Skocz do zawartości

Praca Bez Ead I Gc Ale Z Ssn


anabell

Rekomendowane odpowiedzi

anabell jesli chcesz miec jakakolwiek odpowiedz to musza byc napisane takie sprawy,,inaczej mozesz sobie zrobic duzo klopotow a ktos ci potem powie a nie wiedzialem o tym wiec...rozumiesz?

mozesz oczywiscie pisac pod nowym nickiem ale nie zdziw sie ze ktos ci odpowie tak a urzad ci cos odrzuci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz Sly6, milo ,ze znasz moja sprawe i wiesz ze na czas nie zlozylam papierow :)ja nic nie wiem o czasie w jakim powinnam je wyslac,gdyz nigdzie nie jest napisane ile ma sie czasu na ich zlozenie...

teoretycznie nie ma napisane, ale kiedy wygasnie wiza K-1 wtedy - wedle prawa - powinno sie skladac dokumenty o AOS tak jak osoba, ktora przesiedziala wize czyli dolaczyc I-130 wraz z oplatami. Czasem ofiecerowie imigracyjni przymkna na to oczy, ze zlozylo sie dokumenty pozniej, czasem kaza doslac dokumenty - tu akurat wszystko w rekach oficera imigracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale ja spodziewam sie interview w tym roku czyli nie byloby mnie na zeznaniu podatkowym z tego roku bo nie pracowalam w ubieglym..czyli moglabym pracowac teoretycznie bez problemu? jesli np wysle dokumenty do uscis przed rozpoczeciem pracy to nie sklamie,ze pracuje....czy to przekombinowane? zdycham z nudow bez pracy stad te pytania, zycie mi sie skomplikowalo i musze sobie jakos radzic, dzieki za przyjazne odpowiedzi

jesli dokumenty sa podpisane przed data rozpoczecia pracy to nie ma tu zadnego klamstwa. Jesli pracodawca sprawdzi cie w systemie imigracyjnym to wyjdzie ze nie masz autoryzacji do pracy. Jesli natomiast pojdziesz do pracy, masz wypelnione/zlozone dokumenty itd. to wedle prawa pracujesz nielegalnie i wedle prawa urzednik i tak ci nic zrobic nie moze, bo jako zona obywatela USA masz przebaczony nielegany pobyt (czyli jesli minela waznosc wizy np. K-1) oraz nielegalna prace. Przeciez nikt cie nie deportuje tylko dlatego, ze zaczelas pracowac wiec przestancie ja straszyc, ze bedzie musiala miec prawnika itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli jeszcze nie wyslalas papierow to nie wiem czy interview bedziesz miala w tym roku

a na interview zazwyczaj prosza przyniesc aktualne zeznanie podatkowe

NAWET JESLI BEDZIE MIALA INTERVIEW W MARCU TO ZEZNANIA MOZNA SKLADAC DO 15 PAZDZIERNIKA (BO MOZNA UBIEGAC SIE O EXTENSION). TAK WIEC ICH AKTUALNYM ZEZNANIEM BEDZIE ZEZNANIE ZA ROK 2008. NAWET GDYBY PRZYNIESLI ZEZNANIE I TAM BY BYLY JEJ DOCHODY TO PRZECIEZ JEJ ZA TO NIE DEPORTUJA, BO WEDLE PRAWA MA PRZEBACZANA NIELEGALNA PRACE.

I niestety nikt ci nie powie ze to przejdzie bo nigdy nie wiadomo

ale jak musisz, to musisz

PYTANIE: CO TO ZNACZY, ZE TO 'NIE PRZEJDZIE' CZYLI CO MOGA JEJ ZROBIC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...