Skocz do zawartości

Jak Znalezc Prace W Usa


anabell

Rekomendowane odpowiedzi

jak znalezc prace w usa? jesli mam papiery ,znam jezyk, jestem wyksztalcona...wyslalam niezliczona ilosc resume, pisalam aplikacje, dzwonilam i nic..nigdzie nie chca mnie przyjac.moze dlatego ,ze mam za wyzsze wyksztalcenie ,a probowalam dostac prace w sklepie..nigdy w sklepie nie pracowalam wczesniej i zadnych referencji nie mam bo dopiero tu przyjechalam, co robic?jak zdobyc pierwsza prace? czy to przez kryzys czy robie jakis blad?podzielcie sie doswiadczeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jedno moze byc wlaasnie fakt ze jestes zbyt wyksztalcona chocby na prace w sklepie

przeciez do pracy w sklepie zatrudniaja nastolatkow po highschool a jak Ty masz studia wyzsze a ubiegasz sie o prace w sklepie to tak jest

ja polecam najpierw po ubieganiu sie o prace przez internet tzn wysylasz aplikacje a potem udajesz sie osobiscie do pracodawcy (oczywiscie nie zawsze mozna)

konkretny przyklad chocby - banki, po zaaplikowaniu na internecie ubierasz sie i jedziesz do danego oddzialu i prosisz o rozmowe z managerem, przedstawiasz sie i mowisz ze jestes zainetersowana danym stanowiskiem pracy, mowisz krotko jakie masz doswiadczenie, oni zawsze Ci powiedza ze to musi isc przez dzial personalny wiec prosisz czy manager moglby przefaksowac Twoje Resume do odpowiedniej osoby rekrutujacej, jak sie spodobasz i dany manager Cie bedzie chcial zatrudnic to napewno da znac rekruterowi o Tobie i szybko dostaniesz telefon, bo w przeciwnym wypadku to taki rekruter dostaje tysiace aplikacji o prace przez internet i prawda jest taka ze moga nawet nie spojrzec na Twoja aplikacje bo poprostu maja ich duzo, ja tak osobiscie dostalem kilka prac uwazam ze to dobra metoda - kontakt osobisty i pierwsze wrazenie bo internet internetem wysylasz tysiace aplikacji i zadnego odzewu. Jakis czas temu tak dostalem prace w Bank of America - wyslalem rano aplikacji przez neta, potem wizyta w oddziale, powrot do domu i moze niespelna dwie godziny i juz dostaje telefon od rekruttera i potem juz reszta idzie latwiej - powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znalezc prace w usa? jesli mam papiery ,znam jezyk, jestem wyksztalcona...wyslalam niezliczona ilosc resume, pisalam aplikacje, dzwonilam i nic..nigdzie nie chca mnie przyjac.moze dlatego ,ze mam za wyzsze wyksztalcenie ,a probowalam dostac prace w sklepie..nigdy w sklepie nie pracowalam wczesniej i zadnych referencji nie mam bo dopiero tu przyjechalam, co robic?jak zdobyc pierwsza prace? czy to przez kryzys czy robie jakis blad?podzielcie sie doswiadczeniami :)

Jesli aplikujesz o prace w sklepie to nie chwal sie tytulem magistra, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anabell, w innym wątku pisałaś, że nie masz uregulowanego statusu, bo nie wysłaliście jeszcze formularzy o AoS, czyli nie masz pozwolenia na pracę, a bez tego nawet o pracę w sklepie może być trudno. Łatwiej byłoby znaleźć zajęcie np. jako opiekunka dziecka lub osoby starszej, zapytaj znajomych, niech rozpytają swoich znajomych, i pewnie coś się znajdzie, przynajmniej do czasu otrzymania EAD. W międzyczasie zorientuj się, czy nie musisz zrobić tu dodatkowych kursów, żeby pracować w swoim zawodzie, bo samo wykształcenie i doświadczenie z Polski nie zawsze wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez przez to przechodzilam, za wysokie wyksztalcenie...po prostu sie nie przyznawaj, ze je masz jak aplikujesz o prace w sklepie, restauracji, kawiarni i tym podobnych. polecam ci szukania praktyk, chociazby darmowych, w swoim zawodzie. zaowocuje to w przyszlosci, kiedy bedziesz gotowa pracowac w zawodzie, no i zawsze zwiekszy szanse na znalezienie odpowiedniej dla ciebie pracy.

rozmawialam wlasnie ze wspollokatorami(wszyscy amierykanie) gdzie szukac pracy. jednogloscie polecili craigslist.org, ja tez sie pod tym podpisuje, ze to najlepsza stronka.

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodawalam zasze na cover letter ze mam pozwolenie na prace

tak zeby rozwiac watpliwosci, bo nikomu sie nie bedzie chcialo sprawdzac

cos w stylu: " I am authorized to work in US"

jesli szukasz czegos w sklepie to latwiej bedzie cos znalezc na wyglad niz na resume, pochodz po okolicy, albo tak jak pisal bigguy wyslij resume a potem idz i popros o rozmowe

masz wieksze szanse ze cie ktos polubi za wyglad niz za resume

co od pracy w zawodzie to najpierw musiz miec referencje, bez tego sie tu nie da

i zaczynaj od jakiejs prostej pracy biurowej, praktyki, temporary jobs ( sa do tego cale agencje, szukaja ludzi do odbierania telefonow na tydzien albo skladania kopert przed swietami)

i po trochu do gory i po lepsze pieniadze

na poczatku nie ma co wybrzdzac

ja szukalam ofert przez monster.com

ma rozne opinie wsrod pracodawcow, ale mozna sprobowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...