Skocz do zawartości

Jury Duty


dawrul

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Prosze o rade.

Jestem osoba przebywajaca juz od paru lat nielegalnie w USA. Posiadam prawo jazdy oraz SS#. Dwa miesiace temu zostalem zaskoczony z Lake County Court zaproszeniem do bycia lawnikiem. Grzecznie odpisalem ze nie jestem obywatelem amerykanskim.

Tutaj zaczal sie moj problem. Owy sad chce ode mnie kopi zielonnej karty albo kopi waznej wizy albo pismo od prawnika ze jestem w procesie zalatwiania zielonej karty...

Po fakcie probowalem juz dwoch rzeczy: wyslalem kopie waznego polskiego paszportu oraz opcji "no english" ;)

Niestety nie zadzialala zadna z nich.

W urzedzie upieraja sie o jakis dokument potwierdzajacy ze nie jestem obywatelem USA.....jak moge wybrnac z tej sytuacji? czy jest jakas szansa?

ps. pomyslalem ze moze przeskocze z Lake County do Cook County i przefaksuje odpowiednie dokumenty. To powinno rozwiazac moj problem tymczasowo....co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co myślą inni ale ja myślę, że dałeś dupala i to zdrowo. Jak byś się zapytał wcześniej to byś się dowiedział, ze to najlepiej zignorować, szczególnie w Twoim przypadku.

powinien byl odpisac, bo jesli nie odesle to dostanie bodajze $500 kary, wiec lepiej takiego pisma nie ignorowac. Tyle, ze mogl byl zaznaczyc, ze nie mowi po angielsku i wtedy by wybrnal z problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to kara za brak odpowiedzi jest: 500$ plus 15/21 dni wiezienia...raczej nie ma wyjscia i trzeba odpisac....

jakie moga byc konsekwencje? czy sady jak np. w Lake County sa polaczone z biurem imigracyjnym? ciekawe czy zmiana County na inna pomoze mi...

niestety pewne rzeczy ulegly albo sa w trakcie zmian i nie jest juz tak latwo powiedziec "no english"...takiej opcji nie bylo na mojej karcie

najwiekszym problemem jest to ze sady nie wiedza co maja zrobic w systemie z takimi osobami jak ja..hmm albo juz wiedza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-zrobilem juz to i nie zadzialalo..przefaksowalem paszport.....hmmmm a moze zloze wkoncu dokumenty o sponsorowanie przez brata ktory jest obywatelem od dwoch lat...

czy to mogloby mi pomoc? co takie sponorowanie daloby mi?

wiem ze jest to dlugi okres, mowimy tutaj o 10-11 latach ;)

dzieki za rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dales za przeproszeniem ciala. Trzeba bylo zadzwonic i powiedziec no speak english ;) very litlle. Udajesz ze nie znasz prawie jezyka.Wtedy oni pytaja czy masz zielona karte albo obywatelstwo, jezeli nie masz to kaza ci wyslac kopie paszportu wtedy mowisz ze tez nie masz . Kaza Ci wiec wyslac ten papier z zaznaczeniem , ze nie mowisz po angielsku i nie jestes obywatelem. Jakos to odnotowuja albo i nie .Odsylasz i tyle. Wiecej nic sie nie dziej.Co najwyzej wysla ci nowy papier na lawnika za rok :). Komputer to jakos wybiera. No ale teraz jak juz powysylales im kopie paszportu no to troszke kiszka. Zmien miejsce zamieszkania.Przenies sie do innego county.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...