Skocz do zawartości

Studia Biznesowe W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie o jakość studiów biznesowych w USA.

Chodzi mi o parę gałęzi związanych z biznesem taka jak:

marketing lub finanse.

Bardzo mnie interesuje International Buisness, lecz ten kierunek jest trudno znaleźć na Uniwersytecie są bardziej kursy pod tym kierunkiem.

Jakie są perspektywy po skończeniu takich studiów w USA.

Czy jest możliwość znalezienie dobrej pracy po marketingu lub finansach ? Chodzi mi również o prace zarówno w USA jak i w Polsce.

Czy kończąc takie studia w USA ma się lepsze doświadczenie, wiedza niż w Polsce, lepsze perspektywy czy to strata czasu ?

Trosze o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Studia biznesowe w USA sa raczej na dobrym poziomie. Wiadomo, wszystko zalezy od uczelni i od Ciebie samego, ale jezeli chodzi o kierunki biznesowe, inzynierskie, informatyczne itp. to na ogol jest ok. Jezeli chodzi o poziom bachelor to malo ktory uniwersytet ma bezposrednio kierunek International Business. Jak juz to maja Business Administration i potem dopiero wybierasz sobie koncentracje, np. Marketing, Finance, Accounting, Entrepreneurship, MIS, International Business czy co tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na początku chodzi mi o BA później jak będzie możliwość to chciałbym skończyć magisterskie.

Mesio 007 powiedz mi czy dobrze myślę:

Początkowe dwa lata robi się ogólnie Buisness Administration a po 2 latach wybiorę specjalizacje np Marketing.

Ogólnie interesuje mnie wszystko co związane z Biznesem od Marketing do Finance.

Jakie jest teraz największe zapotrzebowanie na jaka gałęź Biznesu w USA ?

Bardzo mnie interesuje International Buisness nawet w trakcie studiowania myślę o zrobieniu kursu International Buisness.

A czy taki kurs w ogóle ma sens ? Chodzi mi o kurs International Buisness w Community College.

Powiedzcie mi co dokładnie można robić po International Buisness, czy miał ktoś z takim kierunkiem doświadczenie. Wiadomo sucha informacja co można robić po tym kierunku czy kursie a doświadczenie z życia to dwie rożne sprawy. Proszę o poradę.

Teraz mam w planach przez dwa lata studiować Buisness Administration w Community College a później przetransferować się na Uniwersytet i tam zacząć przygodę z konkretnym kierunkiem Biznesowym.

MBA to jest po BA ? A jak jest w sprawi dofinansowanie studiów MBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na początku chodzi mi o BA później jak będzie możliwość to chciałbym skończyć magisterskie.

Mesio 007 powiedz mi czy dobrze myślę:

Początkowe dwa lata robi się ogólnie Buisness Administration a po 2 latach wybiorę specjalizacje np Marketing.

Jeszcze raz, od poczatku. Teraz jestes w community college, prawda? Nie wiem kiedy sie chcesz przetransferowac na uniwersytet. Mozesz zrobic tylko pare klas w cc i reszte na uniwersytecie (o ile spelnisz warunki do transferu, bo niektore uniwersytety chca okreslona ilosc kredytow zanim sie mozesz przetransferowac), mozesz tez zrobic Associate albo nawet bez associate, ale zrobic wszystkie klasy lower-division w community college. I teraz wszystko zalezy po ilu kredytach sie przetransferujesz i jaki major masz w tym community college. Im blizej Twoj kierunek w CC do Business Administration albo International Business (czy czegokolwiek co tam chcesz studiowac) po transferze, tym mniej klas bedziesz mial do zrobienia na uniwersytecie, przy czym jest to min. ok. 60. W wiekszosci szkol mozesz od samego poczatku wybrac sobie major, mozesz tez byc undeclared (bez zadnego specjalnego kierunku na razie, zaczynajac od klas ogolnych, tyle ze to juz pewno w CC zrobisz). Moze tez byc tak ze kierunek ktory wybierzesz bedzie bardzo oblegany i na poczatek dostaniesz sie wlasnie na to undeclared, a jak pozniej bedziesz mial wysoka srednia i spelnisz inne wymagania to dostaniesz sie do kierunku gdzie chciales, a jak nie to niestety bedziesz musial wybrac cos innego, mniej obleganego. Zazwyczaj mozesz brac klasy w dowolnej kolejnosci, tyle ze niektore maja prerequisites, znaczy ze nie mozesz wziasc np. calculus przed algebra. Niektore klasy mozesz tez brac tylko na 3 albo 4 roku (liczone wg ilosci zaliczonych kredytow, nie czasu spedzonego w szkole).

