Skocz do zawartości

Kilka Pytan O Adjustment Of Status


puma01

Rekomendowane odpowiedzi

byla bym bardzo wdzieczna za odpowiedzenie na ponizsze pytania.(przyjechalam na K1 i jestem w NJ)

1.ile kosztowaly was badania tutaj w usa?dzownilam po paru lekarzach i ceny sa zroznicowane np.jeden bierze 300$ za caly komplet

a inny 175 za sama wizyte +koszt szczepien? nie wiem co sie bardziej oplaca

2.czy dochody musza byc odpowiednie przez ostatnie 3 lata.a co w przypadku kiedy moj maz nie pracowal prze pol roku ale teraz ma wystarczajace dochody?

czy potrzebujemy sponsora?

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byla bym bardzo wdzieczna za odpowiedzenie na ponizsze pytania.(przyjechalam na K1 i jestem w NJ)

1.ile kosztowaly was badania tutaj w usa?dzownilam po paru lekarzach i ceny sa zroznicowane np.jeden bierze 300$ za caly komplet

a inny 175 za sama wizyte +koszt szczepien? nie wiem co sie bardziej oplaca

2.czy dochody musza byc odpowiednie przez ostatnie 3 lata.a co w przypadku kiedy moj maz nie pracowal prze pol roku ale teraz ma wystarczajace dochody?

czy potrzebujemy sponsora?

dziekuje

Ad 1

Ja mialem badania do wizy K1 robione w Poznaniu i pani doktor wystawila mi jakas karte szczepien, nie pamietam jaka to byla forma, ale wystarczyla do procesu o AOS. Znalazlem te forme i jest to DS-3025.

Ad 2

Moja zone skonczyla szkole w zeszlym roku, wiec sila rzeczy nie mogla miec wystarczajacych dochodow przez ostatnie trzy lata i jakos wszytsko poszlo bez RFE. Wyslalismy jej rozliczenia podatkowe ze 3 lat (praca sezonowa), wyciagi z bankow, list od jej pracodawcy i kilka paycheckow.

PS. My wzielismy do na zdrowy rozsadek, ze co za roznica ile sie zarabialo dotychczas skoro dopiero sie bedzie kogos sponsorowalo i to od tego momentu nalezy spelniac wymagania, a rozliczenia to tylko potwierdzenie, ze zona nie zyla na rachunek rzadu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie przechodzilam przez K1, ale z tego co wiem to

badania musialas robic w Polsce ,robiac K1, z tego co sie orietuje,

badania sa wazne przez rok,

to taka zaklejona przez lekarza koperta, pewnie ja gdziesz masz w dokumentach

to takie pisemko:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...0004718190aRCRD

jesli zgubilas

to musisz niestety zaplacic tutaj za lekarza,

ja placilam 125$ za sama wizyte, i 300 za 3 standardowe szczepienia (moga byc 4, jesli masz ponizej 26lat)

jesli masz ubezpieczenie,to ono czesc tych kosztow pokrywa

jesli masz karte szczepien to idziesz z nia do lekarza i on tylko ja przepisuje, wiec palcisz tylko za wizyte, moze byc 30$ do 300$

wiec dobrze poszukaj

tu znajdziesz lekarzy:

https://egov.uscis.gov/crisgwi/go?action=of...office_type=CIV

tu masz cale forum na temat AOS z K1

http://www.visajourney.com/forums/forum/7-...ly-based-visas/

i oczywiscie www.uscis.gov

i niech google stanie sie twoim nowym przyjacielem;-)

good luck

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim!

Przyleciałam do Stanów dwa tygodnie temu na K1 i zaczynam powoli przeglądać AOS! I mam problem ponieważ jak czytam wszyscy dostali kartę szczepień od swojego lekarza w Polsce, ja NIE! Pytałam go, bo wiedziałam że muszę mieć taką kopię, a on mi powiedział że to jest top secret! I mi nic nie dał!

Mam wszystkie szczepienia ale jak teraz lekarz ma wiedzieć w stanach że je mam? Mam swoją książeczkę zdrowia dziecka skąd lekarz w Polce wziął moje szczepienia. Czy lepiej jest takie coś przetłumaczyć, czy skończy się na tym że będę musiała zapłacić na szczepienia???

Po co mam robić, skoro już je mam!?

Nie wiem co robić, czy gdzieś dzwonić? mam tylko RTG!

Czy jak byliście w Stanach na badaniach mieliście jakieś terminy??

Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczepienie na K1 w Polsce sa nieobowiazkowe i trzeba o nie poprosic by je dostac

jesli nie zrobilas to musisz zrobic w USA ale tylko szczepienia ( lekarz moze o tym nie wiedziec a ale poczytajcie druki do badan medycznych)

jesli masz ksiazeczke zdrowia to przetlumacz albo szukaj polskiego lekarza

jest na froum fajny temat o szczepieniach tam znajdziecie wiecej

@domi 130

lekarz nie mogl ci dac tego co wypelnial, ale nie wypelnial szczepien, musialabys go osobno poprosic o formularz szczepien

bedziesz musiala zaplaciac conajmniej za wizyte i za ewentualne szczepienia jesli ci czegos nie uznaja

@puma01

zapytaj sie ile kosztuje szczepionka i sprawdz ile ci brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byla bym bardzo wdzieczna za odpowiedzenie na ponizsze pytania.(przyjechalam na K1 i jestem w NJ)

2.czy dochody musza byc odpowiednie przez ostatnie 3 lata.a co w przypadku kiedy moj maz nie pracowal prze pol roku ale teraz ma wystarczajace dochody?

czy potrzebujemy sponsora?

dziekuje

Obecne dochody maja spelniac wymogi zgodnie z poverty guidelines, z pozostalych 3 lat juz nie. Poprzez obecne dochody rozumiemy dochody jakie uzyskamy w roku 2010. 2009, 2008 i 2007 nie sa brane pod uwage jesli chodzi o wysokosc dochodu, mysle, ze maja znaczenie raczej takie, ze pokazuja, ze sponsor rozlicza sie i placi podatki. Czasem ludzie nie wykazuja zadnych dochodw albo minimalne chowajac gotowke do kieszeni, a nastepnie biora sie za sposorowanie i nagle wykazuja duzy dochod, co moze wzbudzac podejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie zastanawiam, czy to ze dostalam RTG na plycie CD to jest ok?

Ja nie mam jednego szczepienia -lekarz (z listy dostepnym lekarzy w Warszawie) powiedziala, ze nie ma szczepionki dostepnej w tej chwili. Ja nie moge znalezc swojej ksiazeczki zdrowia, wiec nie mam jak udokumentowac , ze ta szczepionke mialam.

Tak wiec teraz jestem w sytuacji, ktorej lekarz wydal mi wszystkie papiery zapakowane w koperte, mowiac: "koperte prosze oddac konsulowi. Plyte CD ze zdjeciem RTG prosze oddac na lotnisku w USA. A co do brakujacej szczepionki - to prosze sie nie przejmowac, bede Pania o nia scigac dopiero przy skladaniu papierow na obywatelstwo a nie teraz przy GC."

No teraz zaczelam sie zastanawiac czy szukac tej szczepionki (okazalo sie, ze w szczepionka w chwili obecnej jest niedostepna).

pytanie:

czy to c powiedzial lekarz to prawda? i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...