Skocz do zawartości

Wiza Na 100% Pytanie Ważne !


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taką sytuację otóż staram się o wize do usa żeby sobie coś zarobic na mieszkanie i slub z dziewczyną :)

dodam iż dziewczyna posiada zieloną karte ale może od początku :)

moja dziewczyna ma zieloną karte i co rok leci do stanów na kilka miesięcy ,w USA mieszka jej matka (chyba na stałe) jej matka ma ojca który jest obywatelem USA ( aktualnie jej ojciec mieszka w polsce)dzieki niemu mogą legalnie pracowac w USA :) i teraz jej matka chce mi posłac zaproszenie zebym dostał wize turystyczną wiem że na tej wizie nie moge pracowac i na rozmowie z konsulem musze mówic ze jade w odwiedziny do mojej dziewczyny itp. ze na wakacje :P z tego co pamietam to matka mojej

dziewczyny mówiła ze do zaproszenia może dopisac się takze moja dziewczyna czy jakos tak :) i pytanie jaka jest szansa że otrzymam wize ? i jakby mi się udało to na ile wiza będzie warta ?? tzn. miesiąc,rok ,3lata?? i jakbym dostał przypuszczalnie dziś tą wize to do jakiego terminu najpóżniej musze wyleciec do USA ?? tzn. moge dostac teraz wize a leciec dopiero za rok ?? dodam iż aktualnie moja dziewczyna jest USA i wraca do polski za miesiąc po czym w maju przyszłego roku znów leci i wtedy własnie chciałem leciec razem z nią :) macie jakies pomysły jak to zrobic bym dostał wize no bo nie moge sciemniac ze jade w odwiedziny do dziewczyny jak ona wtedy bedzie w polsce bo lipa z tego bedzie ?? słucham propozycji z góry wielkie dzięki :):)

i jeszcze jedno aby starac sie o wize musze posiadac paszport ?? mam paszport ważny jeszcze jakies 2 lata ma to znaczenie do całej tej sytuacji ?? paszport wydany był w 2002r. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Po pierwsze: to, co dostajesz w konsulacie/ambasadzie w Polsce do paszportu to nie jest wiza, a promesa wizowa. Uprawnia Cię ona do wejścia na pokład samolotu lecącego do USA.

Dopiero po wylądowaniu tam urzędnik imigracyjny da Ci wlaściwą wizę.

Jeśli chodzi o promesę, którą dostaje się w konsulacie, to można ją dostać na pół roku, rok, dwa lata i tak dalej aż do 10 lat.

Natomiast wizę na lotnisku można dostać na maksymalnie pół roku.

Nie musisz się starać o nowy paszport. Najwyżej, jeśli dostaniesz promesę na więcej, niż ważny jest Twój paszport, to będziesz latał z dwoma. Ludzie tak latają i nie ma z tym problemów.

Co do zaproszenia, to nie jest wymagane i chyba nawet nie potwierdzono, czy pomaga w uzyskaniu wizy.

Co do terminu wyjazdu, to zwykle, kiedy ktoś sie stara o wizę, to jakieś tam plany ma, nawet jeśli nie kupił biletów (bo przecież nie mógł). Dlatego dobrze jest się stosować do danych, jakie się poda we wniosku wizowym. Ale wiadomo też, że plany się zmieniają.

A jakie masz szanse na wizę? To zależy od tego, co wpiszesz we wniosku wizowym i jak się sprzedasz na rozmowie z konsulem. Zależy od tego, co powiesz i jak przekonasz go, że masz więzi z krajem i że na wizie turystycznej nie zamierzasz robić w Stanach nic nielegalnego (emigrować, pracować).

100% gwarancji chyba nikt Ci nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wniosku podajesz termin wyjazdu i jesli chcesz leciec w maju to moze pomysl nad wiza na pocztaku roku a nie teraz

co do latania twojej dziewczyn to koncza sie powoli te czasy ze tak mozna sobie latac i moze byc tak ze na nastepnym razem-nastepnym urzednika skieruje sprawe do sadu a wtedy moze miec odebrana ta karte i rezydencje

jesli tak chce byc tyle czasu w Polsce to od tego jest tzw bialy paszport

a no i co wazne ze mysli moze o obywatelstwie bo przy takim lataniu nic moze nie byc z obywatelstwa USA

