Skocz do zawartości

Czy Jest Szansa Na H1b Lub Gc?


Trumbzgfud

Rekomendowane odpowiedzi

Czy byłaby możliwość przeniesienia wątków do działu GC, wtedy może więcej osób mogłoby odpowiedzieć na zawarte przeze mnie wcześniej pytania. Mój obecny pracodawca nigdy jeszcze tego wcześniej nie robił i na razie zaznajmia się z oficjalną stroną urzędu imigracyjnego. Bardzo chętnie bym już teraz wynajęła prawnika ale żadnego nie znam i boję się brać kogokolwiek w ciemno. Myślę, że wtedy łatwiej byłoby prawnikowi i pracodawcy wypracować jakąś wspólną strategię. Może moglibyście nam kogoś polecić? Bedę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

temat przenioslem ale sadzisz ze jak ktos czyta forum to nie czyta tego tematu?zazwyczaj ludzie czytaja prawie kazdy temat

no ale zobaczymy jak bedzie tutaj

jestes w takim miejscu ze nie powinno byc duzo prawnikow ktorzy maja taka nazwe tylko ,jesli znasz kogos to idz,spytaj sie i zobaczysz co Ci powie,jak powie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Sorki, za brak odpowiedzi przez dluzszy okres (specjalnie nie sledze tego forum). Po pierwsze chcialbym zaznaczyc, ze niezbyt orientuje sie w sprawach H2B, ale tu masz link ktory powininen byc przydatny:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

Po drugie, zielona karta i wiza (H1B lub H2B) to dwie kompletnie odrebne sprawy. Aplikowanie o jedno nie ma zadnego wplywu na drugie. Mozna te procesy zaczynac rownoczesnie i do obydwu nie potrzeba przebywac na terenie USA. Tymniemniej praktykuje sie aplikowanie o GC po (idealnie tuz po) zdobyciu wizy pracowniczej i wjezdzie do USA na tej wizie (badz zmianie statusu).

Co do wynajmowania adwokata, to tak jak wspominalem wczesniej oficjalnie powinien to zrobic pracodawca, ale jak sie miedzy soba dogadacie to juz Wasza sprawa, pamietaj tylko, ze oficjalnie pracodawca MUSI pokrywac wszelkie koszty zwiazane z wiza badz GC, inaczej jest to jakies przestepstwo, badz wykroczenie (fachowcy wiedza lepiej). A wiec wracajac do tego adwokata, to ja proponowalbym na poczatek udac sie do jakiegos z prosba o konsultacje. Czyli placisz okolo ~$100-$300 za godzine, przedstawiasz swoja sytuacje, a on/ona mowi Ci jakie sa oficjalne mozliwosci/szanse, kroki jakie trzeba wykonac, koszty itp. Mozesz udac sie tam z pracodawca wtedy i on bedzie poinformowany. Jesli jest to tylko konsultacja to Ty spokojnie mozesz pokrywac koszty. Osobiscie, radzilbym poszukac prawnika, ktory specjalizuje sie TYLKO w sprawach imigracyjnych. Z reguly sa o wiele lepiej poinformowani niz tzw adwokaci z "Polakowa", ktorzy zajmuja sie wszystkim (wypadki, ubezpieczenia, imigracja, prawo karne), a konczy sie tym, ze nie udzialaja fachowych porad, czasem nawet sugeruja niezgodne z prawem rozwiazania i twierdza, ze wszystko da sie zalatwic, wtedy gdy nie ma w ogole szans na nic. Oczywiscie nie wszyscy sa tacy, ale wg mnie to wyjatki.

Na tym forum bardzo czesto wypowiada sie niejaka "Karina", ktora z tego co wiem, jest adwokatem imigracyjnym (chyba w NY) i udzielila tu wielu rzeczowych porad. Skontaktuj sie, pogadaj, umow na konsultacje, itp.

