Skocz do zawartości

Wrazenia Z Interview W Stanach


domi22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, na poczatku w kwestii formalnej: rozpoczelam nowy temat choc na pewno mozna to podczepic pod jakis inny watek, wiec z gory przepraszam administratora!

Poniewaz wielokrotnie korzystalam z wpisow na tym forum podczas ubiegania sie o zielona karte postanowilam podzielic sie rowniez swoimi wrazeniami z interview. Caly proces od wyslania dokumentow w naszym przypadku zajal 3 miesiace (w Minnesocie) wiec z tego co wiem, wszystko odbyl sie w miare szybko (slub na wizie turystycznej) Pani oficer przemila, na poczatku formalnie, przysiega i pytania o dane osobowe, potem standardowo dalsza czesc przepytywania o terroryzm, komunizm, itp. Po czym pani oficer z szerokim usmiechem na ustach oznajmila: to prosze, opowiedzcie mi jak sie poznaliscie, bardzo jestem zaciekawiona! Padlo jeszcze kilka pytan o slub i przyjecie, gosci, rodzine. Zapytala, czy mamy jakies nowe dokumenty, ktorych wczesniej nie wyslalismy, wiec pokazalismy jej najnowsze rachunki i rozliczenie podatkowe. Nie chciala ogladac zadnych zdjec ani dodatkowych dowodow na prawdziwosc naszego zwiazku. Po 15-minutowej rozmowie pani oficer wypowiedziala magiczne slowo: approved. Mysle, ze moja rada dla wszystkich to byc dobrze przygotowanym, odpowiadac z przekonaniem i pewnoscia siebie, bez wdawania sie w szczegoly. Zycze powodzenia wszystkim oczekujacym na inteview i dziekuje za pomocne wpisy! Jesli macie jakiekolwiek pytania, sluze swoja osoba. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
irma umow sie na infopass w tej sprawie ,,a moze jakis sasiad dostal przesylke,zmienialas moze miejsce zamieszkania?

Dzieki Sly za rade. Tak zamierzam zrobic pozniej. Teraz zadzwonilam na numer 800, po przejrzeniu mego rekordu (byl on nieuaktualniany od 8 lipca mimo, ze interview bylo 26 sierpnia) reprezentant odpowiedzial ze skieruje zapytanie w mojej sprawie do lokalnego biora w Chicago, gdzie bylo interview. W ciagu 30 dni powinnam miec odpowiedz. Miejsca zamieszkania nie zmienialam i moje nazwisko jest na skrzynce pocztowej.

Slyszalam, ze aplikacje rozpatrywane w NBC (NATIONAL BENEFITS CENTER) maja to do siebie, ze sa opoznione i ze nie sa uaktualniane ich statusy na USCIS stronie internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

czyli zalegalizował pan swój pobyt w stanach poprzez ślub z obywatelką US. Mam jednak pytanie: Po jakim czasie (ile pan przedłużył wizę) wziął pan ślub. Też myślałem nad taką opcją ale jeśli wezmę ślub już po pół roku pobytu w stanach czy nie będzie to podejrzane? Myśle że ze dwa lata i dopiero... Drugie pytanie to czy musiał pan zapłacić 1000$ kary za nielegalny pobyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 1000 usd masz juz odpowiedz w swoim temacie i prosze przeczytaj dobrze to co napisalem...

a co do slubu to moze byc wszystko podejrzanie jesli nie bedzie cos spojne w odpowiedziach,papierach itd wiec czy wezmiesz slub po paru miesiacach lub tez 2 latach pobytu to nadal musisz pokazac ze slub jest z milosci oraz ze nie na papiery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...