Skocz do zawartości

Odmowa Wizy Imigracyjnej.


oskar2005

Rekomendowane odpowiedzi

Dziem Dobry.

Nie wiem sama od czego zaczac proszac o jakas porade.

Moj maz staral sie o wize imigracyjna i otrzymal odmowe.

Zaczne od tego, ze odmowe otrzymal poraz drugi. Za pierwszym razem staralismy sie o waiver, ale go nie otrzymal. Byly odwolania i nic z tego.

Przyczyna odmowy wizy bylo poniewaz maz mial wyrok sadowy " postepowanie karne warunkowo umorzone na okres proby 2-lata".

Okres proby skaczyl sie w 2006 roku i tym razem mielismy adwokata, ktory poradzil cala sprawe zaczac od nowa. W koncu po dwoch latach dostal maz wizyte do Ambasady i mimo, ze nie figuruje w rejestrze karnym ponownie dostal odmowe wizy.

Pani konsul powiedziala tyle, ze wedlug prawa polskiego jest wszystko ok, ale amerykanskiego nadal jest jako karany.

Nie wiem co mamy dalej robic.

Waiver z doswiadczenia wiem, ze nic nie da a tylko finansowo mas pognebi. Moze sie ktos orientuje jak to jest z amerykanskim prawem?

Czy maz ma jakies szanse kiedykolwiek dostac ta wize imigracyjna?

Dodam, ze ja go sponsorowalam i mam obywatelstwo amerykanskie.

Bardzo dziekuje za wszelkie informacje. Pozdrawiam

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz obywatelstwo amerykanskie to powinnas wiedziec ze przestepstwo w tym kraju jest mniejszym zlem niz klamstwo i amerykanie naleza do ludzi ktorzy daja druga szanse zawsze.

Jesli chodzi o kase, niestety wszystko w zyciu kosztuje i za wszystko trzeba placic nie tak to inaczej,

wasze sponsorowanie nie jest przekreslone, potrzebujesz dobrego adwokata ktory ci pomoze mam na mysli dobrego adwokata podejrzewam ze moze w USA, takiego ktory bedzie rozpoznawal zjawisko karalnoci w prawie imigracyjnym. Nie kazdy adwokat wie jak sie do tego zabrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziem Dobry.

Nie wiem sama od czego zaczac proszac o jakas porade.

Moj maz staral sie o wize imigracyjna i otrzymal odmowe.

Zaczne od tego, ze odmowe otrzymal poraz drugi. Za pierwszym razem staralismy sie o waiver, ale go nie otrzymal. Byly odwolania i nic z tego.

Wiec tu jest pierwszy znak zapytania: dlaczego dostal odmowe waivera. I od tego nalezy zaczac cala sprawe.

Przyczyna odmowy wizy bylo poniewaz maz mial wyrok sadowy " postepowanie karne warunkowo umorzone na okres proby 2-lata".

Jezeli postepowanie w-a-r-u-n-k-o-w-o umorzono na dwa lata to nie znaczy, ze c-a-l-k-o-w-i-c-i-e umorzono.

Okres proby skaczyl sie w 2006 roku i tym razem mielismy adwokata, ktory poradzil cala sprawe zaczac od nowa.

Znaczy zaczac tak jakby maz niby nie byl karany?

W koncu po dwoch latach dostal maz wizyte do Ambasady i mimo, ze nie figuruje w rejestrze karnym ponownie dostal odmowe wizy.

Po 2 latach dostal wizyte w ambasadzie? Po dwoch latach maz obywatelki USA dostal wizyte w ambasadzie? Pierwszy raz slysze o czyms takim. naprawde. Chyba, ze specjalnie przeciagaliscie sprawe albo adwokat przeciagal, bo innego wytlumaczenia chyba nie ma.

Pani konsul powiedziala tyle, ze wedlug prawa polskiego jest wszystko ok, ale amerykanskiego nadal jest jako karany.

Najpierw powinien wam to powiedziec adwokat. takie jest prawo, ze mimo, ze w Polsce masz 'czysty rekord' to nie znaczy, ze wiza imigracyjna ci sie nalezy, bo mozesz byc inadmissible.

Nie wiem co mamy dalej robic.

Zaczynac od nowa...

