Skocz do zawartości

Zwroty - Język


rafal723

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym zapytać o coś, do czego jedynie mam wątpliwość... Ponieważ istnieje wiele możliwości współpracując ze słownikiem, proszę powiedzcie mi, jak w USA na co dzień np. w sklepie Amerykanie pytają tak jak my w Polsce:

W jakiej to jest cenie / ile to kosztuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o coś, do czego jedynie mam wątpliwość... Ponieważ istnieje wiele możliwości współpracując ze słownikiem, proszę powiedzcie mi, jak w USA na co dzień np. w sklepie Amerykanie pytają tak jak my w Polsce:

W jakiej to jest cenie / ile to kosztuje??

nie Amerykanie maja ceny na polkach gdzie dany towar lezy a jesli maja watpliwosci to sa specjalne scanery gdzie podchodzisz i czytasz cene towaru lub przy kasie ci to sprwadza zanim kupisz

Zas jesli chodzi o samo zapytanie to najczesciej

can I please have a price on this or this,

or could you tell me the price for...

or what is the price for... this or this

aczkolwiek jesli sie rozmawia kiepskim jezykiem angielskim to zapytasz how much i tez dostaniesz odpowiedz, przewaznie bardzo grzeczna (to na marginesie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o coś, do czego jedynie mam wątpliwość... Ponieważ istnieje wiele możliwości współpracując ze słownikiem, proszę powiedzcie mi, jak w USA na co dzień np. w sklepie Amerykanie pytają tak jak my w Polsce:

W jakiej to jest cenie / ile to kosztuje??

Amerykanie na codzień nie pytają się o cenę, bo ceny są umieszczone każdym produkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

witam:)

ja np. nigdzie nie mogę dokopać sie do znaczenia słowa "fucola" , jedynie do informacji że jest to "fuck" z przyrostkiem ola..;)

no i jak przetłumaczyć "send-off"( rodzaj pożegnalnej imprezy dla nowożenców)? czy jest wogole taki zwyczaj w Stanach?

portica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...