Skocz do zawartości

Rozwod W Usa


anabell

Rekomendowane odpowiedzi

tak w wielkim skrocie

1. okreslic podstawe do rozwodu

2. wnioski jakie takie nie istnieja czyli nie ma tak, ze wszedzie w kazdym sadzie sa takie same dokumenty, bo mozna samemu napisac wymagane oswiadczenia albo podejsc do sadu i czasem sad daje takie jakby formularze do wyplenienia (zalezy od sadu)

3. czasem w NJ nie trzeba czekac az 18 miesiecy np. jesli plaintiff boi sie sie o zycie itd.

4. musisz sie zastanowic czy chcesz (i czy masz prawo) do alimentow, podzialu majatku, insurance, 401k meza itd.

5. wypelniasz odpowiednie wnioski, wnosisz oplate w sadzie

6. maz musi miec dostarczone dokumenty (np. przez szeryfa, ktorego koszty ty pokrywasz - pozniej sad moze nakazac zwort kosztow mezowi, ale to inna bajka)

7. szeryf wysyla do sadu zaswiadczenie, ze dostarczyl dokumenty badz twoj maz wysyla dokument

8. maz ustosunkowuje sie do zarzutow/osiwdczen/tego co napisane

9. maz ma czas na odpowiedz bodajze 35 dni

10. odpowiedz wysyla do sad badz zrzeka sie odpowiedzi i zgadza sie z tym co piszesz.

11. wezwanie na rozprawe.

Skontaktuj sie ze mna, moze Ci cos podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA BRALAM ROZWOD W USA A KONKRETNIE W CHICAGO, MOJA SPRAWE PROWDZILA MI PANI M. GOLOTA I PRZYZNAJE ZE POSZLO TO BARDZO SPRAWNIE, WNIOSEK ZLOZYLAM W STYCZNIU A 21 LUTEGO JUZ BYLAM PO. PYTANIE TYLKO CZY OBOJE SIE ZGADZACIE NA ROZWOD?O U NAS BYL ZA OBUPULNA ZGODA. MIELSMY 6 MIESIECY SEPARACJI. A I DODAM ZE BYLAM NA WIZIE TURYSTYCZNEJ KTORA WLASNIE MI WTEDY WYGASLA. TAKZE POLECAM CI ZEBYS ZNALAZLA SOBIE DOBREGO PRAWNIKA I WTEDY WSZYTSKO SPRAWNIE CI POJDZIE. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA BRALAM ROZWOD W USA A KONKRETNIE W CHICAGO, MOJA SPRAWE PROWDZILA MI PANI M. GOLOTA I PRZYZNAJE ZE POSZLO TO BARDZO SPRAWNIE, WNIOSEK ZLOZYLAM W STYCZNIU A 21 LUTEGO JUZ BYLAM PO. PYTANIE TYLKO CZY OBOJE SIE ZGADZACIE NA ROZWOD?O U NAS BYL ZA OBUPULNA ZGODA. MIELSMY 6 MIESIECY SEPARACJI. A I DODAM ZE BYLAM NA WIZIE TURYSTYCZNEJ KTORA WLASNIE MI WTEDY WYGASLA. TAKZE POLECAM CI ZEBYS ZNALAZLA SOBIE DOBREGO PRAWNIKA I WTEDY WSZYTSKO SPRAWNIE CI POJDZIE. POZDRAWIAM

kazdy stan ma inne wymogi co do separacji i inne warunki rozwodow. W stanie NJ gdzie mieszka anabell wymagane jest 18 miesiecy separacji aby dana osoba mogla starac sie o rozwod bez orzekania o winie. Plus wymagane jest 12 miesiecy pobytu w stanie NJ. Osoba z ktora sie rozwodzisz ma 30 dni (w rzeczywistosci jest to 35 dni, bo liczy sie daty na stemplach, ale wedle prawa przyjmujemy ze 30 dni, 60 dni jesli ktos jest spoza NJ, ale mieszka w USA) na odpowiedz na Twoj pozew - tak wiec uzyskanie rozwodu zaraz za miesiac po zlozeniu pozwu (tak jak to bylo u Ciebie) nie jest raczej mozliwe w New Jersey. Nie mowie juz o tym, ze ktos moze sie nie zgadzac z czyms co ty napiszesz w swoim pozwie itd. Mozna co prawda zzec sie prawa do odpowiedzi i wtedy - w teorii - powinien taki rozowd pojsc szybciej; w rzeczywistosci sady maja strasznie duzo spraw w NJ i rozwody sie przeciagaja

Koszt takiego rozwodu moze byc bardzo rozny, srednio okolo $2,500 jesli nie ma absolutnie zadnych problemow, a adwokat jest adwokatem od rozwodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...