mozna oczywscie podac ze lecisz do dziewczyny jak jak wyjdzie ze tam zostaniesz,bedziesz legalizowac pobyt i pracowac bedziesz nielegalnie to wyjdziesz bez wizy majac i 1000 zaproszen..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przeważnie jest dawana ta promesa ?? bo chciałbym leciec w lipcu przyszłego roku i nie wiem czy moge się juz starac o tą promesę bo gdzies wyczytałem że wize dostaje się przeważnie na 10 lat a na lotnisku podbija się czas pobytu na maks 6miesięcy po czym mozna starac się o przedłuzenie , chciałbym cos tam zarobic ale wiem ze na tej wizie nie ma takiej opcji na legalną pracę i musiałbym lekko oszukac konsula ze jade tylko w odwiedziny :) mozesz cos wiecej na ten temat napisac dzieki wielkie za pomoc:)

a co powinienem mówic bo jak jej mama mi wysle zaproszenie to nie powiem ze jade odwiedzic mame mojej dziewczyny bo mnie z kwitkiem odesle :)

moja dziewczyna lata tak własnie po to by jej wiza nie przedpadła i raz do roku musi wyleciec :)

a jak wygląda ten wniosek wizowy ?? bo mam kredyt na siebie i chce go spłacic do maja i jakbym napisał we wniosku ze mam kredyt wziety za który kupiłem samochód bo własnie w polsce chce sie ustatkowac i tu mieszkac a do usa lece tylko w odwiedziny bo to było moje marzenie leciec do usa:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od Konsula i rozmowy na ile jest dawna taka promesa ale wystarczy ze polecisz na 10 letniej promesie do USA,bedziesz tam np 6 miesiecy lub tez dluzej legalnie i nastepnym razem urzednik moze Cie nie wpuscic bo wyjdzie ze robiles nielegalnie i Ci anuluje wize ta w paszporcie

lub tez pobedziesz 1 dzien nielegalnie i ta promesa tez nie bedzie wazna

Co do Twojej dziewczyny ,pewnie ze musi taka latac ale czasami takie latanie konczy sie jak wyzej napisalem i wtedy moze byc roznie..czasami ludzie oddaja GC i staraja sie o wize turystyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przeważnie jest dawana ta promesa ?? bo chciałbym leciec w lipcu przyszłego roku i nie wiem czy moge się juz starac o tą promesę bo gdzies wyczytałem że wize dostaje się przeważnie na 10 lat a na lotnisku podbija się czas pobytu na maks 6miesięcy po czym mozna starac się o przedłuzenie , chciałbym cos tam zarobic ale wiem ze na tej wizie nie ma takiej opcji na legalną pracę i musiałbym lekko oszukac konsula ze jade tylko w odwiedziny :) mozesz cos wiecej na ten temat napisac dzieki wielkie za pomoc:)

a co powinienem mówic bo jak jej mama mi wysle zaproszenie to nie powiem ze jade odwiedzic mame mojej dziewczyny bo mnie z kwitkiem odesle :)

moja dziewczyna lata tak własnie po to by jej wiza nie przedpadła i raz do roku musi wyleciec :)

Trudno powiedziec jak jest "przewaznie" dawana promesa. Ja za pierwszym razem mialam zaproszenie ze soba i promesy nie dostalam. Nastepnie 3 lata pod rzad dostawalam promese tylko na rok ale wielokrotnego wjazdu. Dopiero za 4-tym razem dostalam promese na 10lat.

Natomiast na lotnisku urzednik zawsze wbijal mi pobyt na 6 miesiecy.

Pierwszy raz gdy mialam zaproszenie to powiedzialam, ze jade do chlopaka w odwiedziny. Nie dostalam wizy poniewaz "jestem mloda i pewnie zaraz wyjde tam za maz i zechce zostac". Bylam w trakcie studiow i moglam udokumentowac zwiazki z krajem. Pozniej nigdy wiecej nie bralam zadnych dokumentow do konsulatu i zawsze juz dostawalam wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wielka kicha z tą wizą bo powiedzmy ze bede starał się o nią po nowym roku i ją dostane i wylece do usa ale co z tego jak tylko na czarno bede mógł pracowac i to tylko 6 miesięcy a nawet jakby mi przedłużyli o kolejne 6 miesięcy to i tak nic z tego bo jak wróce legalnie do polski i przypuścmy ze bede chciał znów wyleciec za miesiąc to juz na lotnisku mnie nie wpuszczą i bede musiał wracac :)

a zaproszenie cos kosztuje ???? bo wiem ze promesa to ok.500zł i nie wracaja kasy jak sie jej nie dostanie:( i jakbym sie teraz starał o promese i bym nie dostał to kiedy ponownie moge sie o nia starac?? np. wpisałbym ze chce jechac dopiero na przyszłe wakacje zeby pozwiedzac i nie zalezy mi tam na pracy bo pracuje w polsce legalnie , ew. moge wziasc z pracy jakies papiery na dowód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...