Skocz do zawartości

Obecny Visa Bulletin


trucker

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma sie co ludzic za bardzo ,zwazywszy na fakt,ze w kat sponsorowania pracowniczego(a zapewne trucker mial te kategorie na mysli)sa wyrazne ograniczenia 140 000 na rok,to nie jest za wiele w stosunku do ilosci osob oczekujacych. Z drugiej strony wydaje mi sie,ale to tylko moje zdanie na ten temat chodzi im o "wyczyszczenie" starych prioryty date,dopoki tego nie zrobia ,kolejka w VB raczej sie nie przesunie,no chyba ,ze o pare miesiecy do przodu.Jakis czas temu Karina pisala ,iz w najblizszych miesiacach w VB moze byc U dla kategorii EB3,moj prawnik mowil to samo,czyli prognozy sa nie za ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategorii 3 dla skilled workers watpliwe aby daty posunely sie do przodu w taki sposob aby bylo to zauwazalne. Tak jak napisala zuzia, jest niewiele wiz (czyli green card) dla tejze kategorii a petycji jest naprawde sporo. Teraz jeszcze sa osoby, ktore mialy zlozone petycje w 2001 roku nie maja dalej odpowiedzi co sie dzieje z ich sprawa (czyli jest nadal pending). Mam mnostwo klientow, ktorzy sa juz po interview w immigration i czekaja tylko na priority date az sie pokaze aby moc im wydrukowac green card (a tym samym zatwierdzic sprawy).

Dobrze zrobily osoby, ktore jeszcze jakis czas temu posluchaly mnie i majac mozliwosc sponsorowania w EB2 przeszli na EB2 mimo, ze mieli juz zatwierdzone dokumenty w Departamencie Pracy na kategorie EB3. Teraz wiele z tych osob ma juz dawno green card, a tak nawet by nie mialy jeszcze pozwolen na prace. Czasem warto poczekac troche czasu i zrobic takie sponsorowanie jakie ma szanse na jak najszybsze przejscie niz zaczynac cos co sie bedzie ciaglo latami.

Z tego co nam wiadomo - ale to sa tylko pogloski - ze istnieja wyrazne przeslanki aby nie ruszac visy bulletin poza rok 2003. Tez mysle - tak jak adwokat zuzi - ze kategoria EB3 stanie sie niedlugo U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...