Skocz do zawartości

Zostać W Usa Czy Studiować W Polsce


goniasa

Rekomendowane odpowiedzi

Budownictwo jest bardzo ciezkim kierunkiem, po ukonczeniu ktorego starasz sie o uprawnienia, ktore nie sa latwe do uzyskania oraz chyba wymagaja stazu pracy. Podejrzewam, ze w USA jest calkiem podobnie, ze ukonczenie szkoly nie daje za "wiele", poza mozliwoscia dalszego doskonalenia oraz usykania uprawnien. Nie zrozum mnie zle, bo budownictwo jest super kierunkiem, ale trzeba pamietac, ze to kilka dobrych lat nauki.

Poza tym rynek pracy w USA jest obecnie bardzo podobny do polskiego, mam na mysli bezrobocie, choc tu wydaje mi sie, ze jest wiecej fachowcow niz u nas w kraju- przynajmniej mam takie odczucie, patrzac jak kazdy swietnie sobie radzi z prostymi domowymi robotkami jak malowanie scian, lekka budowlanka, ale takze wymiana oleju w samochodzie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
-nie jestem dobrze poinformowana w rynku pracy w USA ale z tego co słyszałam inżynier budowlany jest tam w miarę opłacalnym zawodem

-nie mówię że Polska jest zła, ale ja zawsze czuję się tu źle dlatego starałam się wyjechać do USA

- a co do naszego związku nie jestem w stanie odpowiedzieć ci czy to już jest ?na zawsze? bo nigdy nie wiesz co się stanie w przyszłości

Inzynier budowlany z uprawninieniami nazdzoru i safety po paru latach moze zarabiac w NYC dobrze ponad 100K

ale do tego trzeba miec dobre i obawiam sie tutejsze wyksztalcenie plus doswiadczenie

mozesz konczyc studia w polsce ale pomijajac nawet uprawnienia dyplom z polski nigdy nie jest tyle warty tyle co nawet przecietny amerykanski

a ty teraz nie masz nic, a po high school to tu niewiele mozna

na studia musisz isc a w polsce bedzie duzo latwiej, no chyba ze twoj chlopak sie zaoferuje nie tylko na slub ale i na wsparcie finansowe

co do 5 lat czekania, to to jest mozliwe ale trudne, ja przeczekalam moje 5 lat, ale my wtedy oboje studiowalismy wiec bylo latwiej

twoj facet za piec lat bedzie mial 30-stke, wiec obawiam sie ze nie bedzie mu sie chcialo czekac, lub moze byc mu trudno sie oprzec innym okazjom

co innego jak jestes obok, a co innego jak sie widujecie dwa razy w roku

jesli myslisz ze to ten jedyny facet to pora na powazne rozmowy i mysle ze cos wymyslicie, czasami trzeba zaryzykowac!

a jesli nie jestes gotowa ( a masz 19 lat i do tego prawo) to proponuje wrocic do polski skonczyc dobre polskie darmowe studia

w ameryce jest jedna obowiazujaca regula, na dluzsza mete (na stale) jest tu bardzo trudno bez wyzszego wyksztalcenia, zwlasza w NYC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goniasa odpisalbym ci, ale ty trollujesz nam tu: raz jestes absolwentka weterynarii, innym razem skonczylas liceum, a jeszcze innym, ze skonczysz w 2011.

Szkoda czasu na ciebie.

Nie lej wody, ze siostra pisze, bo musialaby pisac niejedna. Zalozenie swojego loginu nie jest znowu tak wielkim problemem.

Chcesz trollowac, rob to gdzies indziej dziecko neostrady. Nie marnuj czasu innych ludzi, bo sa tu takie osoby, ktore szukaja prawdziwej i realnej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...