Skocz do zawartości

Ewentualna Reforma Emigracyjna


kolumb 54

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przy zalozeniu ze reforma emigracyjna przejdzie,trzeba bedzie spelnic wiele warunkow aby sie zalapac/jakich dokladnie tego oczywiscie dzisiaj jeszcze nikt nie wie/.M.in mowi sie o zalaceniu kary i zaleglych podatkow.Gdy praca trwala kilka lat bez zezwolenia a podatki nie byly placone to jakie w przyblizeniu to moga byc pieniadze do uregulowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy praca trwala kilka lat bez zezwolenia a podatki nie byly placone to jakie w przyblizeniu to moga byc pieniadze do uregulowania.

Skąd mamy to wiedzieć? :) Choć większość nielegalnych imigrantów pracuje za marne grosze, część zarabia całkiem przyzwoicie. Wiele nielegalnych nie pracuje 40 h/tygodniowo, a więcej. Podatki stanowe są różne. Kara do zapłacenia, na zdrowy rozum, nie może być zbyt niska (w końcu rząd też chce coś skubnąć), ale nie może też być bardzo wysoka, bo nikt nie będzie w stanie jej zapłacić.

IMO szanse na jakąkolwiek reformę są obecnie jeszcze bardziej nikłe niż parę lat temu, więc dyskusja jest bardziej dla samej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO szanse na jakąkolwiek reformę są obecnie jeszcze bardziej nikłe niż parę lat temu, więc dyskusja jest bardziej dla samej dyskusji.

Dobrze napisane, szanse sa nikle, ale wiele mi znanych osob zamiast przeanalizowac fakty juz czeka i snuje plany na przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ktoś może Ci odpowiedzieć, ile trzeba będzie zapłacić, skoro reformy jeszcze nie ma?

Zastanawianie się nad tym, to czyste teoretyzowanie.

Odpowiedziała Ci np. Jackie, która legalnie przebywa w Stanach.

Dlaczego piszesz, że odpowiedzi są złośliwe, to nie mam pojęcia... A dlaczego dziwi Cię niechęć do nielegalnych to też nie rozumiem. No, ale ja nie zdecydowałabym się żyć nielegalnie w żadnym kraju, więc może patrzę na to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy przebywajacy nielegalnie w Stanach oczekuja czesto przychylnosci wobec siebie ale juz w Polsce nasmiewanie sie z nielegalnych przybyszy zza naszej wschodniej granicy jest ok. Jest wiele powodow dla ktorych mozna nie pochwalac nielegalnego pobytu: jest to niezgodne z prawem i to wystarczy ale rowniez, nielegalnie przebywajacy najczesciej nie placa podatkow, pozostawiaja za soba nieuregulowane dlugi np. w szpitalach, przyczyniaja sie do formowania zlej opinii o calym narodzie, oddalaja nas od ruchu bezwizowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paprak masz racje ze My mamy miec prawo ale ludzie ze wschodu juz nie..od takie ludzkie myslenie

lub tez niech ktos mi wprost odpowie,ze jak wejde do czyjegos domu nawet zaproszony na 1 tydzien a nie wyjde na czas to czy domownik ma mnie prawo wyzucic ?oczywiscie ze tak ale ze w USA z prawem imigracyjnym nie ma za dobrze to jest jak jest..\

Nie mam nic do tych osob ale bywa czasami tak ze ktos sie zalapie na legalizacje pobytu a ktos nie zdarzy i w czym ta osoba jest gorsza>a no zabraklo jej dni,tygodni aby sie zalapac i czy potem takie osoby z legalnym pobytem beda pomagac innym?a no nie zabardzo ...a robic nastepna amnestie ?kto sie zgodzi?

ze nalezy takie cos uregolowac to chyba kazdy sie zgodzi ale kto zrobic to juz inna sprawa

co do tych oplat to jak mnie pamiec nie myli to pare lat temu nic o nikt w 100% nic nie mowil i nic nie bylo pewnego,byly jakies cyfry pisane ale to aby pisac a nie ze to jest pewne

ostatnio w cnn byl reportaz jak ludzie przez Meksyk jada do USA no i te osoby co byly nielegalnie w Meksyku byly deportowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...