Skocz do zawartości

Uniwersytet Kalifornijski- Berkley


Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm robie właśnie klasy na community college i mam zamiar przetransferować sie na Uniwersytet,

Berkley to tylko marzenie, nie do spełnienia .

Robie klasy pod kierunek Buisness Administration, jeszcze mam możliwość zmiany przedmiotów tzw zmianę kierunku . Cały czas sie zastanawiam nad rożnymi kierunkami . Kierunki Humanistyczne odpadają.

Od początku myślę o kierunkach biznesowych ,

a jakie polecacie kierunki biznesowe ? Chodzi mi także ekonomia, finanse, rachunkowość.

Katlia a na MBA można dostać pomoc finansową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie znam sie na kierunkach biznesowych, sorry, ale slyszalam ze z tego co wymieniles najmniej praktycznych zastosowan jest na ekonomii, bo to w pewnym momencie czysta teoria. Przewaznie na MBA (tak samo jak na prawie) jest bardzo malo pomocy finansowej. Wiekszosc studentow probuje pracowac robiac te studia, i tez biora pozyczki w ramach student loans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Korzystnych" ? Nie wiem co masz na mysli - sa najrozniejsze pozyczki na najrozniejszych zasadach - niektore trzeba splacac od razu, inne po studiach, inne musisz byc full-time student, niektore sa przez uczelnie, inne sa od rzadu federalnego, bankow prywatnych, niektore maja limity co do sumy -- to jest temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys MBA to byl taka automatyczna przepustka na sukces, zwlaszcza dla absolwentow znanych uniwersytetow. Teraz troche mniej, ale nadal to nie sa zle kierunki jezeli chodzi o robienie kariery.

To jest jedna z wiekszych bzdur jakie slyszalem; czy kiedys czy teraz nie ma znaczenia WCALE

na 1100 wielkich korporacji tylko okolo 30% CEO's ma MBA

wiekszosc ludzi sukcesu to ich wlasna inicjatywa i tzw "jaja" a nie tytul MBA

Jesli natomiast mowimy o zatrudnieniu nie ma az takiej wielkiej roznicy wcale

The news source examined more than 1,100 CEOs from around the world and looked at their education background. Although less than one-third of the executives held MBA degrees, it was noted that graduates from an MBA program placed 40 places higher in ranking in terms of success.

Additionally, half of the top-10 ranked CEOs had attended business school in pursuit of an MBA, leading the authors to believe that an MBA degree may help in performance.

BusinessWeek asserts that many companies view MBAs as a favorable degree, which could potentially make it more likely that an MBA will be hired over a bachelor's degree holder.

Reports show that MBAs also have a higher chance of becoming employed. According to the Bureau of Labor Statistics, the unemployment rate for MBAs is at 2.4 percent, whereas bachelor degree holders have a 2.8 percent jobless rate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby dodac tylko kilku

Bill Gates nie ma zadnego MBA

Steve Jobs taki sam drop out of college

Moj CEO duzej firmy w NYC zarabiajacy ponad $500,000 rocznie skonczyl

jakis maly college we wsi gdzies w wermonckich lasach, ale ma

ogromny talent do biznesu.

TO JEST KLUCZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...