Skocz do zawartości

Telefon Komórkowy


hansbach

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dowiedzieć się kilku informacji na temat sieci komórkowy funkcjonujących w stanach, cen połączeń, możliwosći kupienia startera w USA i włożenia go do polskiego telefonu. Ceny w roamingu są horendalne, a w TP za minute na komorke do USA placi sie 55gr z sekundowym naliczaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

polecam virgin mobile

http://www.virginmobileusa.com

tel. już od 10 $, do kupienia w walmart, 7 eleven, itp. czasem od razu z doładowaniem.

Do tego plan miesieczny za 30$ (300 min w dzień i 1000 w nocy (7 pm do 7 am) i weekendy. Eventualnie za 40$ 400min/unlimited albo za 50 wszytko unlimited. Można również kupować pakiety minut. Co komu potrzebne. Plan mozna zmieniać z miesiąca na miesiąć na stronie internetowej, do ściagania opłat można podłaczyc kartę debetową, konto, payback

No i najlepsze na koniec - Połączenie do Polski kosztuje 2 centy za minute. Bardziej się opłaca niż wiekszośc kart tel.

Sprawdziłam, wraz ze znajomymi wiekszość ofert tel na kartę i ta przynnajmniej dla Polaków okazała się strzałem w dziesiatkę. Należy jedynie sprawdzić jak bedzię z zasiegiem w miejscu do którego sie wybierasz.

pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość tel w usa jest programowanych ( nie ma kart sim), o ile wiem w virgin mobile sa raczej programowane . Sim karty zwykle kosztuja dużo więcej niż tel ( całkiem niezly za 15 - 20 $, nawet 10 polecam model Flare - miałam przez używałam przez 8 miesięcy bez żadnych problemow, całkiem dobra bateria. ) Doladowac możesz albo z konta, albo paybackiem, albo kupic karte, są tez karty wielokrotnego użytku, którą ci zasilają taka kwotą jaka chcesz, doładowujesz potem tel, a gdy konczy sie kasa możesz znów doładować karte w kasie w sklepie np. na stacji benzynowej i znów tel.

najblizszy sklep znajdziesz tutaj:

http://www1.virginmobileusa.com/utility/prepareFindStores.do

wystaczy podac np zip code miejsca gdzie będziesz i odległość w jakiem szukasz sklepu.

moższ również kupić tel przez internet.

wszystko latwo aktywujesz na stronie internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyli rozumiem, w najbliższym punkcie virgin mobile kupuję telefon, który jest już jakby zintegrowany z siecią i nie ma w nim karty sim tejże sieci, tak? A co do tej karty wielokrotnego użytku, to chyba dostanę ją także w tym punkcie tej sieci, wystarczy że jak będę kupować tam telefon to od razu zapytam o tą kartę wielokrotnego użytku, prawda..? I za jaką kwotę mogę doładowywać taką kartę? Np. 50$ ? A w standardzie, zaraz po kupieniu tego telefonu jaka jest taryfa? tzn. korzystna? Bo będzie interesowało mnie tylko dzwonienie i czasem wysyłanie smsów do Polski.. więc czy lepiej będzie jak np. w tym sklepie poproszę od razu o aktywację jakiejś taryfy czy ta standardowa też będzie ok tj. taka jak opisywałaś w pierwszym poście tego tematu - odnośnie tego 'planu miesięcznego' z promocyjnymi minutami w nocy i w weekendy i 2 centy/min do PL ... ??

Dzięki z gory za odp. Pozdrawiam :)

P.S. Czytałem też, że korzystna jest tam w USA sieć AT&T jeśli chodzi o dzwonienie do Polski... czy wiesz coś o tym, słyszałaś..? Rzeczywiście warto? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis miesiac temu w USA w walmarcie kupilem telefon z T-mobile, z prepaid SIM, za niecale $15 (jakas nokia). Udalo mi sie zalapac na promocje, do wygadania bylo ponad $28 wiec mozna kupic z SIM za rozsadne pieniadze

virgin ma wiele ukrytych oplat, co z tego, ze tel kosztuje niewiele, skoro zaraz po zakupie trzeba wydac jesli dobrze pamietam minimum $25, z zasiegiem tez sie cos dzialo, ale mogla to byc wina telefonu, akurat tam gdzie mieszkalem ludzie masowo zmieniali na metroPCS i na Cricket bo za niewiele ponad $40 na miesiac bez kontraktu mieli polaczenia i wiadomosci 'unlimited' do wszystkich sieci w USA, za $5 mozna bylo dzwonic za darmo na numery stacjonarne w wielu krajach

- trzeba dobrze przeanalizowac nasze potrzeby zanim zdecydujemy sie na konkretna firme, czasem oszczednosci sa tylko pozorne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich ikrytych oplatach mówisz, bo ja się z żadnymi nie spotkalam. Placisz za telefon, który z góry jest ustawiony na pay as u go, czyli na opłate za minute, tak jak standardowy pre paid, Podczas aktywacji możesz zmienić na doładowania miesięczne. Czesto właśnie w niektórych telefonach są od razu dołodowania minut. No a z zasiegiem jest w zalezności od tego gdzie mieszkasz, czy gdzies w centrum czy gdzies daleko od cywilizacji no i można sprawdzic na mapce na stronie. Z tego co pamietam w NY na Manhatanie działał bardzo dobrze.

Rózne sieci lokalne może mogą okazać się tansze, no ale trzeba sprawdzić własnei jak będzie z zasiegiem. Zwłaszcza jesli ktoś chce podróżować z tel po USA.

Każdy ma inne potrzeby no ale właśnie dla mnie plan miesięczny za 30 $ plus 5 $ za 1000 darmowych smsów, a telefon który teraz kosztuje 15 $ dzialał bez problemu dwa sezony i nawet z jakis powodów sami mi go za darmo miedzy sezonami doladowali za 20$.

o AT&T wychodzi dużo drożej, romowy do Polski po płaceniu 4 $ miesiecznie 19 centów/min, bez opłaty ponad 2 dolary. No stawki na stacjonarne, no komórki jest zawsze duzo drożej.

Jest jeszcze taka opcja że możesz dzwonić do polski przez karte telefoniczną. Zazwyczaj około 3 - 5 centów za min, może i taniej. W sklepach masz podane minuty, ale trzeba być z tym ostroznym, bo najczesciej jest to ilość minut wygadanych odczas jednej romowy. Jesli dzwonisz kilka razy ilośc minut bardzo szybko spada, bo placisz conections fee i jakieś tam jeszce. Ja wcześnije uzywałam karty Global papa za 10 dolarów 222 minuty do Polski, i tam minuty nie przepadały. Możesz dzwonic używając karty ze stacjonarnych jak i komórek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hansbach musisz sprawdzic czy dany telefon z Polski bedzie dzialac w USA ,,zobacz jaki ma zakres ...

inna sprawa ze nie radze nikomu dzwonic z karty z Polski i uzywac tej karty za 5 dol,,nie dosc ze wygadamy 5 dol to zaplacimy za polaczenie o wiele drozej bo bedzie ten roaming

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...