Skocz do zawartości

Wiza Na 100% Pytanie Ważne !


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mówiłem prawdę, latam do USA do rodziny i latam wyłącznie turystycznie. Ostatnio byłem rok temu teraz lecę 30 Sierpnia na 2 miesiące i 17 dni bo udało mi się zorganizować wolny czas. Ja nie pracuję w USA utrzymuje mnie moja rodzina, która mnie zaprasza co rok by spędzić zemną czas. To powiedziałem konsulowi, przy ostatniej wizycie i poprzednich i nie miałem problemu otrzymałem wizę na 10 lat. Nie miałem tez żadnych problemów na granicy, bo zawsze wracam w czasie jaki deklaruje chodź dostaje prawo pobytu na 6 miesięcy, to nie wykorzystuje takiej hojnej gościny ameryki:) Ci ludzie co wykorzystują pobyty 6 miesięczne, które dostają potem mogą mieć problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a ja co mam powiedziec jak nie mam tam rodziny tylko zaproszenie dostaje od matki mojej dziewczyny która tam mieszka ? mam powiedziec ze razem z jej córką która ma zielona karte jedziemy odwiedzic jej matke tzn na wakacje ? bo wydaje mi sie ze skoro mieszka tam jej matka a dziewczyna ma zieloną karte to bede chciał cos tam kombinowac np. prace lub cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt Ci nie powie, co masz powiedzieć.

To Ty ponosisz odpowiedzialność za to, co mówisz.

To Ty wypełniasz wniosek wizowy i poświadczasz, że piszesz w nim prawdę.

Chcesz kombinować z wizą turystyczną, to musisz się dobrze zastanowić, co powiedzieć, żeby konsul się nie domyślił, że kombinujesz.

Nikt nie zna gotowych rozwiązań.

Gdyby to było takie proste, to każdy dostawałby wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsulowie sa tez pochodzenia polskiego ,tak samo jak urzednicy na granicy a jedynie maja obywatelstwo amerykanskie

nie trzeba umiec jezyka angielskiego ale co nalezy umiec to dobrze to uzasadnic i powiedziec

jest wiele osob co leca do znajomych,przyjaciol lub tez aby zobaczyc USA nie potrzenuja zadnego zaproszenia i czasami maja lepiej niz Ci co leca do niby rodziny-na zaproszenie bo te osoby moga im pomoc w pozostaniu i pracy nielegalnej ..i tak bedziesz musial mowic i pokazac ze tego nie zrobisz -nie uczynisz

i teraz mozesz wiele spraw-rzeczy powiedziec i jak kto wypadnie to od Ciebie zalezy,nie polecam sciemniac i czegos mowic co sie nie trzyma niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taką sytuację otóż staram się o wize do usa żeby sobie coś zarobic na mieszkanie i slub z dziewczyną :)

dodam iż dziewczyna posiada zieloną karte ale może od początku :)

moja dziewczyna ma zieloną karte i co rok leci do stanów na kilka miesięcy ,w USA mieszka jej matka (chyba na stałe) jej matka ma ojca który jest obywatelem USA ( aktualnie jej ojciec mieszka w polsce)dzieki niemu mogą legalnie pracowac w USA :) i teraz jej matka chce mi posłac zaproszenie zebym dostał wize turystyczną wiem że na tej wizie nie moge pracowac i na rozmowie z konsulem musze mówic ze jade w odwiedziny do mojej dziewczyny itp. ze na wakacje :P z tego co pamietam to matka mojej

dziewczyny mówiła ze do zaproszenia może dopisac się takze moja dziewczyna czy jakos tak :) i pytanie jaka jest szansa że otrzymam wize ? i jakby mi się udało to na ile wiza będzie warta ?? tzn. miesiąc,rok ,3lata?? i jakbym dostał przypuszczalnie dziś tą wize to do jakiego terminu najpóżniej musze wyleciec do USA ?? tzn. moge dostac teraz wize a leciec dopiero za rok ?? dodam iż aktualnie moja dziewczyna jest USA i wraca do polski za miesiąc po czym w maju przyszłego roku znów leci i wtedy własnie chciałem leciec razem z nią :) macie jakies pomysły jak to zrobic bym dostał wize no bo nie moge sciemniac ze jade w odwiedziny do dziewczyny jak ona wtedy bedzie w polsce bo lipa z tego bedzie ?? słucham propozycji z góry wielkie dzięki :):)

i jeszcze jedno aby starac sie o wize musze posiadac paszport ?? mam paszport ważny jeszcze jakies 2 lata ma to znaczenie do całej tej sytuacji ?? paszport wydany był w 2002r. :)

hej.

Ja jestemw USA . Oplaca wam sie tu przyleciec na kilka miesiecy i zarobic? Nie wiem jak to robicie bo wolalabym do Europy. Ja jestem w USA i zastanawiam sie nad wyjazdedm z tego rasistowskiego kraju ,gdzie imigrantow traktuje sie jako ludzo trzeciej kategorii albo gorzej.

NIe ma to jak Europa./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie dziwie ze mlodzi ludzie ktorzy moga legalnie pracowac w Europie chca jechac do USA po nieleglalna prace. Przeciez to nie 19sty wiek... czy nawet 20sty... Ani zarobki dobre (jezeli w ogole cos znajda) ani atmosfera przyjemna - w wielu stanach jest teraz nagonka na imigrantow i do chicago tez dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katlia nadal jest ten mit ameryki,ten sen o Ameryce

inna sprawa ze fredy jesli mu wierzyc i tym osobom ktore mu pomoga to bedzie miec w miare ok z pobytem i praca bo czy ktos z go oszuka-wyroluje lub tez sprobuje to zrobic?raczej nie wiec leci do USA bo np w UK nie ma nikogo bliskiego a czasami takie cos jest wazne

fakt bywa roznie w zyciu ale sadzac po tym co pisze chyba takie cos mu nie grozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w wielu stanach jest teraz nagonka na imigrantow i do chicago tez dojdzie.

Zechcialabys wyrazac sie precyzyjniej - na NIELEGALNYCH imigrantow. Sam jestem imigrantem i przez wszystkie lata jakie tutaj spedzilem nie spotkalem sie ani razu z jakakolwiek forma "nagonki".

Zreszta to o czym piszesz w stosunku do nielegalnych to nie nagonka - to egzekwowanie istniejacego prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

Ja jestemw USA . Oplaca wam sie tu przyleciec na kilka miesiecy i zarobic? Nie wiem jak to robicie bo wolalabym do Europy. Ja jestem w USA i zastanawiam sie nad wyjazdedm z tego rasistowskiego kraju ,gdzie imigrantow traktuje sie jako ludzo trzeciej kategorii albo gorzej.

NIe ma to jak Europa./

Jedz do Europy, ktos cie wiezi w USA?

To smutne ze dajesz sie traktowac jak czlowiek trzeciej kategorii przez tych rasistow.

Miej swoja godnosc - nie ma to jak Europa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...