Skocz do zawartości

Zalegalizowac Help


M4CHETE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem juz 5 rok w USA a dostalem sie tu nielegalnie przez Kanade(zielona granice) nigdzie nie bylem rejestrowany.

Poznalem tu Amerykanke(mowiaca po polsku) z ktora chcialbym wziasc slub , i teraz moje pytanie co zrobic zeby ten Slub dal mi legalizacje ?

Slyszalem zeby go brac w Polsce gdzie jestem zameldowany ? ale czy przy powrocie na granicy nie dostane zakazu potem na 10 lat??czy jedyna mozliwosc to wrocic tak jak przyjechalem???

Slub moze byc w polsce zeby mnie Zalegalizowac ? czy moze musialbym wrocic na wizie turystycznej i tam go brac ?

prosze o pomoc i jakies rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie posiadasz zadnego statusu, wiec nie mozesz zalegalizowac pobytu w USA. Watpie, aby ktos ci dal 100% odpowiedz, bo moze byc tak, ze amerykanie nic o tobie nie wiedza, a wtedy slub w Polsce czy tez wiza K1 wchodzily by w gre, ale zawsze pozostaje ta niepewnosc, bo jezeli sklamiesz w formularzu czy to o wize, czy o zielona karte to mozesz sie pozegnac dozywotnio z wiza/legalnym pobytem.

PS. Jestes chyba w najgorszej mozliwej sytuacji, bo nawet bedac nielegalnie przez slub z obywatelka dostalbys zielona karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wjechales do USA bez zadnych papierow ( jakiejkolwiek wizy itd ) i nie przechodziles przez inspekcje przy wlocie, to nie dostaniesz w Stanach zielonej karty. Nawet na jednej z aplikacji, trzeba zaznaczyc czy sie przechodzilo przez inspekcje przy wlocie, jesli nie to sie w ogole nie kwalifikujesz na ubieganie sie o zielona karte na terenie Stanow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisala Saka,jesli cos wyjdzie a sklamiesz we wniosku-papierach to pozegnasz sie z GC i obywatelstwem USA jesli je kiedys dostaniesz

moze tak byc ze ktos Ci powie abys legalizowal pobyt ale wtedy musisz uwazac ,,bo ktos za Ciebie nie odpowie a Ty sam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

no to jestes na dlugiej i zmudnej drodze.......Slub musisz wziasc w tutaj w usa i wysylasz dokumenty potrzebne do uzyskania wizy malzenskiej,formularz -130 tylko ten jeden bo adjustment of status cie nie dotyczy.Czekasz az Wam to zatwierdza wtedy dosylaja reszte dokumentow, wypelniasz wysylasz to do National Visa Center i czekasz az ci wyznacza termin rozmowy o wize malzenska w Polsce,automatycznie dostajesz na rozmowie zakaz na 10 lat i wtedy prosisz o mozliwosc zlozenia waivera 601.Jak tylko raz przeszedles granice i nie zlapali cie na granicy ,nie masz criminal records itp to ci przypuszczam pozwola zlozyc te dokumenty wraz z listem od twojej zony (Hardship letter)w ktorym ona musi udowodnic ze nie moze mieszkac bez ciebie poza granicami usa.Ten waiver i ten list ida do wiednia i tam sie czeka conajmniej pol roku i ty tez czekasz w Polsce na ich decyzje i tu sie zaczyna ruletka i czekanie w niepewnosci bo niestety ale bywa czesto ze odmawiaja i mozna wtedy jeszcze raz skladac dokumenty i jeszcze raz i jeszcze raz i znam ludzi k torzy po 4,5 razy skadali.Nastaw sie na dluga rozlake i wielka milosc bo to ogromna proba i dlugotrwaly proces,mozliwy jednak aby byl uwienczony sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...