Skocz do zawartości

Przedluzenie 2 Letniej Zielonej Karty!


Kejsi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej kochani...

czy ktos moze odpowiedziec mi jak z tym formularzem dla dziecka? Czy dziecko musi miec oddzielny wniosek I-751 ktory wysylamm razem z moim czy tez wpisuje tylko jego dane na moim wniosku? I czy czeki mam zalaczyc oddzielnie na mnie i na dziecko po dwa na glowe (za formularz i za biometrics= 4 lacznie?) czy tez polaczyc to w jakas jedna rozsadna calosc?

Moze ktos juz cos podobnego robil i moglby sie podzielic doswiadczeniem... ?

z gory dziekuje

kig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

witam ponownie..

sly, napisalam do Kariny ale ona jest widocznie zbyt zajeta zeby sie przejmowac wszystkim i kazdym, probuje wiec dzialac jeszcze raz tutaj.. moze ktos pomoze bo ja juz przeczytalam wszystkie instrukcje a i tak nie wiem co z tym.. cos sie tam domyslam i pewnie gdyby to byl test multiple choice to bym sobie zaryzykowala ale to powazne sprawy wiec nie chce wysylac pochopnie ...

sprobuje spytac wiec was kochani, oto moje niewiadome:

".....zaczynamy dzialanie o lifting conditions. Wydaje sie to nie az tak skomplikowane jak poprzednia procedura ale kilka rzeczy nas nurtuje i nie zaczynamy chcemy dac wtopy..

1.jak to jest z I-751dla dziecka? Czy dziecko musi miec oddzielny wniosek I-751 ktory wysylamm razem z moim czy tez wpisuje tylko jego dane na moim wniosku? Mlody dostal GC razem ze mna i papiery byly skladane na mnie i na niego w tym samym czasie, wiec jesli dobrze wyczytalam ze strony uscis to jego dane wpisuje tylko w moim wniosku I-751 i nie skladam na niego osobnego I-751 tak? - TU SIE DOMYSLAM, ZE DZIECKO WPISUJE JEDYNIE NA MOIM WNIOSKU?

2.Co do czekow, czy mam zalaczyc oddzielnie na mnie i na dziecko po dwa na glowe (za formularz i za biometrics= 4 lacznie?) czy tez polaczyc to w jakas jedna rozsadna calosc? I czy kwota $505 + $85 za biometrics (na osobe) jest prawidlowa?

3. w Part 6 Accommodations for Individuals with disabilities... Czy ja tam cokolwiek musze odhaczyc jesli takowej pomocy nie potrzebujemy? Bo jesli zaznacze "No" to czy nie beda tego odczytywac jako "I am requesting an accommodation NOT based on.." cokolwiek tam odhacze?- CO TAM TRZEBA ZAZNACZYC JESLI O POMOC NIE PROSIMY?

4.W Part 1: co znaczy C/O (in care of) ?? Co tam sie wpisuje????

5. I ostatnie.. w Part 5 wpisuje imie dziecka, DOB, A number, address/immigration status. Jak mam wpisac w jednej waskiej linijce adres i immigration status???? I jesli dziecko ma GC to immigration status nalezy wpisac Permanent Resident czy tez Green Card Holder? no i jak te wszystkie info tam posciskac zeby sie zmiescilo? lepiej recznie ? bo na komputerze to nie ma szans ze sie zmiesci...????

dziekuje z gory

kig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dziecko wpisujesz do swojego wniosku, nie osobnego.

2. Jeden czek na kwote $675 ($505 za wniosek + $85 za swoje biometrics + $85 za biometrics dziecka)

3. Zaznacz 3xNo, reszte zostaw puste (ja tak zrobilam)

4. Zostaw puste (ja tak zrobilam)

5. Ja bym adresu nie wpisywala, jesli zaznaczysz, ze dziecko mieszka z toba (w nastepnej kolumnie masz pytanie "living with you? Yes/No"), na pierwszej stronie wpisujesz swoj adres, wiec w tym momencie wszystko jest jasne. Jesli chodzi o status, to raczej "permanent resident" - tak jak jest napisane na GC.

Tu masz instrukcje do wniosku:

http://www.uscis.gov/files/form/i-751instr.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly dziekuje, moze wysle jeszcze raz, czasami az mi glupio zawracac karinie glowe o takie "pierdoly" ..

akma, serdeczne dzieki! Zrobie tak jak napisalas.. czy ty robilas lifting conditions na dziecko? ci co przez to przeszli napewno wiedza lepiej, bo ja instrukcje czytalam ale zawsze ja i maz interpretujemy cos roznie i stad pytania.

Dziwne mi sie tylko wydaje, czy aby napewno nie place za dziecko $505 a jedynie $85 za biometrics? zbyt piekne by bylo prawdziwe.... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akma, serdeczne dzieki! Zrobie tak jak napisalas.. czy ty robilas lifting conditions na dziecko? ci co przez to przeszli napewno wiedza lepiej, bo ja instrukcje czytalam ale zawsze ja i maz interpretujemy cos roznie i stad pytania.