Mam nadzieje, ze troszke pomoglem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

ja sie orientuje - na 100% nie kwalifikuje sie. Pierwsze co musisz zrobic to sprawdzic na czym w ogole polega wiza H1B i dopiero szukac zawodu. Zawod, ktory podales mozna wykonywac bez zadnego wyksztalcenia (nawet HS nie jest wymagane) a do H1B potrzebne jest wyksztalcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mam następujący problem. Mój pracodawca - organizacja non-profit (Alaska Wildlife Conservation Center) która trzyma u siebie dzikie zwierzęta Alaski chciałby mnie sponsorować na wizę h1B a do zakresu moich obowiązków należałoby (stanowisko pracy zostało już dla mnie stworzone): (specjalnie wymieniam wszystkie)

- Responsible for the day-to-day oversight of animal care operations within specific assigned areas of the center.

- Feeding, cleaning cages and medicating animals in indoor and outdoor facilities

- Maintaining constant awareness of all animals health and behavior and reporting any changes to staff

- Assist in the training and monitoring of volunteers and interns

- Observe animal behavior, report abnormal behavior patterns

- Prepare food for assigned animals; assist in the development of animal diets.

- Follow treatment plans and preventive health programs as prescribed by Veterinarian or Curators.

- Identify and communicate safety concerns to management in a timely manner.

- Participate in the capture and restraint of animals as directed by management.

- Implement animal care procedures and policies, including record keeping.

- Maintain supply inventories

- Assist with the physical transfer, shipment, or receipt of animals.

- Support special animal care activities such as physical examinations, minor exhibit repairs and modifications, and major exhibit maintenance projects.

- Assist in development and implementation of behavior husbandry program.

- Plan, prepare, and conduct public presentations on animal care and conservation.

- Assist in Wildlife Center educational initiatives

- Participate in exhibit design process and implementation, as directed.

- Conduct bus tours/behind the scenes tours, as directed.

- Provide necessary information about the animals held in the center.

- Support fundraising/development efforts of the Center

- Perform other duties as assigned.

Nie wiem teraz pod jaki zawód podciągnąć powyższy zakres obowiązków tak aby kwalifikował się na wizę h1b. W ogłoszeniach do pracy w zoo jako zookeeper zawsze oczekuje się at least bachelor a obowiązki podobne jak wyżej wymienione. Dodam, że mam magistra z zooloogii i dwa lata przepracowane w zoo jako opiekun zwierząt. Czy to oznacza, ze nie mam żadnych szans na wizę h1b? A jeśli nie, to czy mogę się starać o zieloną karte

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie orientuje - na 100% nie kwalifikuje sie. Pierwsze co musisz zrobic to sprawdzic na czym w ogole polega wiza H1B i dopiero szukac zawodu. Zawod, ktory podales mozna wykonywac bez zadnego wyksztalcenia (nawet HS nie jest wymagane) a do H1B potrzebne jest wyksztalcenie.

ja mam wyksztalcenie "magister fizyki teoretycznej' a moja pierwsza praca w hameryce ( w 1987 roku) to bylo sprzatanie kibli w drukarni za $ 3.35/godz.

akurat nie musialem sie ubiegac o wize pracownicza bo mialem wraz z rodzina staus "refugee" i co prawda po trzech latach bylem juz w tej drukarni montazysta offsetowym ( 4/color stripper) i zarabialem rocznie $ 55K ale poczatki ( nawet - a moze szczegolnie z wyksztalceniem) sa tu niezwykle trudne. Tak prywatnie - najtrudniejsze bylo pierwsze 20 lat. Obecnie wszystko "idzie z gorki". Nie wiem, czy ktos was bedzie sponsorowal do opieki nad zwierzetami w "pet shop" nawet jesli w gre wchodzi "licencjat z zoologii"- jeden z moich znajomych, znany polski profesor chemik, mimo, ze zostal zaproszony do pracy w stanach na jednym z uniwersytetow mial powazne trudnosci z otrzymaniem "work cerificate" i odpowiedniej wizy pracowniczej. uplynelo kilka dobrych lat i wyplynelo sporo $ z jego portfela ( m.in. sprzedal w tym celu dom w polsce) zanim wreszcie otrzymal upragniona gc.... i goscio jest naprawde swiatowa slawa w swojej dziedzinie.

