Skocz do zawartości

Lotnisko Amsterdam


...

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedziec, jak wygląda sprawa lotniska w Amsterdamie, czy jest dośc czytelne dla zwykłego podróżnika?

Chcialbym dowiedziec sie tego od osoby, ktora miała juz stycznosc z tym lotniskiem.

Mam przesiadke w Amsterdamie i czas oczekiwania 5h do lotu do Bostonu, czy ten czas mozna jakos sensownie spędzic tam?

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lotnisko w Amsterdamie jest male i latwe do przejscia

wszystko jest w jednym budynku i nie potrzeba jezdzic zadnymi kolejkami

no fakt faktem ze przez 5 godzin nie ma tam co robic , ale to w zasadzie charakter kazdego lotniska

pamietam ze w Amsterdamie mieli lezanki to mozna sie bylo zdrzemnac , kiedys mialem tam postoj 12 godzin czekajac na lot do Wawy

to mi przypasowalo bo przespalem dosc wygodnie caly ten czas, chociaz ostatnim razem jak przechodzilem przez lotnisko w Amsterdamie a bylo to w 2008 roku

to nie moglem znalezc tych lezanek , wiec nie wiem czy je usuneli czy po prostu ja bylem nieudolny i nie moglem znalezc - hahahhahaa - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo pare watkow o lotnisku w Amesterdamie i jak narazie nie spotkalem zadnej osoby aby sie zgubila lub tez zagubila,,nalezy isc po znakach i tyle

co mozna robic?mozna by sie wybrac do Amesterdamu ale wtedy nalezy miec wszystko zapiete na tzw ostatni guzik,,,a tak pozostaja sklepy :) mozna np wyslac pocztowke do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Lotnisko jest bardzo dobrze oznakowane, z jednym terminalem jak ktoś już wyżej pisał (trzeba jednak zwrócić uwagę, że czas dojścia do konkretnej bramki może czasem zająć trochę czasu!).

Przylatując z Polski możesz sobie spokojnie wyjść na zewnątrz bez żadnych kontroli (Schengen) na fajkę, bądź przejechać się do centrum Amsterdamu (chyba z 6.50 return), około 30 minut w jedną stronę. Tego jednak chyba bym nie polecał, a to raz ze względu na dość krótki czas transferu (5h zleci szybko), a dwa - na ciągle długie kontrole bezpieczeństwa po incydencie z NorthWest.

Co zatem na lotnisku można robić?

- wyjść na taras widokowy (darmowy) i, jeśli ktoś lubi, podziwiać starty i lądowania najróżniejszych samolotów.

Wejście na taras znajduje się przed kontrolą paszportową.

Po kontroli zaś można:

- skorzystać z masażu (16.5 euro - 10 min, 27.5 euro - 20 minut)

- skorzystać ze spa (nie znam cen)

- pójść do kasyna (czysty zysk :)

- odwiedzić The Rijksmuseum Amsterdam Schiphol, lotniskową filię amsterdamskiego Muzeum Narodowego, z dziełami malarzy złotego wieku Niderlandów oraz wystawami czasowymi (wstęp darmowy).

Pewnie coś jeszcze. Poza tym na lotnisku znajduje się niezliczona ilość sklepów, restauracji, barów i "duty free" shops w których można, jeśli leci się poza UE, znaleźć bardzo ciekawe oferty.

Co by wymienić jadłodajnię przystępną cenowo, to będzie to chyba restauracja-bufet-samoobsługa na ostatnim piętrze przy samym tarasie, nazwy już nie pamiętam. Żaden luksus, czasem jak dużo jest dużo ludzi to się robi bałagan lekki, ale zjeść można spokojnie i nawet dużo.

Generalnie Schiphol jest moim ulubionym lotniskiem w Europie na którym przebywając długo nie męczę się, a czasem wręcz nawet cieszę się pobytem. W "nie męczeniu się" pomagają rozstawione gdzieniegdzie wygodne leżaki, zazwyczaj są zajęte, ale jeśli lecisz rano, to możesz jeszcze jakiś wyrwać :)

Udanej podróży!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam lotniska;)

Musiałam się podzielić moją miłością do nich;)

Naprawdę nie ma równie ciekawego miejsca jak lotnisko. Tyle różnych ludzi, różnych narodowości,koloru skóry,lecących w różne końce świata, rozglądających się po terminalach,ciągnących za sobą torby na kółkach, żegnających się, wracających, wyjeżdżających. Coś wspaniałego;) Jak na wakacje, czy do USA czy do UE to tylko samolotem. Dla mnie magia. <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...