Jump to content

Obywatelstwo Dla Dziecka


Tiger

Recommended Posts

Witam,

Moja zona ma podwojne obywatelstwo polskie i amerykanskie i ja beda mial takie samo za pare miesiecy. Jak juz dostane amerykanskie mamy zamiar na stale wrocic do polski i tam powieszyc rodzine. Moje pytanie jest takie: jak wtedy nasze dziecko dostaje amerykanskie obywatelstwo no bo wiadomo polskie dostanie automatycznie po urodzeniu sie tam. Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

Link to comment
Share on other sites

Jackie Ty jak zwykle jestes bardzo pomocna w kazdej sprawie. Odkad pamietam zawsze mi pomagalas poczawszy od mojego starania sie o wize K1 az do tego czasu. Jestem Ci bardzo wdzieczny za to.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Moja zona ma podwojne obywatelstwo polskie i amerykanskie i ja beda mial takie samo za pare miesiecy. Jak juz dostane amerykanskie mamy zamiar na stale wrocic do polski i tam powieszyc rodzine. Moje pytanie jest takie: jak wtedy nasze dziecko dostaje amerykanskie obywatelstweo no bo wiadomo polskie dostanmie automatycznie po urodzeniu sie tam. Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

tu masz szczegoly:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/children.html

Link to comment
Share on other sites

Ok. Tylko ciekawi mnie to czy moge te wszystki dokumenty wyslac z Polski? I czy po odebranie tego certyfikatu moge sie zglosic do ambasady usa w polsce czy musze to wszystko odbierac osobiscie w stanach?

Link to comment
Share on other sites

Tzw. Consular Report of Birth jest wydawany wyłącznie w konsulacie/ambasadzie. Dokument wydaje się jednorazowo, nie można dostać kopii, dlatego trzymamy go w sejfie :) bądź występujemy o inny, dodatkowy dokument (najlepiej w kilku kopiach): Certification of Report of Birth (DS-1350).

Wszystko opisane masz tu: http://www.travel.state.gov/passport/get/f.../first_828.html

Od siebie dodam że warto takie sprawy załatwić jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

Czy nie wystarczy, ze jeden z rodziców jest obywatelem USA ?

Birth Abroad to One Citizen and One Alien Parent in Wedlock: A child born abroad to one U.S. citizen parent and one alien parent acquires U.S. citizenship at birth under Section 301(g) INA provided the citizen parent was physically present in the U.S. for the time period required by the law applicable at the time of the child's birth. (For birth on or after November 14, 1986, a period of five years physical presence, two after the age of fourteen is required. For birth between December 24, 1952 and November 13, 1986, a period of ten years, five after the age of fourteen are required for physical presence in the U.S. to transmit U.S. citizenship to the child.

wiecej tu

http://travel.state.gov/law/info/info_609.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.






×
×
  • Create New...