Dziwne mi sie tylko wydaje, czy aby napewno nie place za dziecko $505 a jedynie $85 za biometrics? zbyt piekne by bylo prawdziwe.... ???

Ja robilam tylko na siebie, ale z instrukcji wynika, ze $505 to oplata za wniosek (a ten wysylasz jeden), a po $85 placi sie za kazdego wpisanego we wniosku (czyli u ciebie ty i dziecko = $85 x 2)

Filing Fee : $505. (Add $85 biometric fee for a total of $590, where applicable. See the form instructions for payment details.)

Special Instructions : Note on Filing Fee: Please include the base petition fee plus $85 biometric services fee for all conditional resident applicants. Each conditional resident child listed under Part 5 of this form who is a dependent seeking to remove their conditional status, is required to submit an additional biometric services fee of $85, regardless of age.

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD

Na stronie 3 instrukcji jest to jeszcze jasniej wyjasnione:

http://www.uscis.gov/files/form/i-751instr.pdf

Jak nie potrzebujesz tych $500, to wyslij je do mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilam tylko na siebie, ale z instrukcji wynika, ze $505 to oplata za wniosek (a ten wysylasz jeden), a po $85 placi sie za kazdego wpisanego we wniosku (czyli u ciebie ty i dziecko = $85 x 2)

Filing Fee : $505. (Add $85 biometric fee for a total of $590, where applicable. See the form instructions for payment details.)

Special Instructions : Note on Filing Fee: Please include the base petition fee plus $85 biometric services fee for all conditional resident applicants. Each conditional resident child listed under Part 5 of this form who is a dependent seeking to remove their conditional status, is required to submit an additional biometric services fee of $85, regardless of age.

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD

Na stronie 3 instrukcji jest to jeszcze jasniej wyjasnione:

http://www.uscis.gov/files/form/i-751instr.pdf

Jak nie potrzebujesz tych $500, to wyslij je do mnie :(

no winika z tego ze masz racje akma, chyba musze byc bardzo zestresowana tym wszytkim bo czytalam te instrukcje wielokrotnie sama wczesniej i jakos nie bylo to dla mnie takie oczywiste ;)

a te $500 to ci sie nalezy chociazby za porade, moze otworz platna infolinie, ja bym skorzystala! ;)

dzieki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby chcieli dwie oplaty za jeden wniosek, to na pewno jasno by to napisali w instrukcjach, wiec nie masz sie co stresowac. Sama procedura przedluzenia GC jest prosta i krotka, po okolo miesiacu od wyslania powinnas miec odciski, a 10-letnia karta dojdzie po kolejnym miesiacu, gora dwoch. W miedzyczasie dostaniesz list przedluzajacy Wasz status o rok. Dla mnie ten list byl bardzo przydatny, bo akurat w dzien uplywu waznosci GC musialam cos zalatwic w DMV, a tam poprosili mnie o dokument potwierdzajacy, ze jestem w USA legalnie. Pokazalam wygasajace GC i ten list, i nie bylo problemu.

Ciesze sie, ze moglam pomoc; za porade wystarczy mi usmiech, a oplaty chetnie pobieram za tlumaczenia - moje jedyne zrodlo dochodu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akma, sly, anybody...?

czy do I-751 trzeba zalaczac zdjecia? nigdzie nie widzialam na stronie uscis a na visajourney ktos pisze, ze dolaczal zdjecia (paszportowe, tak jak do AOS). Jak wkoncu z tymi zdjeciami?

i jeszcze jedno, chyba juz ostatnie pytanie: czy ktos ma jakis DOBRY wzor cover letter? znalazlam cos na visajourney co troche zmodyfikowalam, czy ktos moze sie wypowiedziec o poprawnosci tego cover letter?

6/19/2011

[insert Service Center Name]

[insert Service Center Address]

RE: I-751 JOINT PETITION TO REMOVE CONDITIONS OF STATUS ON:

(K-1 VISA) Name of Immigrant spouse, A#xxx-yyy-zzz

(K-2 VISA) Name of child, A#xxx-yyy-zzz

Dear USCIS examiner:

Enclosed please find a JOINT I-751 petition for removal of conditions of permanent resident status regarding my wife, (name of immigrant spouse), and her son, (name of immigrant child). Please also find a check for $[insert Current USCIS Fee], the fee for this form. We are all happily living together and request that this petition be accepted for removal of conditions on the residence of my wife (name of immigrant spouse) and her son (name of immigrant child).

Enclosed also please find the following documents to verify the status of our marriage and ongoing relationship:

.... (tutaj wymieniamy)..

You may feel free to inquire at any of the sources of enclosed documentation for validity of their statements, and you are always welcome to visit our home should you ever desire to do so. Please advise me if you have any further questions or problems related to this petition.

Sincerely,

US citizen spouse

(i tutaj podpisuje sie tylko maz w/g visajourney - czy raczej powinnismy oboje sie podpisac?)

prosze o uwagi.. obiecuje ze to juz moje ostatnie pytania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...