Skocz do zawartości

Kiedy Ślub - Pomozcie!


ann-1987

Rekomendowane odpowiedzi

hej wszystkim!

mam pytanie ktore od kilku dni mnie "neka", wiem ze te sprawy nie raz byly poruszane na forum ale ja nie moge nic znalezc odnosnie mojego pytania.

a wiec do rzeczy

jestem w tej chwili nielegalnie, przyjechalam na wizie turystycznej 4 lata temu, probowalam przedluzyc wize ale mi odmowili, teraz chodze do szkoly i mam narzeczonego ktory za rok bedzie zdawal egzamin na obywatelstwo USA, ludzie mowia roznie "bierzcie slub teraz - zeby nie wygladalo ze bierzecie slub dla papierow" a inni "poczekajcie, bo teraz pogorszycie sytuacje". slyszalam od ludzi ze jak wzieli slub z rezydentem to zalozyli sprawe najpierw na sponsorowanie jako rezydent a po obywatelswie nowa sprawe o na sponsorowanie jako obywatel. inni mowili ze wzieli slub ale nie skladali papierow tylko czekali na obywatelstwo i potem wyslali. prosze powiedzcie ci prawde, co powinnismy zrobic, czy czekac czy wziac slub teraz a papiery wyslac po przysiedze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze powiedzcie ci prawde, co powinnismy zrobic, czy czekac czy wziac slub teraz a papiery wyslac po przysiedze?

Trochę to wszystko przekombinowane. Samo takie rzeźbienie jest zaprzeczeniem małżeństwa bona fide. Najlepiej wziąć ślub wtedy kiedy brałabyś go gdyby problem natury papierowej nie istniał. To tyle w temacie etyki. Technicznie to oczywiście ślub brać teraz, gromadzić dowody na małżeństwo w dobrej wierze a petycje o GC składać dopiero kiedy szanowny małżonek będzie obywatelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to wszystko przekombinowane. Samo takie rzeźbienie jest zaprzeczeniem małżeństwa bona fide. Najlepiej wziąć ślub wtedy kiedy brałabyś go gdyby problem natury papierowej nie istniał. To tyle w temacie etyki. Technicznie to oczywiście ślub brać teraz, gromadzić dowody na małżeństwo w dobrej wierze a petycje o GC składać dopiero kiedy szanowny małżonek będzie obywatelem.

jaki jest czas oczekiwania na green card kiedy moj maz mialby juz obywatelstwo a my wyslemy papiery po jego przysiedze? 6 miesiecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...