Skocz do zawartości

Pozwolenie Na Prace, Ile Trzeba Czekac.


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie. Czy po slubie z obywatelem, osoba przebywająca nielegalnie w USA moze zaczac pracować dopiero po otrzymaniu GC czy jesli papiery są złożone to można starać sie o pozwolenie na prace jakoś szybciej? Gdzies na forum wydaje mi sie ze można dostac pozwolenie na prace wcześniej niż GC ale nie jestem pewien czy to na tym forum i czy może dotyczyło to osob które sa tu cay czas legalnie. Aha i jeszcze jedno. Czy jest jakas instytucja rządowa która pomaga osobom starającym sie o legalizacje pobytu? Tzn pomagaja wypełnic wszystko itp? Tez gdzies obiło mi sie o uszy ale jestem pewien ze nie na forum ;) I ostatnia sprawa. Ile czeka sie na GC po slubie z obywatelem jesli jest się w USA. Tak orientacyjnie bo wiem ze zalezy to od stanu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje o pozwolenie na pracy wysyla sie z calym pakietem o zielona karte. Najczesciej pozwolenie przychodzi wczesniej niz GC. Moje pozwolenie przyszlo na miesic przed GC. Niektorzy maja interview wczesniej niz pozwolenie na prace do nich dociera. O ile sie nie myle, nie ma instytucji rzadowej pomagajacej w wypelnieniu dokumentow, dlatego duzo ludzi zatrudnia prawnikow. Aplikacje nie sa takie trudne, jak wiekszosci sie wydaje. Jesli bedziesz miec pytania, na bank ktos na forum pomoze ci rozwiac watpliwosci. Jesli nie czujesz sie na silach, aby samodzielnie je wypelnic, lub masz dosc skomplikowana sytuacje immigracyjna, polecam znalesc prawnika. Ile czeka sie na GC po slubie? Jesli masz wszystko dobrze wypelnione i udowodnisz ze slub nie byl dla papierow od 3-6 miesiecy. Jesli cos namieszane w papierach moze sie to bardzo przedluzyc. Mi np. wszystko od wyslania dokumentow do dostania GC zajelo 3 miesiace. Ale kazdy ma inna sytuacje.

Powodzenia zycze. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...