Skocz do zawartości

Legalizacja Pobytu Usa - Proszę O Porady :(


booman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytań odnośnie legalizacji pobytu w USA :) Mianowicie moja dziewczyna ma Green cards – tylko nie stety albo stety, dlatego też nie wiem jakich kroków mamy się podjąć tzn. Jeżeli ja bym poleciał do USA turystycznie to czy ślub w USA z posiadaczem tylko zielonej karty coś mi da ? tzn. :

1) ja po ślubie będę mógł się starać o zieloną kartę?

2) czy może lepiej żeby Ona przyleciała do Polski i tutaj byśmy wzięli ślub ?

3) czy może trzeba czekać do momentu kiedy dziewczyna otrzyma paszport USA jeżeli w ogóle ?

a) jak długo czeka się na USA paszport tzn. ile trwa/ jak długo cała procedura rok, dwa, pięć ?

Proszę o jakieś rady jak wybrnąć z tej całej sytuacji w jak najkrótszym czasie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obywatelstwo potrzeba 5 lat posiadania GC (w przypadku malzenstwa z obywatelem USA tylko 3 lata), z czego nie mozna przebywac w ciagu tych 5 lat powyzej 6 miesiecy poza USA bo to kasuje licznik. W przypadku starania sie o wize turystyczna pamietaj, ze jak powiesz ze jedziesz do dziewczyny konsul moze miec podejrzenia, ze jedziesz w celu legalizacji pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślub w tym momencie nic Wam nie da. Tzn. po slubie mógłbyś się starać o green card, ale cała procedura trwa bardzo długo, ok. 5-7 lat. Natomiast jeżeli Twoja dziewczyna zdobędzie już obywatelstwo, to wtedy automatycznie przechodzisz do innej puli (tzn. jeżeli byście byli już po ślubie) i zdobycie green card dla Ciebie zajęłoby ok. pół roku.

Jeżeli chcecie być przez ten czas razem w USA, a chcesz być tam legalnie, to staraj się najlepiej o wizę studencką.

Przynajmniej tyle wiem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booman poczytaj posty KW ,,ona nie tak dawno przez to przechodzila ,,poczytaj jak jest teraz z tym...

booman,,,te z 6 miesiecy to dotyczy jak bys legalizowal pobyt bedac na terenie USA,,,poczytaj temat cr1 w dziale emigracja ile sie czeka na papiery bedac w Polsce a dziewczyna-zona w USA..

a jakbys wzial slub z rezydentem USA wtedy musisz utrzymac legalny w pobyt w USA do dostania GC lub tez obywatelstwa dla zony

cos o obywatelstwie,,radze poczytac posty gucia:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=14145&hl=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green Cards ma od 9 lat a chodzi mi o to że jak zacznie np. załatwiać dokumenty od tzw. zaraz to jaki jest czas do otrzymania USA paszport żeby np. mogła na mnie złożyć K-1 albo ja bym wyjechał na wize turystyczną lub J-1 gdyż czytałem że jeśli ma tylko green cards to mi nic nie da.

Czyli zaczyna załatwiać w styczniu i przypuśćmy że nie bedzie żadnych problemów z dokumentami itd ( wiadomo ameryka ) to jaki jest czas na ten paszport ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz czasy oczekiwania:

Obywatelstwo

nick.........wyslane...NOA1......odciski...interview.przysiega..stan..SC...uwagi

XXX..........__/__/__..__/__/__..__/__/__..__/__/__..__/__/__...XX....XXX

seba.........04/17/09..04/27/09..05/16/09..07/16/09..07/16/09...CA za prosba mial przysiege 2 godziny po interview

KW...........03/09/09..03/18/09..04/08/09..06/16/09..07/24/09...NY....TSC

Wiec 2-3 miesiace i powinna miec paszport o ile wpierw zda egzaminy na obywatelstwo itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...