Skocz do zawartości

Kiedy Znowu?


Rekomendowane odpowiedzi

nie ma znaczenia to, kiedy się idzie na rozmowę, a co do twojej sytuacji, że chcesz iść po raz kolejny w małym odstępie czasu, to wydaję mi się, że data nawet 10 maja mało by pomogła, ale jak już pokazywały inne przypadki tu opisywane można pójść po 3 tyg. i dostać wizę, także rób co uważasz za słuszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W lutym z grupą znajomych postanowiliśmy pojechać do Bostonu. Większość osob dostała wize. Natomiast jedna dziewczyna dostała odmowe. Czy jeśli nie miała oficjalnego zaproszenia obywatel amerykanskiego moze dowiedziec sie jakie byly powody odmowy? Czy czas, w którym sie starała ma jakies znaczenie(koncowka roku)? Nie będę pytał się o szanse na ponowne dostanie, bo to zalezy od konsula, ale czy poprzez uzyskanie oficjalnego zaproszenia, informacji ze jest to wyjazd w grupie itd mozna zmienic sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jasne ze mozna zmienic sytuacje, zobacz sobie jak u mnie bylo.. ja tez nie dostalam a pozniej sie wszystko zmienilo i nie mialam zadnych dodatkowych dokumentow, to zalezy na kogo trafi ,ale niech probuje jak jej zalezy i niech wpisze wszystkie osoby z ktorymi ma jechac :)I moim zdaniem lepiej jakby miala to zaprosznie w razie czego ...I jak studiuje to niech wezmie indeks a jak pracuje to zaswiadczenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zaproszenie?

a za co nie dostala wizy,za brak wiezow z Polska czy za cos innego?uczy sie ta osoba czy tez nie?

Bo nawet jak bedzie miec zaproszenie to nic jej to nie da,,,jak wpisala ze leci w to samo miejsce co Wy lub tez osoby-osob to te osoby moga sie zapytac dlaczego nie dostala wizy bez wysylania zaproszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba pracuje, wizy nie dostała za brak męża.

Dziwi mnie trochę zasada, że o ubieganie się ponowne o wizę należy zgłaszać się po roku od ostatniej wizyty w ambasadzie. W ciągu roku osoba ta nadal może nie wyjść za mąż, a wizę może dostać. Moje koleżanki, które są w tym samym wieku i nie mają męża dostały wizę bez problemu. Najprościej rzecz ujmując dziewczyna miała pecha, a powtórne ubieganie się o wizę w krótkim czasie i jej ewentualne otrzymanie świadczy o o bezmyślnej arbitralności konsula. Według mnie tylko brak chęci ośmieszania swoich kolegów, którzy ze względu na własne animozje nie dali wizy jest powodem ustalania rocznych przerw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hansbach a gdzie to masz napisane ze trzeba czekac 1 rok czasu?bo nawet na stronie Ambasady pisza ze mozna isc kiedy sie chce ...

Oni aby zalecaja ze masz odczekac

znam taki przypadek ze slyszenia ze jakis chlopak poszedl po wize to mu powiedzieli ze jak bedziec miec zone to dostanie wize,,przyszedl po paru miesiacach juz po slubie a Oni podobno powiedzieli ze chce Pan zone zostawic sama na tyle czasu i bylo bez wizy....

jak macie kogos w USA z obywatelstwem,niech ta osoba napisze do Kongresmena swojego i opisze jak bylo i potem poczekajcie na odpowiedz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zaryzykowac i pujsc jeszcze raz ,,moze sie uda dostac odpowiedz do lutego,,niech sprobuje z tym

a jesli znow nie dostanie wizy niech poprosi kogos innego aby jej wytlumaczyl dlaczego wizy nie moze dostac,juz byl taki przypadek i ta osoba wize otrzymala po konsultacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierwszy raz byłam po wize w maju br. chciałam jechać do USA turystycznie wizy mi odmówiono, drugi raz o wize ubiegałam się w październiku również tego roku i ją dostałam:) a szczerze mówiąc moja sytuacja od maja wogóle sie nie zmieniła także sama nie wiem od czego to zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...