Waiver z doswiadczenia wiem, ze nic nie da a tylko finansowo mas pognebi.

Teraz sytuacja jest troche inna, bo minely dwa lata, ale nikt wam nie zagwarantuje, ze waiver mimo wszystko maz dostanie.

Moze sie ktos orientuje jak to jest z amerykanskim prawem?

Ciezko ci cos doradzic, bo nie wiemy dokladnie co bylo przeszkoda w wydadniu wizy oraz waivera. Trzeba by sprawdzic poszczegolne paragrafy a w ogole zaczac od wszelkich dokumentow jakie byly skierowane do USCIS/NVC oraz ambasady.

Czy maz ma jakies szanse kiedykolwiek dostac ta wize imigracyjna?

Nie wiem. czasem mimo, ze ktos jest inadmissible to mozna sie starac o waiver...

Dodam, ze ja go sponsorowalam i mam obywatelstwo amerykanskie.

To duzo pomaga, ale sa paragrafy, ktorych nie obejdzie sie tylko dlatego, ze zona jest obywatelka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wszystkim za odpowiedzi:)

Jesli chodzi o jakies kolwiek klamstwo to nic takiego nie bylo.

Wszystko u nas bylo zgodne z prawda i nic nie ukryte.

Nasza sprawa naprawde ciagla sie dwa lata i sama osobiscie uwazam, ze stanowczo zadlugo. Prosze mi wierzyc, ze Pani adwokat to juz z cala pewnoscia miala dosc mego widoku u siebie. Na poczatku bardzo czesto dzwonilam do niej dowiadywac sie co i jak, ale poniewaz zaczela bywac malo dostepna to osobiscie bywalam u niej w kancelarii. Kiedys wspomnialam, ze juz zadlugo to trwa to w odpowiedzi uslyszalam, ze to normalne poniewaz sprawa jest prowadzona poraz drugi. Ja na prawie imigracyjnym sie nieznam i jak mozna nie wierzyc adwokatowi? Jak wspomnialam odmowa wizy bylo, ze kiedys byl karany i jak powiedziala Pani w ambasadzie : W polskim prawie juz nie figuruje jako karany, ale w ameryce tak. W czasie spotkania bylam z mezem w ambasadzie w tej chwili specjalnie przylecialam po to do Polski. Wiem, ze nie jestem tutaj jedyna z podobnym problemem, ale czasem jestem zmeczona takim zyciem Polska - USA - Polska...W Usa splacam dom, karty i wiele wiecej rzeczy a dlug tylko mi rosnie. Zawsze liczylam na to, ze jak juz bede z meze to jakos sobie damy rade no, ale...Moze ktos zna dobrego adwokata z Chicago lub okolic? Moze warto jeszcze zaryzykowac (chodzi mi o kwestie finansowa) Dziekuje za info. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestes ani 1 ani tez ostatnia osoba ktora przez takie cos przechodzi a ze tak nie powinno byc?hm jest wiele w zyciu takich lub tez podobnych spraw ze tak nie powinno byc a jest i nikt sie z nikim nie liczy bo i po co?dlaczego?smutne ale takie jest realne zycie w tym zyciu i dlatego tez znalesc kogos odserca i dobrego to jak wygrac 1 milin dol a moze i wiecej

Co ja bym Ci poradzil to moze napisz wiadomosc prywatna do Kariny i moze Ona cos Ci podpowie

a i co jeszcze czy jestes przygotowana na wieksza sume pieniedzy niz zaplacilas ostatnio bo dobry adwokat bedzie troche kosztowac....rozwaz plusy i minusy i dokonaj wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie to sama juz nie wiem co robic...

Do Chicago wracam po nowym roku (a tak sie cieszylam, ze tym razem i nareszcie z mezem)

Moja mam kontaktowala sie z ta Pania adwokat, ale ona to nawet zabardzo mojej teczki z dokumentami nie chce wydac.

Jakos sie na niej zawiodlam i postanowilam poszukac kogos innego i tu jest moj jak narazie najwiekszy problem.

Potrzebuje bardzo dobrego adwokata z Chicago lub okolic i NIE MAM POJECIA o takim.

Jesli ktos choc w tym moze mi pomodz bede naprawde wdzieczna.

Pozdrawiam serdecznie

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...