a nie pomysleliscie np. o wydrukowaniu jakichs ulotek np : "precz z gajowym bronkiem !" albo cos takiego i porozlepiania ich w bialy dzien ? moze zrobia z was "politycznych" a wtedy mozecie chyba wystapic o azyl w usa......tak mysle, ale moze czasy sie zmienily, nie wiem :rolleyes: choc z tego co slyszalem i czytalem to teraz jest moda nazywac IIIRP "peerel bis"......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie orientuje - na 100% nie kwalifikuje sie. Pierwsze co musisz zrobic to sprawdzic na czym w ogole polega wiza H1B i dopiero szukac zawodu. Zawod, ktory podales mozna wykonywac bez zadnego wyksztalcenia (nawet HS nie jest wymagane) a do H1B potrzebne jest wyksztalcenie.

Chciałam się jeszcze zapytać czy to:

http://www.h1bwage.com/employer.php?q=233774

http://www.h1bwage.com/item.php?q=1817888

oznacza, że ktos kiedys dostał h1b w tym zawodzie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta praca w Ca placila ( w 2002 roku) tzw. minimum wage wiec wtedy moze bylaby szansa. niestety obecnie mamy rok 2010 i bezrobocie wszedzie w stanach jest bardzo wysokie. dlatego nawet prace placace minimum wage sa mocno oblegane; corka naszych sasiadow zaczela studiowac w OSU ( Columbus, OH) i ostatnio szukala pracy wlasnie za "minimum wage", sasiadka powiedziala nam, ze corka byla zszokowana, ze na jedno miejsce w sklepie Target ( $ 6.85 na godzine) bylo okolo 100 (STU) chetnych; jesli chodzi Alaske, to trudno sie bedzie utrzymac z $20K rocznie chyba, ze dolozycie sporo do interesu ( $$$ z Polski ?), choc tu rowniez na jeden "opening" moze byc wielu chetnych amerykanow. teraz jest kryzys :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się jeszcze zapytać czy to:

http://www.h1bwage.com/employer.php?q=233774

http://www.h1bwage.com/item.php?q=1817888

oznacza, że ktos kiedys dostał h1b w tym zawodzie?

Pozdrawiam

\

nie mam bladego pojecia skad sa te stawki, ale mam pojecie, ze taka stawka NIE JEST na H1B. H1B jest to "specialty occupation" a co sie z tym wiaze, wymagania sa tez specjalne i zarobki tez maja byc specjalne. Takie stawki, ktore widze na stronach, ktore podales, kwalifikuja sie na H2B, ale nie na H1B.. owszem teoretycznie sa stawki nawet bez stawek (czyli praca za free na h1B) tyle, ze watpie by to ktos teraz zatwierdzil.

Prawo sie zmienia, tym samym zmieniaja sie wymogi. Wymogi ida "do gory" a nie na dol. Twoj zakres obowiazkow jest imponujacy, ale to nie znaczy, ze na H1B sie kwalifikuje, bo zawod nie jest zawodem specjalnym. Cala procedura nalezaloby rozpoczac od tego, ze trzeba by znalezc zawod, stawke, ustalic obowiazki itd. Widzisz, ja moge ustalic imponujacy zakres obowiazkow dla sekretarki, ale to nic nie da, bo ten zawod nie kwalifikuje sie na H1B. Musi ktos to z Toba przemyslec od poczatku, bo ciezko doradzic Ci cos na podstawie tego co piszesz. Urzednicy kieruja sie wytycznymi na podstawie prawa a nie na podstawie stron internetowych.. Np. w ogloszeniach na babysitter wymaga sie BA plus bieglego chinskiego co nie znaczy, ze ta dziewczyna kwalifikuje sie na H1B. Jeszcze raz: nas obchodzi to co mowi prawo a nie to co wymagaja pracodawcy w ogloszeniach...

Twoja sprawa jest do przejscia tylko trzeba pomyslec i zobaczyc jak by wygladala sprawa z pracodawca - czy by sie zgodzil na dany zawod czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...