Skocz do zawartości

Zielona Karta Czyli Jak Ja Dostac


krystian20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie jeszcze jedno odnosnie wyjazdu do USA. Zamierzam wyjechac do USA po skonczeniu szkoly czyli za 4lata. I teraz zaczyna się pętla ponieważ nie wiem jak mogę dostać zielona kartę aby normalnie wyjechać do Stanów i pracować. Jaka jest szansa ze wygram w loterii wizowej taka jak w lotto trafić 6 ? I załóżmy że skończę szkołę jak będe miał 20lat. Ile zajmie mi wyemigrowanie do Stanów podejrzewam że kilka lat i bez adwokata się nie obejdzie. Także proszę o pomoc bo jestem w tych sprawach "zielony" Czytam trochę na stronie ambasady ale dalej nie rozumiem dlatego piszę tutaj do expertów. Jednym słowem chciałbym legalnie przebywać w USA i pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego :) polecam wize turystyczna,zakochaj sie w obywatelce usa,po kilku miesiacach wezcie slub,potem skladajcie papiery do NVC i wtedy dostaniesz wymarzona zielona karte.

Tak na serio to nie masz podstaw na dzien dzisiejszy na prace i zycie legalne za oceanem.

Narazie Polska nie uczestniczy w loterii i nie wiadomo kiedy bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakochac sie.... a potem miec problemy z prawem za slub na turystycznej...

Proszę o inne sugestie.

Pominąłeś drugą część wypowiedzi paprak.

Bo inne sugestie są takie, jakie możesz znaleźć na stronie ambasady USA.

Są wizy studenckie, pracownicze i rodzinne...

Rodzinna raczej Ciebie nie dotyczy, ale może zainteresuj się pozostałymi.

Może wyjedź najpierw na Work&Travel, a może na studia...

Nie jest to proste, ale nie nie osiągalne.

Polska nie uczestniczy w loterii wizowej i nie wiadomo, kiedy będzie uczestniczyć.

Rozmowa na ten temat jest rozmową dla samej rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz sie o sugestie zamiast poczytac troche forum,fakt troche Ci zejdzie ale znajdziesz cos jak sponsorowanie pracownicze

mozesz tez poczytac strone urzedu imigracji na ten temat:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

tam tez znajdziesz inne odpowiedzi na swoje watpliwosci

a 4 lata to dlugooo...prawo sie moze zmienic do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jeszcze jedno odnosnie wyjazdu do USA. Zamierzam wyjechac do USA po skonczeniu szkoly czyli za 4lata. I teraz zaczyna się pętla ponieważ nie wiem jak mogę dostać zielona kartę aby normalnie wyjechać do Stanów i pracować. Jaka jest szansa ze wygram w loterii wizowej taka jak w lotto trafić 6 ? I załóżmy że skończę szkołę jak będe miał 20lat. Ile zajmie mi wyemigrowanie do Stanów podejrzewam że kilka lat i bez adwokata się nie obejdzie. Także proszę o pomoc bo jestem w tych sprawach "zielony" Czytam trochę na stronie ambasady ale dalej nie rozumiem dlatego piszę tutaj do expertów. Jednym słowem chciałbym legalnie przebywać w USA i pracować.

Takich jak ty i marzacych o wyjezdzie i otrzymaniu GC jest 3/4 swiata. Gdyby osiedlenie sie i otrzymanie GC btlo takie proste to bylibysmy potega pulacyjna wieksza od Chin i Indii razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej tam... Gal przesadzasz. Az takich cudow tutaj nie ma. Ja tam wcale nie chcialem jechac do Stanow, no moze turystycznie, ale nie na stale.

A GC w loterii polosowalem. Osobiscie nie porownywalbym tego do 6ki w totka. Osobiscie wolalbym 6ke niz GC. Ustawiony bylbym do konca zycia. Mialbym czas zeby sobie pojezdzic po swiecie, wiecej czasu spedzac robiac to co sprawia mi przyjemnosc. A tak no coz... zasuwac trzeba nie ma nic za darmo ;)

Kolega sobie tam pewnie kalkulatorkiem przeliczyl te $8-10/h i mysli ze to nie wiadomo jaka kasa jest. Jest jeszcze cos takiego jak sila nabywcza pieniadza, ktora jest nieco wazniejsza niz kurs walutowy.

Osobiscie koledze, ktory chcialby wyjechac radzilbym skonczyc dobry kierunek (szkole) i uczyc sie jezyka. Bez tego ani rusz. Z pensji kasjera czy sprzataczki/cza, za wiele w tym kraju sie nie zwojuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecik, troche zle mnie zrozumiałeś kolego nie chodzi mi o te zarobki tylko porównałem wylosowanie zielonej karty ze zdobyciem 6tki w lotka, mogłem się mylić ;)

Co do szkoły to właśnie będę robił kierunek technik-informatyk, ponadto już 2 rok będę chodzić na prywatny kurs j. angielskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje ze piszac szkola Krecik mial na mysli studia i nie tyle chodzenie na kurs co znajomosc jezyka, bo z samym technikum to duzo w Stanach nie zwojujesz. Dobra zawodowka, to moze, ale technikum informatyczne raczej na nich wrazenia nie zrobi. Plus studiow jest taki, ze po dobrym kierunku mozna sie na upartego starac o wize pracownicza, z zawodowka GC trzeba bedzie zdobyc w inny sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...