i moga pomyslec ze bierzesz slub na papiery tylkom a wtedy bedziesz dlugoo szukal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam odswieze troche temat. Poniewaz paszport juz mam gotowy zamierzam zlozyc wniosek o wize na stronie dowiedzialem sie ze musze wypelnic odpowiedni formularz itd. Mam tylko pytanie poniewaz bede staral sie o wize turystyczna na zaproszenie (wiem ze konsul na to nie patrzy) i teraz czy do tej wizy potrzebuje konta a na nim jakas sume $$$? poniewaz obilo mi sie o uszy ze ktos nie dostal bo nie mial pieniedzy na koncie;/ ? Mozecie troche przyblizyc sprawe? w sensie ile tych $$$ musze miec i jak oni na to patrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz obilo mi sie o uszy ze ktos nie dostal bo nie mial pieniedzy na koncie;/ ? Mozecie troche przyblizyc sprawe? w sensie ile tych $$$ musze miec i jak oni na to patrza?

ludzie majacy 100000 usd nie dostaja wizy a Ty chcesz wiedziec jaka jest bezpieczna kwota,,jak zle wypedniesz a do tego bedzie widac ze chcesz tam zostac po wizycie to i 100.000 usd moze byc malo aby Konsula przekonac...

Jesli Konsul zadal pytanie komus czy ktos ma kase na koncie a ten ktos jadac do USA sam zwiedzac powiedzial ze nie ma nic to jak sadzisz mial dostac wize czy tez nie?

Tak wiec mozesz powiedziec ze masz na koncie cos tam do tego ze jedziesz do kogos i ta osoba bedzie Cie utrzymywac pod czas pobyt (gdzie takie osoby spotkac to nie wiem ktore Cie beda utrzymywac ) no ale moze Ty masz inaczej -do innych osob sie wybierasz..I jak zle wypadniesz to wyjdziesz bez wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem na forum to najwazniejsze sa twoje zwiazki z Polska, a wiec szkola, praca, dom, firma itd itp. Jak pokazesz im, ze masz wiecej do stracenia zostajac tam nielegalnie niz do zyskania, wtedy masz wize w kieszeni.

Co do prawka to zacznij juz szukac, bo w wiekszosci stanow jak ci sie uda zrobic prawko, to tylko na okres waznosci wizy, a bez prawka w stanach jestes ugotowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mysle chodze do szkoly tylko jest to zaoczna szkola srednia poniewaz mam duzo czasu czasem pomagam w rodzinnym interesie. Co do prawka to na miejsu bym sie zorientowal i wlasnie jak to jest ze np. kolega ma wujka ktory siedzi w usa ladnych pare lat na nielegalu i ma prawko i normalnie funkcjonuje ? czy na prawku nie ma daty waznosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na prawku masz restrykcje, ja mam date waznosci. Aby wyrobic sobie prawko np w VA musisz miec:

you must show two proofs of identity, one proof of legal presence and one proof of Virginia residency. Proof of your social security number (if you have been issued one) is required also. Proof of your social security number is always required for a CDL.

Ja mialem paszport i certyfikat malzenski jako proofs of identity, legal presence to paszport z I-94, a proof of VA residency to kopia lease, no i oczywiscie moj SSN (moglem cos pomieszac z dokumentami, ale jakos tak to bylo). Poszukaj na stronie dmv ze stanu do ktorego chcesz jechac jak zdobyc i co musisz miec, aby zrobic prawko. Gdzies na forum jest watek o tym, jak ludzie kombinuja aby wyrobic prawko.

Co do wujka to ludzie kombinuja jak sie da, a czesto ci co cos juz maja maja latwiej. Jeszcze 5 lat temu, kazdy student work and travel w VA dostawal prawko na max okres waznosci, tj 8 lat. Moze wujek jeszcze nie wie, jaki problem bedzie niedlugo mial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze napisal Saka,nie ktore osoby kombinuja i czasami to dobrze sie konczy a czasamy jest taka osoba juz w Polsce,,pamietaj o tym podejmujac cos nielegalnego ...

zycie nielegalnego w USA jak normalne?>to po co ludziom jest amnestia,aby pojechac do domu?...troche sie zmienia w USA i jak jeszcze w latach 90-tych w kazdym stanie mogles miec prawko a teraz ,,to topnieje ..tak samo z SSN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...