Skocz do zawartości

Deklaracja Celna, Deklarowac Czy Nie


erato

Rekomendowane odpowiedzi

hej z góry przepraszam jeżeli taki temat byl juz poruszony, ale lece jutro do US i zalezy mi na czasie, a mam pewnien problem. Otóż moja babcia probuje mi wcisnac do bagazu jagody;/ juz nie chcialam juz sie z nia kłocic i wzielam te nieszczesne jagody. I tu moje pytanie czy moge miec z nimi "problem" na granicy.

Druga sprawa w bagazu glownym mam duzo slodyczy typu ptasie mleczka, czekolady itp oczywiscie wcisniete przez babcie;/

czy powinnam to wszystko zadeklarowac?

Sorry jesli moje pytania wydaja sie infantylne ale wazna jest dla mnie odpowiedz dla mojego swietego spokoju, bo nie chce miec problemow przez jakies jagody:P aha ijesli nie moge ich wziac to czy na miejscu NY moge kupic te nieszcesne jagody? moze wydac sie to smieszne ale mam powazny problem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Smialo pakuj slodycze,nawet wieksze ilosci-moze byc takze ciasto upieczone-naprawde wiele mozna wziasc-byle nie wygladalo to na hurt.

Ja bym wziela jagody-nie ma to jak Polski smak jagod!

Na lotnisku zapytaj przed odprawa czy mozesz wziasc je,najwyzej zjesz szybko lub dasz komus,wyrzucisz

Przyjemnego lotu i pobytu w US!

Dodam wazna uwage-nie zabieraj zywnosci do podrecznego bagazu

tu masz jeszcze kilka informacji: http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...&hl=zywnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erato ale nie dziwi sie jak Ci wywala to do smietnika i moze sie okazac ze zaplacisz mandat za takie cos

bo kazdy moze pisac abys bral jedzenie ale Ty sam bierzesz na siebie odpowiedzialnosc

tez zalezy na jakie lotnisko lecisz,jaka linia lotnicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie te jagody, jesli nazbierane przez siebie, no to na bank nie przejada, jesli jakos szczelnie orginalnie zamkniete to moze przejda. Raczej owocow sie nie przewozi i wiem, ze byl czas, ze byli na to bardziej przeczuleni. Jesli przykuje ich uwage na przeswietlaniu walizki to wyrzuca. Inne produkty typu slodycze i zupki itp, przejda bez problemu. Moja mama mi nawet ostatnim razem wcisnela buleczki, ktore sa hermetycznie pakowane, na pol wypieczone ( produkt niemiecki o ile sie nie myle), w domu wrzucasz do piekarnika na 5 minut i sa cieple i chrupiace, prawie jak z Polski :), no i one przeszly bez problemu, choc juz sobie wyobrazalam mine osoby, ktora otwiera moja walizke i widzi pakunek z buleczkami ;) Nie ma to jak chlebek/bulki z PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, jednak zrezygnowalam z tych jagod :P stwierdzilam, ze nie bede sie niepotrzebnie stresowac:) wogole jestem pozytywnie zaskoczona po locie lufthansa, nie wiem czy tak jest tez przy innych liniach lotniczych ale po wyjsciu z samolotu i rozmowie z urzedasem mialam wrazenie ze dla kazdego ta rozmowa to formalnosc, wszyscy byli tacy mili zadnych problemow nikomu nie robili:) tylko oczywiscie niemieccy pasazerowie podchodza sobie do urzedasa lajtowo bez zadnych i-94 ja chyba jedyna z tego co zauwazylam(chyba ze byli jacys Polacy za mna) mialam biala karteczke, czulam sie troche jak jakis uchodzca, wszyscy sie na mnie dziwnie patrzyli co ona tam ma i po co to;/ jeszcze co mnie zaskoczylo urzednik pytal sie mnie jakie pytania zadawal mi konsul gdy staralam sie o wize hmmm moze to dlatego, ze lecialam z dwoma paszportami <mysli>

tak czy owak wszystko odbylo sie sprawnie i bezproblemo :P

btw- sly6, erato jest dziewczynka :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erato to dobrze ze Ci dali ta biala karteczke to raz

jak poczytasz troche forum to zobaczysz ze nie tak dawno urzad imigracji rezygnowal z kartek zielonych I-94 W dla tych pasazerow-bywateli co lataja w ruchu bezwizowym jak Niemcy a Ty musisz miec ta biala kartek,,jak poczytasz forum to zobaczysz ze jedna stewardessa dala komus zle kartki i ten ktos musial od nowa to wypelniac przy granicy

takie sa procedury i dla kogos kto sie na tym zna to wie jak jest ...to samo masz z wieloma sprawami w zyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...