Skocz do zawartości

Praca Dla Mechanika Samochodowego W Usa


sebec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie.mianowicie wybieram się do Stanów na zasadzie zobaczenia tego kraju.W trakcie pobytu chciałbym podjąć jakieś zatrudnienie na warsztacie samochodowym,by móc zarobić na okres mojego pobytu.Oczywiście wyjazd planuję z jakąś rozsądną gotówką,która pomoże mi przetrwać jakiś okres.Mam pytanie jakie są szanse na zatrudnienie polskiego mechanika samochodowego w tamtejszych serwisach samochodowych i ewentualnie jakiej mogę się spodziewać stawki wynagrodzenia.Jestem doświadczonym mechanikiem,znający doskonale elektrykę i elektronikę samochodową.Równiez mający doświadczenie w naprawach samochodów amerykańskich.Niestety z językiem angielskim jest trochę gorzej,lecz techniczny nie robi mi większych problemów.Z góry dziękuję za informacje,rady,wskazówki.Acha,wizę mam niestety tylko turystyczną,oczywiście zdaję sobie sprawę,że pracować na niej nie można.Pobytu swojego również nie zamierzam przedłużać ponad obowiązujący okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos Ci moze powiedziec ze bedziesz robic za 20 dol za godz a pod koniec tygodnia dostaniesz np 5 dol za godz i nic takiej osobie nie zrobisz ,chyba bierzesz takie cos pod uwage bo mozesz roznie trafic,,i za darmo tez mozesz robic a potem w tzw kopa w tylek dostaniesz,,to nie te czasy ze sie liczylo z ludzmi bez pobytu przy takim bezrobociu jaki jest w USA...no chyba ze bedziesz miec duzo szczescia ze trafisz na kogos uczciwego ...

inna sprawa jak nie umiesz jezyka aby sie dogadac z bosem to trudno Ci bedzie cos fajnego znalesc,inna sprawa ze nie masz prawka z USA,do tego numeru SSN a wiec bedziesz w gorszej sytuacji od tych co maja takie cos chociaz sa nielegalnie i pracuja na czarno

a szukac mozesz po gazetach,chodzic po warsztatach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie.mianowicie wybieram się do Stanów na zasadzie zobaczenia tego kraju.W trakcie pobytu chciałbym podjąć jakieś zatrudnienie na warsztacie samochodowym,by móc zarobić na okres mojego pobytu.Oczywiście wyjazd planuję z jakąś rozsądną gotówką,która pomoże mi przetrwać jakiś okres.Mam pytanie jakie są szanse na zatrudnienie polskiego mechanika samochodowego w tamtejszych serwisach samochodowych i ewentualnie jakiej mogę się spodziewać stawki wynagrodzenia.Jestem doświadczonym mechanikiem,znający doskonale elektrykę i elektronikę samochodową.Równiez mający doświadczenie w naprawach samochodów amerykańskich.Niestety z językiem angielskim jest trochę gorzej,lecz techniczny nie robi mi większych problemów.Z góry dziękuję za informacje,rady,wskazówki.Acha,wizę mam niestety tylko turystyczną,oczywiście zdaję sobie sprawę,że pracować na niej nie można.Pobytu swojego również nie zamierzam przedłużać ponad obowiązujący okres.

Nawet ze bedziesz bardzo dobrym mechanikiem na taki krotki okres nikt cie nie zatrudni, to raz

bez pozwolenia na prace teraz bardzo trudno, a jak wiesz wiza turystyczna nie zezwala na prace

jedynie co mozesz to zrobic rozpoznanie (w trakcie wizyty) czy ewentualnie daloby sie na przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry mechanik znajdzie zawsze pracę w Ameryce, ale na pewno nie chodząc po kolędzie od warsztatu do warsztatu. Może jedziesz do jakiegoś wujka czy innego szwagra który rozejrzy się za pracą dla Ciebie? Problemem może być język. Jeżeli już wiesz gdzie jedziesz to możesz przejrzeć ogłoszenia tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrego Wujka lub szwagra?,,jesli tacy sa to i owszem w innym przypadku lepiej samemu sobie dawac rade i szukac samemu niz liczyc na niby Wujkow(tacy z nazwy tylko)...

http://www.bazarynka.com/

a teraz tak ,jesli nie pracowales nigdy na czarno to moze sprobuj w jakims kraju w Unii i sam zobaczysz jak jest teraz jak My juz jestemy tam...kolega na pare wyjazdow z 1 wyjazdem przyjechal z 50% zarobkiem a tak musial nie zle dolozyc i tak miej wiecej jest z praca na czarno,,,wiele osob moze Ci powiedziec-napisac ze sa na plusie ale nikt Ci nie zagwarantuje ze Ty bedziesz mial ok i bedziesz miec placone na czas i dobra kwote ,,bo te osoby dobrze trafily lub tez mialy zalatwiona prace przez kogos i ten ktos wiedzial ze nikt tych osob nie oszuka

a jak sie nie dac oszukac ? jesli ktos Ci mowi ze masz miec placone co tydzien to tak ma byc a nie bedzie zwlekac,,lepiej pracowac 1 dzien-pare dni za darmo niz pare tygodni -miesiecy za darmo lub tez za pol darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos Ci moze powiedziec ze bedziesz robic za 20 dol za godz a pod koniec tygodnia dostaniesz np 5 dol za godz i nic takiej osobie nie zrobisz

Może zrobić takiej osobie, i to nawet "sporo", obojętnie czy ktoś pracował legalnie czy bez pozwolenia, to i tak pracodawca może mieć duże kłopoty jak nie wypłaci wynagrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tjaaa duzo mozna ale zycie sobie ,znajdz mi taka osobe ktora by sie chciala w takie cos bawic,ze zna prawo i wie gdzie isc oraz ze nie bedzie wydalona z USA za nielegalna prace bo przeciez nikt takiej osobie nie da gwarancji ze takiego czegos nie bedzie miec no chyba ze chodzi o przestepstwo scigane to wtedy pozostaje starac sie o wize chyba U dla takich osob..

co innego jesli cos by sie stalo np wypadek wtedy mozna wystapic o odszkodowanie ale byl juz taki przypadek ze ktos niby wygral odszkodowanie ale z tzw biletem w 1 strone a wiec powrot do Polski.

ps jesli to sie wyda ze taki pracodawca mial problemy za taka osobe to malo kto w okolicy bedzie trzymac nielegalnych lub tez takich co cicha siedza a wiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dasz takiej osobie szanse ze nie bedzie wydalona,ze nie znajdzie sie po za USA/ja takiej osobie nie dam wiec jesli sie chce to pozostaje niepewnosc czy zostane i dlatego tez wielu pracodawcow na tym tzw zeruje ..nie ktorzy znaja dobrze przepisy i wiedza co moga a czego nie a wtedy taka osoba malo co moze zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie pobytu chciałbym podjąć jakieś zatrudnienie na warsztacie samochodowym,by móc zarobić na okres mojego pobytu.

Pomijajac wszystko co ci juz ludzie napisali to czy wiesz ze w stanch na ogol mechanikow zatrudnia sie z ICH WLASNYMI NARZEDZIAMI.

Planujesz zabrac je ze soba?

ps. nie mowimy o zestawie "maly majsterkowicz" z Sears'a tylko o profesjonalnym zastawie za jakies $15 000.

tak wiec realistycznie: jedz, pozwiedzaj sobie i moze uda ci sie zarobic kilka $ gdzies na budowie, ale o pracy jako mechanik raczej zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...