Skocz do zawartości

Praca Bez Ead I Gc Ale Z Ssn


anabell

Rekomendowane odpowiedzi

czy to legalne pracowac uzywajac swojego numeru SSN , ale nie posiadajac pozwolenia na prace EAD oraz nie posiadajac zielonej karty.Jakie moga byc konsekwencje takiej pracy i czy ktos to wogole sprawdza, jesli tak to kto, kiedy i w jakich okolicznosciach?zaznaczam ze jestem przed interview w sprawie przyznania GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda praca bez pozwolenia jest nielegalna nawet jak pracujesz na swoj numer SSN bo ten numer nie upowaznia Ciebie do pracy legalnej jak nie masz pozwolenia.

Twoja znow sprawa jest taka ze przylecialas na k-1 i nie zlozylas na czas papierow a wiec jak kiedys napisala Karina moga zrobic denied ale o tym sama juz czytalas

bo jesli ktos pracuje nielegalnie a przylecial na wizie turystycznej i wezmie slub z obywatelem wtedy ta praca nielegana jest mu tzw przebaczana jesli legalizuje ten ktos pobyt w USA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka wiza?jak turystyczna a do tego ktos sie zna na wypelnaniu dokumentow to wtedy aby trzeba sie przygotowac do rozmowy i tyle...chyba ze cos jest nie tak z dokumentami lub tez z dana osoba, ze cos takiego wyjdzie ze bez prawnika sie nie obejdzie bo rozne sa sytuacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz Sly6, milo ,ze znasz moja sprawe i wiesz ze na czas nie zlozylam papierow :)ja nic nie wiem o czasie w jakim powinnam je wyslac,gdyz nigdzie nie jest napisane ile ma sie czasu na ich zlozenie...widze ze to forum to jak mala rodzina, wszyscy wszystko o wszystkich wiedza...nastapnym razem bede uzywac innego nicka by zadac pytanie :), zwlaszcza ,ze nie prosze o porady odnosnie mojego pobytu w usa a PRACY...:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to legalne pracowac uzywajac swojego numeru SSN , ale nie posiadajac pozwolenia na prace EAD oraz nie posiadajac zielonej karty.Jakie moga byc konsekwencje takiej pracy i czy ktos to wogole sprawdza, jesli tak to kto, kiedy i w jakich okolicznosciach?zaznaczam ze jestem przed interview w sprawie przyznania GC

NIE nie jest to legalne jesli nie masz dokumentu potwierdzajacego pozwolenie na prace

arte masz tez zapewne z napisem "valid only with..."

wiec w momencie zatrudniania powinni cie poprosic o EAD , GC albo wize

i trudno bedzie normalna prace znalezc

jesli jestes na K1 i wyszlas za maz za narzeczonego w terminie i ewentualnie zlozysz papiery z tym samym facetem

to nielegalna praca bedzie ci prawdopodobnie wybaczona

ale trzeba placic podatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje KW za rzeczowa odpowiedz. no wlasnie,czy dobrze zrozumialam - jesli mnie ktos zatrudni (mimo ze nie mam ead lub gc) to ta nielegalna praca bedzie mi wybaczona?chodzi mi o to gdzie to widac ze ja pracowalam? w urzedzie imigracyjnym maja takie dane?zastanawiam sie kto moze sie do tego przyczepic i w jakiej sytuacji, no i oczywiscie podatki placilabym normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje KW za rzeczowa odpowiedz. no wlasnie,czy dobrze zrozumialam - jesli mnie ktos zatrudni (mimo ze nie mam ead lub gc) to ta nielegalna praca bedzie mi wybaczona?chodzi mi o to gdzie to widac ze ja pracowalam?

na twoim zeznaniu podatkowym, bo oczywicie musisz placic podatki, a twoje zeznanie bedzie prawdopodobnie waszym zeznianiem jesli jestescie po slubie a ty nie pracujsz duzo to lepiej rozliczac sie razem, a maz bedzie musial zalaczyc kopie zezania podatkowego do twojej aplikacji o GC

poza tym chyba gdzies o to pytaja na aplikacji o GC, i trzeba sie przyznac

bylo juz tu pare osob ktore pracowaly nielegalnie przed papierami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale ja spodziewam sie interview w tym roku czyli nie byloby mnie na zeznaniu podatkowym z tego roku bo nie pracowalam w ubieglym..czyli moglabym pracowac teoretycznie bez problemu? jesli np wysle dokumenty do uscis przed rozpoczeciem pracy to nie sklamie,ze pracuje....czy to przekombinowane? zdycham z nudow bez pracy stad te pytania, zycie mi sie skomplikowalo i musze sobie jakos radzic, dzieki za przyjazne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...