Skocz do zawartości

Przedluzenie 2 Letniej Zielonej Karty!


Kejsi

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

nie lubie zawracac glowy pytaniami dlatego duzo czytam zanim spytam, ale przyznam ze po kilkudniowej lekturze pare spraw nadal mi sie nie rozjasnilo... Licze wiec na was ;)))

A wiec zabieram sie do wyslania I-751 .. no i te pytania:

1.data wygasniecia mojej karty to 27 sierpien, wiec kiedy moge wysylac papiery - 27 maj?

2. jesli chodzi o przykladowy list od znajomych potwierdzajacy nasze "zawarte w dobrej wierze malzenstwo".. czy ktos ma jakies samples na ktorych mozna sie wzorowac? Czy taki list musi byc pisany w/g jakiegos schematu czy to nie ma znaczenia i wystarczy kilka paragrafow i na dole stempelek notariusza???

Znalazlam jakis przyklad na vj ale jest dla mnie kompletnie zagmatwany..: http://www.visajourney.com/content/examples na dole pod Lifting of conditions ---> sworn affidavits of friends. Czy to jedyna opcja jak to ma wygladac??? Czy tak wlasnie wygladaly wasze listy???

3. I teraz; moje niepelnoletnie dziecko dostalo GC razem ze mna bo bylo podpiete do mojego AOS i przyjechalo ze mna, czy robiac removing conditions dziecko wpisuje tylko na moim formularzu czy dziecko musi miec osobny formularz? Przy AOS dziecko musialo miec oddzielny, wiec myslalam ze I-751 tez oddzielne, ale na stronie uscic pisze: "If your child received conditional resident status within 90 days of when you did, then your child may be included in your application to remove the conditions on permanent residence. Your child must file a separate I-751 application if your child received conditional resident status more than 90 days after you did." ; czyli jesli dziecko dostalo GC razem ze mna w tym samym czasie NIE robie dla niego oddzielnej I-751????

4. Czy moj maz tez wysyla jakies formularze czy to tylko moje jedyne I-751?

5. i wkoncu... jesli mieszkamy w Virginia to na jaki adres wysylam papiery??? Jaka jest dokladna kwota za moje I-751 i na kogo adresuje czeki? Czy jesli dziecko jest dopiete do mojej petycji to czy musi miec oddzielny czek????

Jezuuuu... niby to takie proste w porownaniu z AOS, niby tylko jeden formularz a ja sie tak okropnie stresuje ze cos zawalimy ... nie chce dac plamy pomoznie pleaseeee

z gory dziekuje

kigi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

co do adresu to masz tutaj

http://www.uscis.gov/files/form/i-751instr.pdf

oraz Kw napisala adresy do dwoch biur zaznaczajac dane stany.

co do czekow to

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD

oplata

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD

/

a pisze na stronie urzedu ze maz cos musi wysylac?masz wyslac Ty dokumenty na trwanie malzenstwa,na to ze mieszkacie razem itd plus ten formularz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.data wygasniecia mojej karty to 27 sierpien, wiec kiedy moge wysylac papiery - 27 maj?

2. jesli chodzi o przykladowy list od znajomych potwierdzajacy nasze "zawarte w dobrej wierze malzenstwo".. czy ktos ma jakies samples na ktorych mozna sie wzorowac? Czy taki list musi byc pisany w/g jakiegos schematu czy to nie ma znaczenia i wystarczy kilka paragrafow i na dole stempelek notariusza???

1. Po 27 maja, ale przed 27 sierpnia

2. Wystarczy kilka akapitow. Nie musisz zanosic do notariusza.

My mielismy cos takiego (od przyjaciela meza):

State of ...

County of ...

I, ..., hereby affirm that:

1. I make this affidavit voluntarily and in good faith regarding ... and his wife ...

2. I was born on ... in ...

3. I reside at ...

4. I have known ... for ... years. We met ... (ile lat zna meza, kiedy i jak sie poznali)

5. I met ... in ... (kiedy i jak przyjaciel meza poznal mnie)

6. I was witness to ... and ... wedding on ... in ... (przykladowo, co mozna napisac, bo akurat ten przyjaciel byl swiadkiem na naszym slubie)

7. I see ... and ... regularly and the latest occasion to see them was ...

I solemnly affirm and declare the foregoing to be a true statement.

...............................

(imie i nazwisko przyjaciela, a powyzej jego podpis)

Declared this ... day of ..., 2011

Co do reszty pytan, poczytaj instrukcje do formularza:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie przedłużenia zielnej karty (w moim przypadku to już raczej nie przedłużania...). Chodzi mi o taką sytuację. Uzyskałam 2-letnią zieloną kartę poprzez małżeństwo z obywatelem. Termin jej ważności upłynie w przyszłym roku. Przebywam poza USA dłuzej niż rok i nie wrócę tam żeby odnowić zieloną kartę, ponieważ rozwodzę się. Nie zależy mi na statusie rezydenta i małżeństwa też nie zawarłam w tym celu. Czasem po prostu tak się zadarza ... Ale chodzi mi o to:

1) czy ja muszę kogoś powiadamiać o tym że nie będę przedłużać zielonej karty i że w ogóle wzięłam rozwód (rozwód odbył się w Polsce)

2) czy w w przypadku utraty zielonej karty mam szanse dostać wizę turystyczną, żeby odwiedzić rodzinę (przed GC byłam w stanach na wizie turystycznej 10-letniej i nie przekroczyłam pobytu).

3) czy powinnam zrzec się zielonej karty żebym była w porządku wobec urzędu imigracyjnego, a jeżeli tak to gdzie można to zrobić czy tylko w Warszawie czy w Krakowie tez czy po prostu poczekać aż termin jej ważności się skończy i będzie nieważna?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanie. Załóżmy ze zrzekną się gc. Posiadam wizę turystyczną na 10 lat, której ważność minie w 2017 roku. I mam ją w starym paszporcie. Nowy wyrobiłam po zmianie nazwiska i tam mam wbitą wiże imigracyjną na 6 m-cy CR-1. I teraz jeśli zmienię nazwisko z powrotem na panieńskie i wyrobię nowy paszport, bo muszę to wjadę na teren USA na tej "starej" wizie turystycznej w starym paszporcie czy muszę starać się o nową wizę turystyczną. Czy w ogóle wiza w tym starym paszporcie jest ważna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...