Skocz do zawartości

K-1 Pare Pytań


Avila

Rekomendowane odpowiedzi

OK, czytam i czytam... i nie wiem :)

Jak to jest z badaniami lekarskimi? Wyniki badań mam zabrać ze sobą do ambasady na rozmowę, czy dopiero do Stanów? Kopertę chyba daje się na lotnisku. Czy to oznacza, że potem w Stanach już ich nie będzie nikt wymagał, skoro będą na lotnisku? Jakie konkretnie badania są wymagane, biorąc pod uwagę że kserokopię karty szczepień i karty zdrowia dziecka będę miała ze swojej przychodni. Czy ktoś kto je wykonywał ostatnio umie powiedzieć ile całość kosztuje? Zaglądałam na stronę ambasady ale mimo wszystko nie kumam. Może dla mnie trzeba to napisać dużymi literami :)

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

poczytaj np posty KW ,tam masz odpowiedz na temat badan,kopert

tak w wielkim skrocie to bierzesz badania do Ambasady i tam oddajesz po rozmowie dhl przywozi Ci paszport wraz koperta ktorej nie mozesz otworzyc i ta koperte podajesz na lotnisku no i tutaj moze byc juz roznie z lekarzami bo nie ktorzy chca robic cos podwojnie ale jak zobaczysz po postach to da sie takie cos obejsc i aby duzo nie wydac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może :) Właśnie wypróbowałam.

Ciekawa teraz jestem ile jeszcze trzeba czekać na decyzję. Dodatkowe dokumenty USCIS już dostał. Na stronie niby pisze że mają 60dni na podjęcie decyzji...

Czy jest tu ktoś, kto czekał na decyzję po RFE, ewentualnie wie ile to trwa w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sprawdz tutaj http://polish.poland.usembassy.gov/root/pd...ne-2010-pol.pdf

tu sa rozmowy na czerwiec ale mnie niestety nie ma a pakiet 3 odeslalam 25 maja, email z ambasady 27 ze uaktualnili, ciekawa jestem czy ta lista jest na czerwiec ostateczna czy jeszcze do niej dopisuja. Czekam na pakiet 4. Daj znac kiedy odeslalas pakiet :) Pozdrawiam

ps. ja tez staram sie o k1, badan jeszcze nie robilam

witam

znalazłam że nalezy mieć takie szczepienia :świnka, odra, różyczka, Heine-Medina, tężec, dyfteryt, koklusz, grypa (wirus typu ;), zapalenie wątroby typu A, zapalenie wątroby typu B, ospa wietrzna, pneumokokowe zapalenie płuc, grypa, rotawirus, zakażenie meningokokowe.

a jak wiadomogrypa (wirus typu ;), zapalenie wątroby typu A, zapalenie wątroby typu B, ospa wietrzna, pneumokokowe zapalenie płuc, grypa, rotawirus, zakażenie meningokokowe. do tej pory były badaniami nieobowiązkowymi -proszę o info jak podchodzą do tego lekarze w wyznaczonych placówkach interesują mnie placówki na terenie warszawy czy rzeczywiście te wszystkie sczzepienia są wymagane??

będę wdzięczna za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

znalazłam że nalezy mieć takie szczepienia :świnka, odra, różyczka, Heine-Medina, tężec, dyfteryt, koklusz, grypa (wirus typu :), zapalenie wątroby typu A, zapalenie wątroby typu B, ospa wietrzna, pneumokokowe zapalenie płuc, grypa, rotawirus, zakażenie meningokokowe.

a jak wiadomogrypa (wirus typu ;), zapalenie wątroby typu A, zapalenie wątroby typu B, ospa wietrzna, pneumokokowe zapalenie płuc, grypa, rotawirus, zakażenie meningokokowe. do tej pory były badaniami nieobowiązkowymi -proszę o info jak podchodzą do tego lekarze w wyznaczonych placówkach interesują mnie placówki na terenie warszawy czy rzeczywiście te wszystkie sczzepienia są wymagane??

będę wdzięczna za info

Nie trzeba sie szczepic na wszystko i wczesniej. W dniu wizyty u lekarza bez problemu i w ciagu kilku minut zaszczepia cie na to co potrzeba. Jak zadzwonisz umowic sie na wizyte u lekarza to cie poinformuja, ze obowiazkowo trzeba miec wazne szczepienie przeciwko blonicy i tezcowi (co 10 lat sie powinno szczepic) oraz odra, swinka rozyczka. To sa dwie szczepionki. Mozna sie wczesniej zaszczepic samemu ale wtedy trzeba miec potwierdzenie tego szczepienia. Nie wiem ile masz lat i jakie cie szczepionki obowiazuja ale te musisz miec na pewno. I uwaga po zaszczepieniu przeciwko rozyczce przez 3 miesiace nie mozna zajsc w ciaze a i nie mozna sie szczepic bedac w ciazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam

więc mam 32 lata a teraz dodatkowo jestem w 12 tygodniu ciąży z tego co rozmawialam z lekarzem

nie zgodzi się na te szczepienia podobno =się to eksperymentowi medycznemu ,dodatkowo na rtg w ciązy też zgody nie wyrażają

kartę szczepień mam plus książeczkę szczepień z dzieciństwa

orientujecie się jak długo po złożeniu petycji g 325 a i i 129 f czeka się na przeslanie dokumentów cały czas sprawdzamy na stronie uscis i jest od 5 czerwca 2010 roku statu initial review,czytałam że taki proces trwa do 5 m-cy no i co będzie z ciążą czy pozwolą mi wyjechać podczas niej do USA na K1

co potem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz sie o ciaze,jesli zrobisz badania i to przejdzie przez Konsula to od linii lotniczych,od Ciebie bedzie zalezalo czy polecisz

zwroc tez uwage na szpital-ubezpieczenie pod czas porodu w USA

bo jesli urodzisz w Polsce to dziecko dostanie wize k-2 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...