Skocz do zawartości

Na Jakim Paszporcie


lunek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Mam pytanie. Chodzi mi o to ze niedlugo mam zamiar jechac do usa z dzieckiem . Dziecko ma obywatelstwo polskie jak i usa . Posiada tylko paszport amerykanski. Zastanawiam sie czy nie powinnam mu wyrobic rowniez polskiego . Nie wiem czy z polski nie powinno wylatywac wlasnie na polskim paszporcie. Czy moze poslugiwac sie tylko jednym amerykanskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mam pytanie. Chodzi mi o to ze niedlugo mam zamiar jechac do usa z dzieckiem . Dziecko ma obywatelstwo polskie jak i usa . Posiada tylko paszport amerykanski. Zastanawiam sie czy nie powinnam mu wyrobic rowniez polskiego . Nie wiem czy z polski nie powinno wylatywac wlasnie na polskim paszporcie. Czy moze poslugiwac sie tylko jednym amerykanskim?

Wyleciec moze na amerykanskim

wleciec tez pewnie moze (powinno miec polski, ale jak sie nie przyznasz to nie beda wiedziec)

problem bedzie dopiero jaby dziecko chcialo zostac w Poslce dluzej niz 6 miesiecy

na amerykanskim paszporcie wtedy go nie wypuszcza, musialo by miec polski aby zostac tak dlugo i wyleciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mam pytanie. Chodzi mi o to ze niedlugo mam zamiar jechac do usa z dzieckiem . Dziecko ma obywatelstwo polskie jak i usa . Posiada tylko paszport amerykanski. Zastanawiam sie czy nie powinnam mu wyrobic rowniez polskiego . Nie wiem czy z polski nie powinno wylatywac wlasnie na polskim paszporcie. Czy moze poslugiwac sie tylko jednym amerykanskim?

A jak wjechal/wlecial do Polski? A moze zostal urodzony w Polsce?

Do USA tylko na paszporcie amerykanskim, bo to jest podstawa do tego, aby wogole go linie lotnicze zabraly na samolot do USA, a w USA tylko paszport amerykanski mu umozliwy wejscie do USA.

Z Polski moga go jedynie nie wypuscic, jakby nie potrafilo sie wytlumaczyc jak wlecial do Polski bez pieczatki, albo dlaczego zostal wiecej niz 6 miesiecy, itp. Zadko sie zdarza, ale zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja lecialem z Chicago do Londynu, potem Londyn - Warszawa

Wiec wylatujac z US pokazalem paszport amerykanski, w Londynie Polski, w Warszawie Polski, no i pokazalem paszport amerykanski ponownie dopiero wylatujac z Londynu do Chicago

Wszystko przeszlo szybko bez zadnych pytan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...