Ogólnie interesuje mnie wszystko co związane z Biznesem od Marketing do Finance.

Jakie jest teraz największe zapotrzebowanie na jaka gałęź Biznesu w USA ?

Bardzo mnie interesuje International Buisness nawet w trakcie studiowania myślę o zrobieniu kursu International Buisness.

A czy taki kurs w ogóle ma sens ? Chodzi mi o kurs International Buisness w Community College.

Co masz na mysli mowiac kurs? Jedna klase, pare klas, certyfikat, associate, major, minor - to ogromna roznica.

Powiedzcie mi co dokładnie można robić po International Buisness, czy miał ktoś z takim kierunkiem doświadczenie. Wiadomo sucha informacja co można robić po tym kierunku czy kursie a doświadczenie z życia to dwie rożne sprawy. Proszę o poradę.

Teraz mam w planach przez dwa lata studiować Buisness Administration w Community College a później przetransferować się na Uniwersytet i tam zacząć przygodę z konkretnym kierunkiem Biznesowym.

MBA to jest po BA ? A jak jest w sprawi dofinansowanie studiów MBA.

Tak, najpierw BA, potem MBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak handel zagraniczny to jak ze znajomoscia jezyka bo angielski w dziejszych czasach jest za malo ...

Inna sprawa to zwyczaje oraz troche inna metalnosc w swiecie i nie zawsze to co jest norma w USA gdzies bedzie dobrze przyjete, bo jesli podstawy moga byc pewne sprawy to tzw diabel tkwi w szczegolach i np w rozmowie z japonczykami nalezy o pewnych sprawach pamietac i miec na uwadze i tak samo masz z innymi narodowosciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal, duzo zalezy o jaki chodzi uniwersytet. Kazdy ma troche inne programy i troche inne wymagania. Nikt tu nie moze ci powiedziec: tak mozesz po dwoch latach robic tylko finanse, czy tylko international. To naprawde zalezy od szkoly, od jakie kredyty z community college jeszcze musisz nadrobic czy przerobic (czesto sie zdaza ze nie wszystkie sie transferuja - tez sprawa indywidualnego uniwersytetu.)

Ja bym ci radzila tak: zacznij myslec nawet teraz na jaki uniwersytet(y) chcesz transferowac. Potem czytaj uwaznie strony internetowe danych uniwersytetow. Jest tam wszystko: jakie kursy maja, jaka orientacje itp. Mozesz nawet pisac do danego departamentu lub profesora z pytaniami. Wrzuc do google 'best international business schools illinois' i zacznij od tego. Sprawdz czy w ogole biora community college transfers. Potem, jak juz jestes na community college bierz tylko te kursy ktore wiesz ze sa transferable. (Te informacje dostaniesz od community college.)

Co do twojego pytania jak sfinansowac MBA to juz chyba rozmawialismy na ten temat. Nie ma wystarczajacej pomocy finansowej na takie studia. Szkola moze jakis koszt tu czy tam obnizyc, ale raczej musisz sam splacac takie koszty. Wiekszosc studentow bierze pozyczki - student loans - ktore sa bardziej korzystniejsze niz inny typ porzyczki. Zaczynasz splacac po zakonczeniu programu. Tak, MBA z dobrej, znanej uczelni bedzie bardzo bardzo kosztowny. Amerykanie patrza na to jako na inwestycje w siebie. Dodam tez, ze na wstep do wielu dobrych graduate business programs jest wymagane kilka lat doswiadczenia w pracy. ( I nie chodzi im o flipowanie hamburgerow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie co oznacza Minor na Universytecie ? Czy to oznacza ze to jest kurs. Znalazłem na Universytecie Minor in International Buisness . Oznacza, ze to nie jest tytul, tylko certyfikat z International Buisness ?

Jakie macie opinie na temat certyfikatów ? Czy warto w to się bawić podczas studiów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minor to jest dziedzina w ktorej bierze sie sporo kursow ale nie na tyle zeby dostac BA/BS. Wlasciwie nic nie znaczy, i przewaznie nie figuruje na dyplomie, jest dobre jedynie na to, zeby powiedziec ewentualnemu pracodawcy ze masz pewna wiedze o danym przedmiocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...