Skocz do zawartości

Czy Jest Szansa Na H1b Lub Gc?


Trumbzgfud

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam się jeszcze zapytać czy to:

http://www.h1bwage.com/employer.php?q=233774

http://www.h1bwage.com/item.php?q=1817888

oznacza, że ktos kiedys dostał h1b w tym zawodzie?

Pozdrawiam

oznacza to, ze DOL, ktory musi wystawic certyfikat abys mogl sie ubiegac o H1B, zatwierdzil im certyfikat, tyle, ze to nie znaczy, ze immigration zatwierdzi zawod i wyda wize. Kiedys (jeszcze nawet 2 lata temu) certyfikat z DOL "sie drukowal sam" po wcisnieciu kilku klawiszy... Teraz, odkad takie wlasnie bajki zaczely byc wysylane do immigration, system sie zmienil, i Departament patrzy troche bardziej szczegolowo na aplikacje zanim wyda approval (co nie znaczy, ze jak Jan Kowalski ma approval z DOL, to Jan Kowalski dostanie wize H1B, bo decyzja o wizie nalezy do immigration). Uf.. nie wiem czy to jasne, ale mam nadzieje, ze chco troszke zrozumiale to to jest. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
\

nie mam bladego pojecia skad sa te stawki, ale mam pojecie, ze taka stawka NIE JEST na H1B. H1B jest to "specialty occupation" a co sie z tym wiaze, wymagania sa tez specjalne i zarobki tez maja byc specjalne. Takie stawki, ktore widze na stronach, ktore podales, kwalifikuja sie na H2B, ale nie na H1B.. owszem teoretycznie sa stawki nawet bez stawek (czyli praca za free na h1B) tyle, ze watpie by to ktos teraz zatwierdzil.

Prawo sie zmienia, tym samym zmieniaja sie wymogi. Wymogi ida "do gory" a nie na dol. Twoj zakres obowiazkow jest imponujacy, ale to nie znaczy, ze na H1B sie kwalifikuje, bo zawod nie jest zawodem specjalnym. Cala procedura nalezaloby rozpoczac od tego, ze trzeba by znalezc zawod, stawke, ustalic obowiazki itd. Widzisz, ja moge ustalic imponujacy zakres obowiazkow dla sekretarki, ale to nic nie da, bo ten zawod nie kwalifikuje sie na H1B. Musi ktos to z Toba przemyslec od poczatku, bo ciezko doradzic Ci cos na podstawie tego co piszesz. Urzednicy kieruja sie wytycznymi na podstawie prawa a nie na podstawie stron internetowych.. Np. w ogloszeniach na babysitter wymaga sie BA plus bieglego chinskiego co nie znaczy, ze ta dziewczyna kwalifikuje sie na H1B. Jeszcze raz: nas obchodzi to co mowi prawo a nie to co wymagaja pracodawcy w ogloszeniach...

Twoja sprawa jest do przejscia tylko trzeba pomyslec i zobaczyc jak by wygladala sprawa z pracodawca - czy by sie zgodzil na dany zawod czy nie.

Wielkie dzięki za pomoc, teraz rozumiem dlaczego animal keeper nie kwalifikuje sie na h1b. Prawdopodobnie musiałabym być sponsorowana jako zoologist/wildlife biologist (taki zawód widnieje na stronie urzędu pracy) ale średnia stawka wynosi 25$ a tyle na pewno nie mogę liczyć. Dlatego wizę h1b sobie odpuszczam, nie jestem w stanie nic zrobić. Czy w związku z tym mogłabym poprosić pracodawcę o sponsorowanie na identyczne stanowisko z zakresem obowiązków jakie podałam wyżej na zieloną kartę? Tutaj naprawdę mają trudności ze znalezieniem pracowników i ze zdobyciem certyfikatu z urzędu pracy naprawdę nie byłoby problemu. Pytanie tylko ile musiałabym czekać na pozwolenie na pracę? Rok, półtora? Tyle dam radę poczekać, dłużej odpada. Jeszcze raz dziękuję Karino za fachowe komentarze. BTW też jestem Karina:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...