Skocz do zawartości

K-1 Pare Pytań


Avila

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie ze bycie oddzielnie jest zle ale nadal ktos na Ciebie tam czeka,zajmie sie Toba a to jest wazne w zyciu

tak wiec pozostaje czekac ,kontrolowac sytuacje jak sie tylko da i mozna jak ktos chce tez sie pomodlic o pozytywny obrot sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ok, w czwartek wieczorem dostaliśmy papiery. Brakuje g-325a form ode mnie i kilku innych szczegółów.

Pytanie do Was teraz.... Część informacji nie mieści się ramkach. Co z tym zrobić? Wypełnić przez Adobe czy wydrukować i zrobić to ręcznie? Czy używać polskich znaków? Czy potrzebne są moje podpisy (bo jeśli tak, to rozumiem, że po wypełnieniu muszę to wydrukować, podpisać i wysłać zwykłą pocztą do narzeczonego)?

Proszę o pomoc.

W trakcie wypełniania pojawiło się jeszcze kilka pytań....

1. Czy formularz g-325a wypełnia się przez Adobe czy też po wydrukowaniu ręcznie?

2. Co zrobić kiedy nazwy miast (w przypadku wypełniania przez Adobe) nie mieszczą się w ramkach?

3. Wypełnia się formularz nie używając polskich znaków?

4. Czy po wypełnieniu formularza, podpisać go i wysłać zeskanowany mailem do narzeczonego? Czy też wydrukowć, podpisać i wysłać pocztą? Jak to powinno wyglądać dokładnie?

5. Linijka 4,5,6 dotycząca ewentualnych związków małżeńskich - wszędzie wpisuje "None" czy zostawiam puste? u mnie oczywiście takich nie było

6. Applicant's last address outside the United States of more than 1 year - zostawiam to puste? oczywiste jest że patrze na to z perspektywy mieszkania w Polsce, czyli polskiego adresu nie wpisuję? A poza Polską nigdzie nie mieszkałam, poza kilkoma miesiącami w Stanach kilka razy.

7. This form is submitted in connection with an aplication for: Naturalization, Status as Permanent Resident, Other - K1 będzie Naturalization czy Other?

8. If your native alphabet is in other than Roman letters, write your name in your native alphabet below - czyli tu wpisuję swoje imie i nazwisko z polskimi znakami (ś,ć itd.)?

Wiem, że to sporo pytań ale mam stresa, szczególnie że to RFE więc chcę uniknąć ewentualnego odrzucenia dokumentów bo sprawa się i tak przedłuża.

Będę bardzo wdzięczna za zrozumienie i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ten wniosek wypisałam na komputerze, wydrukowałam, podpisałam ręcznie i zeskanowała, a potem wysłałam na maila i wszystko było wporządku więc widocznie tak trzeba. Co do adresow to ja mialam ich 2 no i wpisalam też ten adres z Polski. A całość należy wypisać bez polskiej klawiatry prócz tego jednego punktu gdzie masz wpisać swoje imie i nazwisko w polskim alfabecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dostałam już list z ambasady z całym pakietem. Odesłałam już elektronicznie FORMULARZ IV/F04/POL ORAZ DS-230. Wiec czekam teraz na list z zaproszeniem na rozmowe do Ambasady. W związku z czym mam parę pytań.

1. Czy powinnam zrobić badania lekarskie zanim jeszcze otrzymam ten list z zaproszeniem ? Pod koniec marca br zrobiłam juz rentgen i badanie krw na kiłe, bo z tego co tu wyczytałam i co mi powiedziano w laboratorium nie potrzebne są juz badania na HIV. Mam już również z mojej przychodni ksero karty szczepień z pieczątką o orginalności, gdyż nie wydaja oryginału oraz mam książeczke zdrowia dziecka gdzie mam wpisane prawie wszystkie szczepionki.

2. Czy można w jakiś sposob przyspieszyć te INTERVIEW w ambasadzie? Bardzo zależy mi na czasie, bo leci ze mna pare osób z rodziny a nie mamy jeszcze biletów, a czas nagli.

3. Czy we wniosku z kim lece powinnam wpisać, że na K1 beda mi towarzyszyc osoby z rodziny z tymże oni lecą na turystycznej, którą już dostali ?

Z góry dziekuje za odpowiedź !!

Chciałam zapytac jak dlugo TY i Twoj chlopak czekaliscie na pakiet informacyjny , moj chlopak wyslal nasze dokumenty pod koniec kwietnia a 4 maja otrzymalismy potwierdzenie ze nasza sprawa zostala zarejstrowana. Zastanawia mnie jak dlugo bede musiala czekac na rozpatrzenie naszej sprawy?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w czwartek dostaliśmy RFE. Jak się okazało zażyczono sobie jeszcze formularza g-325a ode mnie, zdjęć mojego narzeczonego i kopii biletów lotniczych z dotychczasowych podróży.

W dniu dzisiejszym wszystko to zostało odesłane. Wczoraj dzwoniliśmy do USCIS, żeby jeszcze potwierdzić czy aby na pewno wszystko mamy i zapytać ile jeszcze nasza sprawa może trwać. Pani odpowiedziała, że należy zadzwonić jak już otrzymają dokumenty. Także czekamy ok. tydzień i wtedy mam nadzieję, przestanę się tak stresować :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie numer sprawy dostaje się jak tylko USCIS otrzyma pierwsze dokumenty. Po kilku tygodniach otrzymuje się NOA1. To zależy od tego czy wszystko zostało wysłane, oraz jak działa poczta, a wierz mi że z tą różnie bywa. My się zorientowaliśmy, że nasza sprawa została przyjęta do rozpatrzenia po tym, że zrealizowano czek. Na pismo trochę czekaliśmy. No a później już nasz numerek mogłam wpisywać na stronce i mieć wgląd w to co się dzieje, chociaż nie znajdzie się tam zbyt dużo informacji. Jak się okazuje sprawa jest rozpatrywana od 4 marca, a 9 czerwca wysłali nam RFE, że brakuje mojego g-325a plus kilku innych drobiazgów. Także nie wiem czy dopiero teraz tak naprawdę sprawdzają nasze dokumenty, czy też dopiero teraz zorientowali się, że czegoś brakuje. W każdym razie napisali, że przed podjęciem ostatecznej decyzji chcą jeszcze aby im to dosłać. No to czekamy... W przyszłym tygodniu powinni wszystko dostać. Wiem, że takie RFE wydłuża nieco sprawę, więc warto przed wysłaniem pierwszego pakietu prześledzić strony www odnośnie tego, co powinno być wysłane, popytać choćby na tym forum, a potem dzwonić do USCIS i upewniać się że rzeczywiście wszystko jest skompletowane. Całość trwa kilka miesięcy, jedni mają wizę po 4 inni po 8 miesiącach. Naprawdę indywidualna sprawa. Osobiście mam nadzieję, że niedługo będę mogła się dopisać jako ta która ma wizę w ręku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...