Skocz do zawartości

Znizki Dla Nastolatkow


alma

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moglby mi odpowiedziec na pytanie na jakiej zasadzie 14 latek kupuje ulgowe bilety w metro,autobusie,muzeum?Czy ma nosic paszport ze soba czy tez wyrobic jakas inna legitymacje?

To pierwsze.

Po drugie wszyscy strasza okropnymi upalami teraz w okolicach Nowego Jorku i ogromna wilgotnoscia,prawie 100 procent.Martwie sie jak tu zwiedzac miasta w taki upal i czy jest na to jakies "lekarswto":))?

pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby mi odpowiedziec na pytanie na jakiej zasadzie 14 latek kupuje ulgowe bilety w metro,autobusie,muzeum?Czy ma noaisc paszprt ze soba czy tez wyrobic jakas inna legitymacje?

Metro, autobusy i pociagi podmiejskie - uczniowie otrzymuja Metrocard w swoich szkolach (za darmo lub pol ceny, w zaleznosci od sytuacji).

Nie wydaje mi sie, ze istnieja jakies znizki dla 14 latkow nie bedacych uczniami w NYC. Male dzieci jezdza za darmo (limitem jest wzrost - zdaje sie 44 cale). "Polski" 14 latek kupuje normalny bilet. Jezeli sie myle, to niech mnie ktos poprawi.

Muzea? - jezeli sa znizki dla mlodziezy to kupuje sie taki bilet i juz - nigdy nie spotkalem sie z jakimkolwiek sprawdzaniem wieku, to ze ktos ma 14 lat to chyba widac, nie?

Po drugie wszyscy strasza okropnymi upalami teraz w okolicach Nowego Jorku i ogromna wilgotnsoica,prawie 100 procent.Martwie sie jak tu zwiedzac maista w taki upal i czy jest na to jakies "lekarswto":))?

Lekarstwo? Nie wychodzic z domu, a jak musisz to potraktowac to jako kolejna "atrakcje" Ameryki, czegos takiego w Polsce nie ma.

Duzo pic, ubierac sie w jasne kolory, co jakis czas wlazic do klimatyzowanych pomieszczen i zachowac dobry humor.

milego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.

Zwlaszcza poczucie humoru wazne gdy na Manhatanie 42C.

Czy mozesz polecic tez jakies sczegolne miejsce w gorach,opodal stanu New Jersey?Takie spoza przewodnika,albo malo ucywilizowane.

bede u amiszow,ale szukam zcegos jescze ciekwego na wschodnim wybrzezu.

pozdrawiam

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mzoesz polecic tez jakies sczegolne miejsce w gorach,opodal stanu New Jersey?

Widzisz to jest tak: albo w gorach albo opodal stanu NJ.

Mozesz sie wybrac w Appalachy w Pennsylwanii ale bylem tam tylko przejazdem i nie wiem co maja ciekawego.

http://www.visitpa.com/trip-ideas/see-more...chia/index.aspx

Mozesz pojechac do Smokey Mountains - fajnie ale daleko a w sezonie tloczno.

http://www.nps.gov/grsm/index.htm

Polnocna czesc stanu Nowy Jork tez ma swoje uroki:

http://www.fingerlakes.org/

http://www.lakegeorge.com/

Oczywiscie Vermont i New Hampshire

oraz moje ukochane Maine cale ze szczegolnym uwzglednieniem wybrzeza:

http://www.nps.gov/acad/index.htm

W parku w sezonie tlumy, nawet sam prezio byl tam w tym roku. Park warto zobaczyc, ale spokoju szukalbym w jakiejs cichej wiosce na wybrzezu, kwater, pol namiotowych i hoteli tam sporo bo ludzie zyja glownie z oceanu, lasu i turystow. Polecam super tanie homary prosto z oceanu.

