Skocz do zawartości

University Of Chicago


Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, że będę do nich pisał. Tylko po prostu chcę sprawdzić czy jest sens i na o jakich uczelniach w ogóle mogę myśleć... Jednak jak tak patrzę to kasa jest dużą przeszkodą. Oni tam chętnie dają jakieś stypendia, granty etc, czy trzeba się bardzo starać? Bo lecieć do Stanów tylko po to żeby studiować na jakimś uniwerku stanowym chyba się miija z celem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jest bardzo trudno o pomoc finansowa, zwlaszcza teraz, w porze kryzusy kiedy tutejsi sami maja ogromne potrzeby. Na stanowych uczelniach dla studentow miedzynarodowych na poziomie undergraduate nie ma prawie nic. Na uczelniach prywatych owszem jest, ale to sa czesto minimalne granty i wlasciwie tylko dla tych "naj, naj" - dla baaardzo utalentowanych jednostek.

"Bo lecieć do Stanów tylko po to żeby studiować na jakimś uniwerku stanowym chyba się miija z celem?" - Nie rozumiem tego pytania: wydaje mi sie ze uwazasz ze uniwersytety stanowe nie sa najlepsze, i nie warte 'leciec do Stanow'. To nie jest prawda: taki stanowy na przyklad University of Illinois jest bardzo dobra uczelnia, tak jak wiekszosc glownych uczelni stanowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze uwazasz ze uniwersytety stanowe nie sa najlepsze, i nie warte 'leciec do Stanow'. To nie jest prawda: taki stanowy na przyklad University of Illinois jest bardzo dobra uczelnia, tak jak wiekszosc glownych uczelni stanowych.

aha, przyznaje, że tak właśnie myślałem ;p wiec wielkie dzieki za wyprowadzenie z błędu :) ale z tego co patrzyłem to wcale nie jest dużo taniej na np. University of Illinois niż na Loyola Uni ;/

Na stanowych uczelniach dla studentow miedzynarodowych na poziomie undergraduate nie ma prawie nic.

Piszesz, że dla miedzynarodowych, a np. stali rezydenci mają większe szanse na dofinansowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na wizie studenckiej bedziesz zawsze uwazany za studenta miedzynarodowego.

Legalni rezydenci stanu maja wieksze szanse na pomoc finansowa - ale tylko na uczelniach publicznych. Z tym ze teraz akurat - w czasie powaznej recesji - jest bardzo trudno o ta pomoc bo pieniedzy mniej, a kandydatow wiecej. Na prywatnych uczelniach (Loyola naprzyklad) nie ma roznicy w czesnym dla rezydentow stanu, tych z innych czesci usa, lub studentow miedzynarodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na wizie studenckiej bedziesz zawsze uwazany za studenta miedzynarodowego.

Teraz nie rozumiem. Jak się ma zieloną kartę to chyba niepotrzebna jest wiza studencka? To miałaś na myśli pisząc "legalni rezydenci stanu"? Czy 'stały rezydent' różni się czymś od 'rezydenta stanu'? Bo już się trochę pogubiłem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namieszala ci w glowie poniewaz pisze co wie a nie informacje ktore dotycz ciebie.

Jako international student nie dostajesz zadnych pomocy, dotacji czy stypendiow, aczkolwiek znam osobe ktora byla wybitna naprawde wybitna i wtedy uczelnia sie toba naprawde interesuje i pomaga finansowo, ale takie przypadki to prawdziwe okazy i nieliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, "staly rezydent" to tutaj posiadacz zielonej karty.

katlia pisze tez o "rezydencie stanu" - to ktos, kto mieszka w danym stanie i potrafi to udowodnic. Rezydenci stanu placa mniej za nauke w uczelniach stanowych i maja wieksze szanse na stypendium. Nabywanie "rezydencji" stanu w kazdym stanie wymaga spelnienia okreslonych warunkow. Generalnie jednak trzeba udowodnic pobyt (6 m-cy lub rok) i chec pozostania w danym stanie. Np. w stanie Washington pomoze w tym:

uzyskanie stanowego prawa jazdy,

zarejestrowanie sie do wyborow,

zakup nieruchomosci

zarejestrowanie firmy

mam nadzieje, ze pomoglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są. np takie, że na zielonej karcie nie musisz pokazywać, że masz kasę na studia zanim studia w ogóle rozpoczniesz czy masz szanse na pożyczki studenckie. jak masz zieloną kartę to nie musisz się martwić o wizę studencką. wiza studencka jest dla tych, którzy nie mają obywatelstwa czy zielonej karty a chcą studiować w usa. nie pamiętam czy mówiłeś czy masz zieloną karte czy nie ale jak to nam doprecezyujesz to będzie łatwiej odpowiadać na Twoje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...