Skocz do zawartości

Przedluzenie 2 Letniej Zielonej Karty!


Kejsi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
wysylasz pomiedzy 18 czerwca a 18 wrzesnia

wysylasz na nowy adres i rownoczesnie chyba musisz ich powiadomic o zmianie adresu na odpowiednim druku, twoj maz chyba tez

wysylasz z tracking number bo inaczej nie wiesz czy doszlo,

koperty na USPS maja chyba specjalne

OKAY WIEC NA I-751 PODAC NOWY ADRES I ROWNIEZ WYSLAC TA AR-11 http://www.uscis.gov/files/form/ar-11.pdf CZY AR-11SR http://www.uscis.gov/files/form/ar-11_sr.pdf FORME O ZMIANIE ADRESU CZY TO JEST TO SAMO??? A DLA MEZA I-865 http://www.uscis.gov/files/form/i-865.pdf TAAAAAK? :)

co do podatkow to wyslij im te ktorych jeszcze nie maja

zamow sobie tax transcript - za darmo - dzwoni sie do USCIS - i im to wyslij

ZNACZY MASZ NA MYSLI ZE SIE DZWONI DO IRS? A MOGE JE POPROSTU SKOPIOWAC CZY LEPIEJ TEN TRANSCRIPT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz napisane na stronie urzedu takie cos:

You will need to do both. For most cases, you can now do both at the same time on our website using the Electronic Change of Address tool (see the links to the right).

i zobacz po prawej stronie masz takie cos jak opn line services i tam masz Online Change of Address,klikasz i masz strone :

https://egov.uscis.gov/crisgwi/go?action=coa

jakis czas temu-w 2008 roku pewna dziewczyna wysylala ar 11 ...nie moge teraz znalesc tego tematu ale wpisz w szukaj ar 11 i cos powinno wyjsc,,wez opcje zawansowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wiec postanowilam, ze napisze bo juz sama nie wiem co mam myslec o tej sprawie. W skrocie: do stanow przyjechalam na K1 na poczatku 2005. Dwa miesiace po przyjezdzie wyszlam za maz. Zwiazek nasz z takich a nie innych przyczyn nie przetrwal, I niestety ale rozwiedlismy sie w lutym 2008. Nasza separacja jednak trwala nieco dluzej, wyprowadzilam sie od meza jeszcze zanim otrzymalam zielona karte a bylo to w sierpniu 2006. Maz byl na tyle wyrozumialy, ze po otrzymaniu tego dokumentu odeslal mi go na moj nowy adres. Od trzech lat jestem w nowym zwiazku I w przyszlym roku, mamy zamiar go zalegalizowac. Moj partner jest amerykaninem I to on pomogl mi przejsc przez ten caly galimatias. Od 4 lat wspolpracuje z tym samym adwaokatem, ktory zalatwil mi rozwod gladko I bez zadnych przeszkod. Waznosc mojej zielonej karty wygasla w sierpniu 2008. Moj adwokat zlozyl papiery na I-751 w jeszcze przed wygasnieciem waznosci karty czyli w maju 2008. I od tamtej pory nic, cisza. Kiedy dzwonie do adwokata on mowi mi, ze nic nie moze zdzialac bo to nie od niego zalezy jak dlugo immigration office bedzie rozpatrywalo moja sprawe. Kiedy wchodze na USCIS aby sprawdzic swoj status, tam caly czas widnieje napis “pending”. Jest to troche irytujace, nie wyobrazam sobie podrozowania z kawalkiem papieru ktory niby to zezwala na powtorny wjazd do USA, ale wiem na 100% ze na lotnisku bylabym wymaglowana na kazda strone I chce sobie zaoszczedzic tego niepotrzebnego stresu. Martwi mnie rowniez kwestia tego, ze na interview ktore mnie czeka moga mnie potraktowac jako przyslowiowa “Russian bride” ktora za maz wyszla tylko dla papierow. Z mezem znalismy sie jeszcze w polsce na trzy lata przed przyjazdem tutaj, tyle ze dopiero po wspolnym zamieszkaniu wyszlo, ze nas kompletnie nic nie laczy. Czy mozliwe jest aby czekac ponad 2 lata na jaka kolwiek wiadomosc z immigration office, I czy moj rozwod przed uplymem dwoch lat ma na to jakis negatywny wplyw? Moj adwokat stwierdzil rowniez, abysmy wstrzymali sie ze slubem do mojego interview, poniewaz immigration mogloby nie uznac takiego zwiazku I mozliwe, ze nie otrzymalabym zielonej karty na takiej podstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tego dokumentu cos dolaczylas czy tez nie bo nic nie piszesz..bo chyba czytalas o tym ze jak sie jest w zwiazku to trzeba dostarczyc troche zaswiadczen ze nadal jestescie razem ,,a jak u Ciebie z tym bylo?

Tak, moj adwokat zalaczyl cala mase zdjec, na ktorych widniala data, byly one robione jeszcze w 2002 w Polsce. Do tego zdjecia z odwiedzin moich rodzicow tutaj w stanach. Ubezpieczenie zdrowotne (podlegalam wtedy pod ubezpieczenie meza), zaswiadczenia od tego samego lekarza rodzinnego, wspolne rachunki tel. ( konto bankowe mialam swoje), papiery ze wspolnej silowni na ktora razem uczeszczalismy, kablowka na moje imie na wspolny adres + jeszzcze jeden dokument ktory bardzo dziala na jego niekorzysc a na moja korzysc lol, o ktorym nie chce tutaj raczej pisac. Ogolnie troche sie tego nazbieralo, wiec trzyma mnie to w nadzieji ze sie nie przyczepia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie dotyczące przedłużenia Zielonej Karty. Czy dostane jakieś powiadomienie przypominające o przedłużeniu Zielonej Karty. Czy nic takiego nie dostanę i muszę sam pilnować terminu w jakim muszę złożyć dokumenty o przedłużenie karty?

Liczy sie dwa lata od wlotu do USA czy od otrzymania Zielonej Karty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...