Jump to content

Status Pobytu W Usa


Recommended Posts

Witam!

To mój pierwszy post na tym forum. Zastanawia mnie pewna kwestia - jaki jest status pobytu w USA osób typu pani Alicja Bachleda Curuś? Zastanawia mnie jakie ona posiada dokumenty/wizy by móc przebywać w USA na zasadach na jakich przebywa. Jest obywatelką polską, z pewnością nie ma obywatelstwa USA, przebywa permanantnie na terytorium USA, chyba nie ma żadnej wizy emigracyjnej, czasem przyjeżdza do Polski, nie odczekuje z pewnością trzech miesięcy by moć powrocic do USA bez ryzyka zawrócenia na lotnisku, wraca do USA po tygodniu i nie jest zawracana na lotnisku (więc nie ma pewnie wizy turystycznej), czasem podejmuje pracę w USA (załóżmy że raz na rok lub dwa gra w jakimś filmie kręconym w USA) itp. Bardzo zastanawia mnie jaką osoba typu pani Alicji Bachledy Curuś posiada wize, na jakich zasadach znajduje się w USA, czy są jakieś możliwości takiego funkcjonowania w USA (oczywiście w pełni legalne) poza statusem rezydenta (takiego statusu nie mogła otrzymać nie była żoną Amerykanina w momencie kiedy przyleciała do USA)?

Bardzo proszę o odpowiedź - bardzo mnie to ciekawi, równiez ze względu na moją sytuację prywatną.

Link to comment
Share on other sites

...wizę narzeczeńską?? Z tego co tam się troszkę orientuję, zna tego Amerykanina od kiedy przyleciała do USA praktycznie... nieprawdaż..?

A na jakich zasadach gra tam dorywczo jakieś role w filmach? Nie wiem jaka to wiza, ale z pewnością wszystko załatwiała jej to jakaś wytwórnia, która ją zaprosiła... bo na pewno tak w ciemno tam nie leciała sobie...

Link to comment
Share on other sites

Stany Zjednoczone sa bardzo pupularnym miejscem docelowym artystow, wielu z nich nie sa obywatelami USA a maja piekne posiadlosci, mieszkania domy.

Jest na wizie dla artystow (P)

P-category visas for performances in the

United States.

Link to comment
Share on other sites

Bloosik wizy narzeczenskiej to Ona nie ma ,,bo wize taka otrzymuje sie raz i tylko na 1 wjazd a nie a zeby sobie tak latac..no i trzeba potem wyjsc za maz po 90 dniach

jesli ma sie adwokatow i znajomosci to mozna dostac wize odpowiednia

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...