Skocz do zawartości

Szczepienia


pelasia

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

wlasnie dostalam pakiet odnosnie wizy narzeczenskiej z ambasady z warszawy, i podczas kompletowania wszystkich dokumentow, chcialabym rowniez zalatwic cala ta medyczna strone, lekarz, badania i te sprawy. tylko nie bardzo moge sie polapac co dokladnie powinnam tu w polsce zalatwic, a szczerze mowiac chcialabym zalatwic jak najwiecej szczepien i badan, zeby zaoszczedzic troszke w stanach, i czasu i biegania i kasy.. bede wdzieczna za odpowiedz

w Polsce musisz zrobić badania ale nie musisz robić szczepień

na badaniach będziesz miała testy krwi na HIV i kile oraz prześwietlenie i wizytę u lekarza

szczepienia nie są obowiązkowe w Polsce na K1 ale możesz je zrobić, bo będą potrzebne w USA - tylko najpierw poczytaj, żeby ci nie zrobili za dożo - patrz post powyżej

możesz to zrobić u lekarza imigracyjnego, tylko na osobnej kartce, którą weźmiesz do stanów. i tu niestety musisz isc znowu do lekarza

ale jeśli szczepienia zrobisz w Polsce i lekarz niczego nie dorzuci to zapłacisz w USA tylko za wizytę

poczytaj ostatnie posty Martusa20, ona robiła szczepienia w Polsce na K1:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?s=&...st&p=100415 i post powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja rowniez jestem na etapie szczepien i wlasciwie wszystko mam juz za soba, tylko ze lekarz u ktorego robilam badania powiedzial ze ja nie potrzebuje tych szczepionki na HPV ze to juz nie jest potrzebne. Ale przepis ten wchodzi w zycie dopiero 14 grudnia i nie wiem czy powinnam sie zaszczepic czy nie :/ Kurcze, czemu to nie byl 14 listopada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kilka minut temu rozmawialam z panem z USCIS no i ten Pan powiedzial, ze lekarz jest w bledzie, ze musze sie zaszczepic. I jeszcze mi powiedzial zebym sie skontaktowala z lekarzem i mu o tym powiedziala :)

No nic, bede musiala wydac ok $150, ale wole to niz pozniej RFE.

Eh... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adabura koszt lekarzy rozny, ktos kiedys pisal na forum ze udalo im sie za 90 $ zalatwic ( chyba cos upezpieczenie pokrylo) ale najczesciej jest to koszt pomiedzy 200$ a nawet 700$. Ja bylam u lekarza tydzien temu wizyta kosztowala mnie dokladnie 338$ , w tym tygodniu jade na x-ray klatki piersiowej poniewaz w karcie szczepien mialam kiedys wynik powyzej 5mm wiec lekarz automatycznie mnie wyslal na przeswietlenie ( kosztwac mnie to bdzie okolo 50 $ w innej kinice, choc dzwonilam do wielu i najczesciej powyzek 200$) no i musze jeszcze zrobic jedna szczepionke , gora dwie( co do drugiej to nie jestem jeszcze pewna) wiec to bedzie dodatkowych pare "groszy". wiec ja sie zmieszcze w 500$ ale wiem ze mozna duzo taniej, pewnie zalezy od miasta i stanu. podzwon popytaj ceny sa bardzo zroznicowane. powodzenia zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Czy moze mi ktos wyjasnic coto jest to RFE i z czym sie wiaze,podejrzewam ze jest to cos zwiazane z niedopelnieniem formalnosci ale nie bardzo wim o co chodzi. I ile wynosi wlasciwie caly koszt lekarza .Bede wdzieczna za udzielenie odpowiedzi .

RFE, z tego co wyczytalam na tym forum, dostajesz wtedy, kiedy urzednik ma jakies watpliwosci w kwestii Twoich dokumentow, znaczy, ze masz cos zle wypelnione lub tez czegos brakuje.

W moim przypadku, jesli zabrakloby mi tej szczepionki, prawdpodobnie dostalabym RFE i musialabym sie zaszczepic pozniej a tak przynajmniej jestem pewna ze mi tego nie braknie. Mam tylko nadzieje, ze z reszta dokumentow wszystko bedzie ok :) RFE to dodatkowe kilka tygodni, moze miesiecy czekania :/

Co do lekarza, mnie wszystko wynioslo cos ponad $500 bo musialam zrobic wszystkie szczepienia (ok. $200), lekarz zazyczyl sobie $200 no i ta HPV szczepionka (cos ponad $100). Wiec teraz nic tylko wysylac papiery i trzymac kciuki zeby wszystko bylo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy ktos slyszal o jakis antybiotykach ktore lekarz przepisuje rutynowo po przeswietleniu klatki piersiowej? Nawet jesli wyniki przeswietlenia sa normalne? cos mi wczoraj lekarka wpomniala, na co ja sie nie zgadzam, no zobaczymy co z tego wyjdzie, bo powiedziala ze musi gdzies podzwonic i sie dokladnie dowiedziec. szczerze mowiac mam wrazenia ze moja lekarka ma mniej informacji na temat calej procedury imigracyjno- medycznej niz ja. jest to bardzo irytujace. nie wiem nawet dlaczego jej nazwisko jest na liscie jesli ona tak malo sie orientuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalam, rzeczywiscie nic nie ma o antybiotykach, jest tam tylko wspomniane o leczeniu w przypadku jesli specjalista zobaczy cos na wynikach przeswietlenia. oj zobaczymy. te badania lekarskie zajmuja wiecej czasu niz sie spodziewalam. nie dam rady wyslac dokumentow przed nowym roku, tym bardziej ze swieta ida, no zobaczymy.

Dziekuje KW za twoja pomoc. zawsze potrafisz podac jakis link z informacjami, jeszcze raz dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...