Choc lubie bardzo Nowa Anglie to obiektywnie musze przyznac, ze prawdziwe cuda Ameryka ma na zachodnim wybrzezu (Yosemity, Kaniony i inne takie) wiec na wschodnim koncentrowalbym sie raczej na cywilizacji : Boston, Waszyngton, Nowy Jork, a z przyrody to moze ewentualnie Niagara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje.

Jak to milo znalezc tu szybko odpowiedz;)0

Prosze jeszcze o wyjasnienie bo widac cos z moim angielskim nie calkiem dobrze;)

czy faktycznie oplaca sie kupic karte New York pass?Ja wiem,ze to zalezy od tego co chce zobaczyc,ale tak ogolnie czy to sie kalkuluje bo jak wiadomo rozne rzeczy rekalmuje sie w internecie a czesc mija sie z prawda.

Nie bardzo zrozumialam z opisu czy to jest karta na scisle okreslone daty,czyli od do,czy tez na konkretne punkty-miejsca i czy mozna zwraca te niewykorzystane punkty.

Napisz prosze jak dziala ta karta.Chyba ze polecasz jakies inne znizki?

Dziekuje za cierpliwosc

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc lubie bardzo Nowa Anglie to obiektywnie musze przyznac, ze prawdziwe cuda Ameryka ma na zachodnim wybrzezu (Yosemity, Kaniony i inne takie) wiec na wschodnim koncentrowalbym sie raczej na cywilizacji : Boston, Waszyngton, Nowy Jork, a z przyrody to moze ewentualnie Niagara.

-- bardzo dobrze ujete, takze zgadzam sie ze Maine jest warta zwiedzenia - Acadia National Park to cudowny rejon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze jeszcze o wyjasnienie bo widac cos z moim angielskim nie calkiem dobrze;)

czy faktycznie oplaca sie kupic karte New York pass?Ja wiem,ze to zalezy od tego co chce zobaczyc,ale tak ogolnie czy to sie kalkuluje bo jak wiadomo rozne rzeczy rekalmuje sie w internecie a czesc mija sie z prawda.

Nie bardzo zrozumialam z opisu czy to jest karta na scisle okreslone daty,czyli od do,czy tez na konkretne punkty-miejsca i czy mozna zwraca te niewykorzystane punkty.

Napisz prosze jak dziala ta karta.Chyba ze polecasz jakies inne znizki?

Dziekuje za cierpliwosc

a

To zależy, co chcesz zobaczyć. Wjedź sobie na stronę NYPass - http://www.newyorkpass.com/ i zobacz, czy są tam atrakcje, które chcesz zobaczyć. Posprawdzaj, jakie są ceny na te atrakcje i zobacz, czy taniej Ci nie wyjdzie kupić passa. Na pewno wyjdzie taniej :)

Najlepiej zakup go sobie z odbiorem na miejscu. Passy odbiera się w Planet Hollywood na Times Square. Do tego dostaje się przewodnik ze wszystkimi atrakcjami, mapą metra i wszystkimi niezbędnymi informacjami na temat tych wszystkich atrakcji...

Kartę odbierasz, kiedy chcesz, a aktywujesz ją w pierwszej atrakcji, którą zaliczasz i jest ważna na tyle dni, ile ją wykupiłaś.

Ale dni liczą się tak, że jeśli kupiłaś kartę na trzy dni i aktywujesz ją np. o 14 dnia pierwszego, to w sumie będzie ważna 2,5 dnia, bo ten pierwszy dzień już mija. Dlatego my np. odebrałyśmy sobie karty dzień wcześniej, a aktywowałyśmy je rano pierwszego dnia, żeby mieć możliwość zobaczenia więcej... Nie wiem, czy dobrze tłumaczę, ale chodzi o to, że trzydniowa karta aktywowana w poniedzialek o 16 nie będzie ważna do czwartku, tylko do 24 w środę ;)

A karta działa tak, że podchodzi się z nią tam, gdzie sprzedają bilety (czasem są też specjalne punkty dla posiadaczy wlaśnie NYPassów) i tam się odbiera bilety czy wejściowki do danego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...